• سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  •  
  • فهرست اخبار
   امنیت سرمایه گذاری مهمترین ابزار برای جذب بخش خصوصی به صنعت است

   امنیت سرمایه گذاری مهمترین ابزار برای جذب بخش خصوصی به صنعت است

   رییس انجمن مدیران صنایع خراسان گفت: مشکل اشتغال را باید بخش خصوصی حل کند و اولین ابزاری که این بخش لازم دارد، امنیت سرمایه‌گذاری است.
   مهندس ایرج یزدانبخش، در گفتوگو با خبرنگار ایسنا، ضمن بیان مطلب فوق گفت: برای رشد و توسعه صنعت بخش خصوصی، دولت باید امنیت سرمایه گذاری را برقرار کند. امنیت سرمایه‌گذاری بدین معنا نیست که سرمایهای که از خارج وارد میشود، شخص نگران باشد که سرمایه اش را دولت ضبط کند. بلکه امنیت در سرمایه‌گذاری به تصمیمات دولت برمی‌گردد.
   وی افزود: در حالیکه هر شغل حداقل 20 میلیون تومان سرمایه نیاز دارد، چه طور ممکن است با 3 میلیون تومان شغل ایجاد کرد؟
   وی اظهار داشت: اگر بخواهیم طرح اشتغال موفقی داشته باشیم، باید دو کار انجام دهیم؛ اول از طریق تجمع مسایلی که به سرمایه‌گذاری مربوط می‌شود؛ و دوم اینکه به کمک این عوامل یک پروژه بلندمدت برای رفع این مشکلات طراحی کنیم. در چنین حالتی مطمئن باشید که موفق هستیم و در آینده مشکلی به نام مشکل اشتغال نخواهیم داشت. منتهی در این مدت میتوانیم از چنین طرحهای آسپرینی استفاده کنیم.
   وی متذکر شد: اگر چنانچه این مبالغ از طریق بانکها به کارخانجات و واحدهای تولیدی که توانایی اشتغالزایی را دارند به صورت وامهایی بدون بهره و یا با بهره اندک، ولی با دریافت طولانی مدت واگذار شود، یقین بدانید که این کارخانجات زمینه اشتغال را طوری فراهم می کنند که مشکل اشتغال به طور کامل رفع می شود.
   وی بیان کرد: این تصور که کارفرما بعد از دریافت وام کارگر خود را اخراج کند، کاملا غلط است. کارگری که آموزش دیده است و تجربه کسب کرده، همچون ماشین گرانی است که برای به دست آوردن آن هزینهی گرانی پرداخت شده است.
   وی در پایان خاطر نشان کرد: تنها یکی از مشکلات تولیدکنندگان نقدینگی است، اما مشکل اساسی در بازار مصرف و مسئلهی صادرات است که این امر با کمک حمایت دولت مهیا میشود.

