• سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  •  
  • فهرست اخبار
   در نشست صاحبان وصنایع و بازرگانان هندی بر توسعه روابط با ایران تاکید شد

   در نشست صاحبان وصنایع و بازرگانان هندی بر توسعه روابط با ایران تاکید شد

   در یک نشست صاحبان صنایع و تجار هندی با « سیاوش زرگر یعقوبی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند که عصر روز جمعه در مومبایی برگزار شد، طرفین بر توسعه همکاریهای اقتصادی و صنعتی بین دو کشور تاکید کردند.
   به گزارش ایرنا، سفیر ایران که از روز پنجشنبه به ایالت ماهاراشترا مرکز فعالیتهای اقتصادی هند سفر کرده، عصر دیروز در سخنانی در نشست کنفدراسیون صنایع هند با تاکید بر همکاری اقتصادی و صنعتی بین ایران و هند از انرژی، حمل و نقل ، فناوری پیشرفته و دفاعی به عنوان چهار زمینه عمده برای همکاری دو کشور یاد کرد.
   یعقوبی گفت: یاد داشت تفاهمی که اخیرا بین ایران وهند به امضا رسیده نقشه راه مشارکت راهبردی دو کشور را در عرصه انرژی تهیه کرده است.
   وی افزود: به موجب این قرار داد هند تا مدت 25 سال، سالانه پنج میلیون تن گاز طبیعی مایع از ایران بدست خواهد آورد و به موازات آن ایران در همکاری با هند و سرمایهگذاری چهار میلیارد دلاری، تواناییهای خود در پروژه بالا دستی نفت و گاز را افزایش خواهد داد.
   سفیر ایران از خط لوله گاز ایران به هند به عنوان پروژه مهم دیگری بین دو کشور یاد کرد که بر توسعه اقتصادی کل منطقه تاثیر مثبتی خواهد داشت. یعقوبی ابراز خوشبینی کرد که تحولات جدید در روابط هند و پاکستان راه را برای اجرای این طرح مهم اقتصادی هموار کند.
   وی در زمینه حمل و نقل به همکاری سه جانبه بین هند، ایران و افغانستان اشاره کرد و گفت این همکاری سرانجام سبب اتصال شهر هرات در غرب افغانستان به بندر چابهار خواهد شد و در نتیجه مسیر حمل و نقل کالا از هند به این شهر 233 کیلومتر کوتاهتر می‌شود.
   وی همچنین اظهار داشت که طرح یک خط آهن از ایران به مرکز عراق فرصتهای خوبی برای شرکتهای مهندسی راه آهن هند ایجاد خواهد کرد.
   وی با تاکید براهمیت همکاریهای منطقه‌ای، خواستار چنین همکاری بین کشورهای ایران، افغانستان، پاکستان و هند شد وگفت: کشورهای اروپایی متحد شده‌اند و کشورهای عرب نیز