   سرمایه گذاری بخش خصوصی راه حل مناسب برای نوسازی صنایع

   سرمایه گذاری بخش خصوصی راه حل مناسب برای نوسازی صنایع

   تنها راه رفع بحران بیکاری و ایجاد اشتغال، ایجاد بسترهای مناسب برای سرمایه‌گذاری در بخشهای تولیدی و صنعتی است.
   احمد اثنی عشری، عضو هیات رییسه انجمن مدیران صنایع کشور، ضمن بیان مطالب فوق در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: قوانین حمایتی، ایجاد فضای مناسب برای سرمایه‌گذاری و کمک به صنایع جهت به کارگیری تکنولوژیهای روز، در ایجاد اشتغال پایدار و رفع معضل بیکاری بسیار موثر است.
   وی در ادامه با اشاره به قانون نوسازی صنایع بیان داشت: قانون نوسازی صنایع یکی از بهترین عملکردهای دولت در بخش صنعت است که تحقق آن، کمکهای زیادی را به ایجاد اشتغال در کشور خواهد کرد؛ لذا انتظار میرود که حرکتهای این چنینی ادامه یابد و چنانچه بنا شد با تزریق پول ایجاد اشتغال کنیم، لازم است این امر به شیوه‌ای هدفمند دنبال شود.
   اثنی عشری در ادامه با اشاره به رشد فزاینده جمعیت، حضور خانمها در بازار کار و موانع موجود بر سر راه سرمایه‌گذاری در کشور اظهار داشت: پایین بودن میانگین سنی کشور به رشد روز افزون حضور زنان در بازار کار در طی سالهای اخیر دامن زده است که با استفاده از طرحهایی مثل طرح ضربتی اشتغال قابل حل نخواهد بود.
   عضو انجمن مدیران صنایع کشور در رابطه با رشد روز افزون حضور زنان در بازار کار اعلام کرد: پیش‌بینی‌ها در سال 82 حاکیست که 4 میلیون و 132 هزار کارمند زن در طی امسال جذب بازار کار خواهند شد و این در حالی است که این رقم در مقایسه با سالهای اولیه انقلاب رشد فوقالعادهای داشته، که عدم برنامه‌ریزی دقیق و کامل در این زمینه به افزایش بیکاری در جامعه کمک کرده است.
   اثنی عشری در ادامه با اشاره به سهم بخشهای مختلف در ایجاد اشتغال اعلام داشت: با توجه به آمار موجود در این زمینه میبایست سرمایهگذاری در بخشهایی هدایت شود که عملا ایجاد اشتغال بیشتری خواهد کرد.
   وی در ادامه افزود: سهم اشتغال بخش کشاورزی از 46 درصد در سال 46 به 4/21 درصد در سال 80 رسیده است؛ همینطور در بخش صنعت در طی همین مدت 4/16 رشد داشته‌ایم که در این بین، بخش خدمات با رشد 2/21 درصدی بیشترین سهم را در ایجاد اشتغال در طی این مدت داشته است.
   اثنی عشری در ادامه با اشاره به فرهنگ کار در ایران اظهار داشت: متاسفانه در ایران راحت کار کردن باب شده و همه به دنبال مشاغل درآمدزا و راحت و بیدرد سر هستند، لذا فرصتهای شغلی در مناطق محروم نادیده گرفته می‌شود و همین امر به دامن زدن هر چه بیشتر معضل بیکاری کمک میکند. از این رو تدوین سیاستهایی، در راستای استفاده از فرصتهای شغلی مناطق محروم ضروری به نظر می‌رسد.
   وی با ناموفق توصیف کردن طرح ضربتی اشتغال در سال گذشته بیان داشت: تزریق پول به جامعه نه تنها ایجاد اشتغال نمی‌کند، بلکه تورم‌زا نیز خواهد بود، از این رو تخصیص امکانات مالی برای ایجاد اشتغال زمانی کار ساز خواهد بود که این امکانات مالی هدفمند و با برنامه‌ریزی‌های دقیق در راستای توسعه صنعت، تولید و کشاورزی به کار گرفته شد.

   تولید بنز سواری در مرحله پیش‌نویس قرارداد قرار دارد

   تولید بنز سواری در مرحله پیش‌نویس قرارداد قرار دارد

   مهندس ویسه، رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در گفتوگو با ایسناگفت : مذاکرات برای تولید بنز سواری در ایران نهایی شده که تا مرحلهی پیشنویس قرارداد پیشرفت داشته است.
   و ما منتظر تصمیم نهایی مدیران ارشد دایلمر کرایسلر هستیم.
   وی در خصوص چگونگی توافق شرکت آلمانی دایملر بنز با شریک آمریکایی خود کرایسلر گفت: تولیدات فعلی ایران خودرو دیزل براساس تعهدات قبلی انجام میشود و معمولا در صورت ادغام دو شرکت خودروساز، منافع اقتصادی قبلی این شرکتها طبق توافقات به عمل آمده به خطر نمی‌افتد. البته در مورد قراردادهای آتی با ایران شرکت آمریکایی و آلمانی باید با یکدیگر در مورد همکاری با ایران تصمیم بگیرند.
   به گزارش ایسنا، شرکت آلمانی دایملر بنز چندی است که با خودروسازان معروف کرایسلر آمریکا ادغام شده و شرکت جدید دایملر کرایسلر را به وجود آوردهاند؛ چندی پیش شرکت آمریکایی جنرال موتورز امریکا جلوی فروش قطعه، توسط دوو به ایران را گرفت. این در حالی است که چندی پیش دایملر کرایسلر حاضر به انتقال دانش فنی در زمینهی کامیون آنگو شد.
   گفتنی است که اشتوت واسل، نمایندهی دایملر بنز به ایسنا گفت: شرکت آمریکایی کرایسلر به عنوان شریک دایملر آلمان، هیچ تاثیری در کاهش روابط بین دایلمر کراسلر و ایران خودرو دیزل نداشته است.

   قیمت خودرو در بازارهای داخلی کاهش می یابد

   قیمت خودرو در بازارهای داخلی کاهش می یابد

   به موجب بررسی های به عمل آمده ? شرکت خودروساز با شرایط مندرج در آیین نامه واردات خودرو هماهنگی داشته و توانسته اند موافقت اولیه مسؤولان جهت واردات این کالا را از آن خود کنند.
   به گزارش خبرنگار همشهری ، واردات خودرو به کشور درپی تصویب هیأت وزیران از سال جاری مجاز اعلام شد با این حال آیین نامه ای در این خصوص به تصویب رسید و مقرر است تنها شرکت هایی مجوز ورود خودرو را از آن خود کنند که بتوانند خدمات پس از فروش به مشتریان ارائه دهند و همچنین ویژگی های فنی خودرو موردنیاز را در جاده های ایران تأمین کنند.
   براساس این گزارش پیشنهادهای فراوانی در این زمینه به کمیته ویژه تصمیم گیری در امر واردات خودرو ارائه شده است که به نظر می رسد تاکنون صدور مجوز برای ? پیشنهاد نهایی شده باشد.
   احمد دوست حسینی معاون وزیر صنایع و معادن پیش از این در گفت وگو با یک سایت خبری اعلام کرد واردات خودرو به کشور هیچ سقف مشخصی ندارد و با پرداخت تعرفه امکان ورود این کالا به هر میزان فراهم است.
   فعالان بازار معتقدند تصویب ضوابط فنی واردات خودرو در سال جاری تا حدی بازارهای داخلی را در سکوت و سکون فرو برده است چرا که انتظار برای واردات خودروهای جدید از انجام معامله ها جلوگیری می کند.
   یک کارشناس خرید و فروش خودرو در این خصوص به خبرنگار ما گفت: انتظار می رفت با تصویب ضوابط فنی واردات خودرو قیمت این کالا کاهش چشمگیری را تجربه کند در حالی که به دلیل روی دادن برخی اتفاقات هنوز بازار عکس العمل لازم را به این مصوبه نشان نداده است.
   ملک نیا در توضیح این مطلب افزود: اخیراً سرمایه ها از بخش مسکن به دلیل تصویب شرایط فروش تراکم بیرون آمده و ما با کاهش قابل توجه ساخت و ساز در کشور مواجهیم.
   او گفت: در نتیجه بخشی از این سرمایه ها راهی بازار سکه و طلا شد و همان طور که می بینید قیمت هر سکه بهار آزادی را تا نزدیک ??? هزار تومان برد و در حال حاضر نیز بر حدود ?? هزار تومان ثابت کرده است.
   او ادامه داد: از سوی دیگر این سیل ویرانگر راهی بازار خودرو و سبب شد علی رغم اعلام خبر ضوابط فنی واردات خودرو، باز هم اتفاق چندانی در بازار رخ ندهد و قیمت ها همچنان ثابت باشد و یا حتی روندی افزایشی را طی کند که این امر در اثر ورود سرمایه های سرگردان به این بخش است.
   او گفت: از سوی دیگر تغییراتی در عرضه سهام بورس نیز پدیدار شده به این ترتیب که مقامات بورس با اتخاذ تدابیر ویژه ای از بالا رفتن قیمت سهام به هر ترتیبی خودداری کرده اند.
   او گفت: به این ترتیب بازده بورس نیز که از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک ?? درصد افزایش داشته است تغییراتی جدی را تجربه می کند.
   او پیش بینی کرد کنترل قیمت سهام در بورس مجدداً بخشی از سرمایه ها را از این بخش خارج و راهی بازار کالاهایی نظیر خودرو، مسکن و... خواهد کرد.
   او گفت: حالا اگر قرار است از تأثیرگذاری این سرمایه های سرگردان کاسته شود باید تدابیری اتخاذ کرد که با افزایش عرضه امکان کمیاب شدن هیچ کالایی وجود نداشته باشد.
   او افزود: ممکن است با واردات خودرو در پایان شهریور تأثیرات سرمایه های سرگردان بر بازار خودرو تا حدی جبران شود اما مطمئناً تأثیرات شدید قیمتی بر بازار خودرو به جا نخواهد ماند.
   واردات خودرو از ابتدای سال ???? در دستور کار دولت قرار گرفت اما به دلیل مخالفت خودروسازان این مصوبه تاکنون امکان اجرایی شدن نیافته است. ارائه پیشنهادهای متعدد از سوی تعاونی ها برای واردات خودرو به کشور سبب شد این امر از مسیر طبیعی خود خارج شود و مسؤولان واردات این کالا را به زمان مناسبی موکول کردند.
   هرچند بازار خودرو مدت ها منتظر عملی شدن این تصمیم بود، اما خبر صدور مجوز واردات نتوانست تأثیرات شدید قیمتی در این بازار ایجاد کند. برخی کارشناسان معتقدند هرچند عرضه خودرو در ایران کمتر از تقاضاست و همین مسأله این کالا را به کالایی سرمایه ای در کشور بدل کرده اما همواره این بازار تحت تأثیر سرمایه های سرگردان به کشور نیز بوده است.
   طبق پیش بینی های ارائه شده از سوی معاون وزیر بازرگانی و رئیس مرکز توسعه صادرات، واردات این کالا از نیمه دوم سال جاری عملی خواهد شد.
   پیشنهادهای فراوانی در دستور کار مقامات وزارت صنایع و معادن مبنی بر سرمایه گذاری در صنعت خودرو ایران قرار دارد چرا که بسیاری از شرکت های خارجی ترجیح داده اند برای دریافت مجوز واردات نسبت به سرمایه گذاری در ایران و تولید خودرو در کشور اقدام کنند.
   شرکت های خودروساز متقاضی واردات خودرو طبق قانون بایستی دارای نمایندگی معتبر و ثبت شده در ایران باشند.
   همچنین می باید امکان ارائه خدمات پس از فروش و تضمین های لازم به مشتریان را داشته باشند. شبکه خدمات پس از فروش نیز باید متناسب با تیراژ واردات به کشور باشد. در این حالت شبکه خدمات پس از فروش شرکت هایی که بیش از ? هزار دستگاه خودرو به کشور وارد می کنند بی شک گسترده تر از شبکه خدمات پس از فروش شرکت هایی است که ? هزار دستگاه خودرو به ایران می فروشند.
   برخی معتقدند واردات خودرو به کشور صنعت خودروسازی ایران را نیز تا حدی رقابتی کرده و سبب خواهد شد بنگاه های خودروسازی که پربازده ترین بنگاه های اقتصادی ایران هستند خود را برای ورود به سازمان تجارت جهانی (wto) آماده کنند.

   تولید قطعات زانتیا در داخل کشور آغاز شد

   تولید قطعات زانتیا در داخل کشور آغاز شد

   شرکت خودروسازی سایپا اعلام کرد: مرحله نخست طرح تولید 103قطعه اصلی خودروی زانتیا در شرکت سایپاپرس آغاز شد.
   در این مرحله هشت قطعه اصلی پرس بدنه خودرو مطابق با استاندارد اروپا و پس از انجام آزمایش های مختلف تولید می شود. به گزارش ستاد خبری گروه سایپا، طرح تولید قطعات زانتیا در ایران که درحضور نمایندگان شرکت سیتروئن فرانسه آغاز شد، دستیابی این شرکت را به استاندارد اروپا برای تولید قطعات پرسی موردنیاز شرکت های خودروسازی معتبر اروپایی فراهم کرده است.
   کارخانه سایپاپرس که اواخر امسال به طور کامل به بهره برداری می رسد قادر است مجموعه های کفی عقب و جلو و قطعات مختلف 120هزار دستگاه پراید و زانتیا را تولید کند.
   شرکت سایپاپرس از شرکت های تابعه گروه سایپا است که پس از بهره برداری کامل برای حدود 300نفر فرصت شغلی مستقیم ایجاد می کند.

   واردات فولاد نگران کننده نیست

   واردات فولاد نگران کننده نیست

   با وجود رشد قابل توجه واردات فولاد در سال جاری، این موضوع نگران کننده نیست.
   مظفر اعوانی مدیرکل صنایع فلزی و الکتریکی وزارت صنایع و معادن در گفت وگو با خبرنگاران گفت: طی سه ماهه اول امسال 7/1میلیون تن فولاد وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 100درصد افزایش دارد. وی افزود: قیمت اکثر محصولات فولادی در بازار بالاتر از نرخ های مصوب است و بنابراین ما محدودیتی برای واردات ایجاد نخواهیم کرد.
   وی یادآور شد: اگر واردات به میزان نگران کننده ای برسد، تصمیمات لازم را می گیریم.
   اعوانی در بخش دیگری از این گفت وگو اعلام کرد: با تصویب ستاد تنظیم بازار، قیمت گذاری آلومینیم از 18 خردادماه امسال آزاد اعلام شده و براساس میانگین نرخ های بین المللی عرضه می شود.
   وی همچنین به آزادسازی قیمت مس از سال گذشته اشاره کرد و گفت: با آزادسازی قیمت مس و آلومینیوم، قیمت این اقلام هر ماه تعیین می شود و با شناور شدن قیمت این محصولات، فضای دلالی این محصول کاهش یافته است.
   اعوانی، در ادامه به افزایش تولید لوازم خانگی در کشور اشاره کرد و گفت: با وجود اشباع بازار لوازم خانگی، واحدهای تولیدی با یکدیگر رقابت شدیدی دارند و این مسئله موجب افزایش تولید، تنوع و ارتقای کیفی محصولات و همچنین مشارکت با شرکت های خارجی شده است.
   وی به ساماندهی بازار لوازم خانگی اشاره کرد و گفت: از امسال ورود شش قلم کالای خانگی بزرگ به عنوان همراه مسافر ممنوع شده و این مسئله بازار لوازم خانگی کشور را تا حدودی با ثبات کرده است. واردات لوازم خانگی با پرداخت تعرفه آزاد است.
   اعوانی ادامه داد: وجود بیش از 150 مبادی ورودی قانونی و تعداد زیادی مبادی غیرقانونی برای واردات کالا، موجب شده تا بازار لوازم خانگی در کشور شفاف نباشد و نتوان سهم کالاهای خارجی را در بازار تشخیص داد.
   وی گفت: بسیاری از واردکنندگان، ارزش واقعی کالاهای وارداتی را به طور صحیح در گمرکات اظهار نمی کنند و در برخی گمرکات نیز معافیت های خاصی برای واردات وجود دارد.

   تقاضای ? میلیارد دلاری برای سرمایه گذاری خارجی در صنعت خودرو

   تقاضای ? میلیارد دلاری برای سرمایه گذاری خارجی در صنعت خودرو

   تاکنون تقاضای ? میلیارد دلار سرمایه گذاری در صنعت خودرو به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارائه شده است.
   به گزارش قلم سبز ایران، چندین کمپانی عمده خودروسازی با ارائه پیشنهادی خواستار سرمایه گذاری مشترک برای تولید خودرو در ایران شده اند.
   براین اساس بخش عمده ای از پیشنهادهای ارائه شده به احداث واحدهای خودروسازی در برخی شهرهای کشور دلالت دارد برخی متقاضیان نیز توسعه واحدهای فعال موجود در کشور را خواستار شده اند.
   صنعت خودروسازی در ایران یکی از بزرگترین و سودده ترین صنایع فعال در کشور است. طی سال های اخیر واردات خودرو به کشور ممنوع بود و اخیراً هیأت دولت با پیش بینی ضوابطی واردات این کالا را آزاد کرد. براین اساس برخی از متقاضیان سرمایه گذاری درخواست خود را جهت دریافت مجوز واردات خودرو به بازار ایران به مقامات ایران ارائه کرده اند.
   انگلستان، ایتالیا، چین، مالزی، فرانسه و... از جمله کشورهایی هستند که خواستار سرمایه گذاری در صنعت خودرو ایران شده اند.
   پیش بینی می شود با آغاز واردات خودرو در مهر ماه سال جاری تغییرات عمده ای در بازار خودرو به وقوع بپیوندد.

   همکاری آلمان برای ساخت سد و کارخانه سیمان

   همکاری آلمان برای ساخت سد و کارخانه سیمان

   یک هیأت سرمایه گذاری آلمانی مشغول مطالعه و بررسی احداث سد و کارخانه سیمان در غرب کشور، به ویژه استان آذربایجان غربی است.
   رحمان بهمنش نماینده مهاباد و عضو کمیسیون کشاورزی با اعلام مطلب فوق به خبرنگار پارلمانی ما گفت: هیأت مزبور که متشکل از اعضای سه شرکت آلمانی بود دو روز شهرهای مهاباد و ایرانشهر و بخش های مربوطه را مورد بازدید قرار داد.
   وی با اشاره به تشکیل جلسه مسؤولان و نمایندگان استان با هیأت آلمانی گفت: در این جلسه قابلیت های منطقه به اطلاع اعضای هیأت رسید و ما منتظر جمع بندی نهایی این هیأت برای شروع به کار ساخت سد و کارخانه سیمان در این منطقه هستیم.
   بهمنش تأمین آب، برق، امکانات اولیه و تسهیلات بانکی را برای سرمایه گذاران یادآور شد و گفت: از حساب ذخیره ارزی نیز می توان برای اجرای این پروژه ها استفاده کرد.

   کارخانه 120 هزار تنی ورق سرد فولاد مبارکه ، شنبه افتتاح می‌شود

   کارخانه 120 هزار تنی ورق سرد فولاد مبارکه ، شنبه افتتاح می‌شود

   روز شنبه هفته آینده، کارخانه 120 هزار تنی ورق سرد قلع اندود به دست رئیس جمهوری افتتاح خواهد شد.
   تقی بهرامی نوشهر رئیس انجمن فولاد در گفت و گو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: کارخانه تولید ورق سرد قلع اندود از پروژههای احداث شده بر مبنای طرح توسعه مجتمع فولاد مبارکه اصفهان میباشد که با راه اندازی این واحد صنعتی لااقل سالانه 40 میلیون دلار صرفه جویی ارزی در کشور صورت خواهد گرفت.
   بهرامی یادآور شد: ورق سرد از محصولاتی است که تاکنون کاملا" از طریق واردات به دست کارخانه های مصرف کننده میرسید.
   وی اضافه کرد: عمده مصرف این محصول در کارخانه های ماشین سازی وکارخانه های تولید لوازم خانگی است.
   فولاد مبارکه اصفهان کارخانه‌ای است که تولید متنوع و زیاد آن با استانداردهای بالا این مجتمع را در کلاس بالای جهانی مطرح ساخته است.

   وزیر صنایع :مهمترین چالش ایران مسأله اشتغال است

   وزیر صنایع :مهمترین چالش ایران مسأله اشتغال است

   در سالهای آتی بیکارهای ما بیشتر تحصیلکردههای دانشگاهی هستند

   خبرگزاری دانشجویان ایران - ایران - مشهد - مهمترین چالش ایران مسألهی اشتغال است.
   به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از مشهد، مهندس جهانگیری، وزیر صنایع و معادن اظهار داشت: مهمترین چالش ایران مسألهی اشتغال است؛ زیرا به دلیل جمعیت زیاد جوان، بیکاریهای بسیاری به وجود آمده است.
   وی که در جمع روسای سازمانهای صنایع و معادن کشور در مشهد سخن میگفت، افزود: تفاوتی که نیروی بیکار در سالهای آینده با نیروی بیکار فعلی خواهد داشت، تفاوت بسیار تعیین کننده و در سطح تحصیلات است. از این به بعد بیکارهای ما بیشتر تحصیل کردههای دانشگاهی هستند که این امر نیاز به سرمایهگذاری زیادی دارد.
   همچنین، در این همایش، مدیرکل امور اقتصادی وزارت صنایع در خصوص مصوبات گمرکی گفت: بحث گشایش اعتبارات که در سال 82 صورت میگیرد، قاعدتا شامل قانون تجدید عوارض و معافیت نمیشود.
   وی افزود: اگر در سال 80 به معافیت شورای انقلاب عمل میشد، باید صاحبان خطوط تولید حداقل 2/4 درصد حقوق گمرکی و سود بازرگانی در صورت معافی پرداخت میکردند که از این مقدار در حدود 5/3 درصد بابت حق ثبت سفارش 7/0 درصد بابت حق تعاون و هلال احمر بوده است.
   وی گفت: در سال 81 استثنائا در قانون بودجه، صاحبان از حق ثبت سفارش معاف شده بودند و در این سال تنها در حدود 7/0 درصد از عوارض توسط ماشینهای خطوط تولید پرداخت میکردند و این در صورتی است که در سال 82 باید 4 درصد پرداخت کنند.
   مهندس شریف النسبی، معاون وزیر و رییس سازمان صنایع کوچک در ادامه افزود: دولت از 13 سال پیش در فکر رقابتی کردن واحدهای کوچک و راهنمایی واحدهای جدید در جهت رشد و توسعه بوده است.
   وی تصریح کرد: ما تاکنون 84 واحد را تحت پوشش خود قرار دادهایم که متوسط ضایعات آنها 18 درصد بوده است که بعد از پیاده کردن سیستمها در آنها به 8 درصد رسیده است و این خود به معنی افزایش درآمد و توان رقابتی این واحدهاست.
   وی خاطرنشان کرد: در دنیا در قراردادهایی که برای صادرات بسته میشود، بحث وجود 3 ضایعات در یک میلیون مطرح است و این در حالی است که در کشور ما بحث 250 هزار ضایعات در یک میلیون مطرح است.
   وی گفت: برای بررسی اتمام قراردادی مانند iso ts،500 نفر باید در یک واحد کار کنند و 19 گام باید برداشته شود که این گامها حداقل 6 تا 12 ماه طول میکشند.
   رییس سازمان صنایع کوچک در پایان اعلام داشت: طرح یکصد هزار اشتغال جدید در صنایع کوچک و سیستمهای مدیریت کیفیت در واحدهای کوچک و متوسط با تسهیلات بانکی در حدود 3300 میلیارد ریال پیاده خواهد شد.

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,282,021
تعداد بازدید امروز : 13,787
تعداد بازدید دیروز : 55,848
تعداد بازدید هفته : 181,049
تعداد بازدید این ماه : 581,126
آخرین به روزرسانی : 1399/09/11 00:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.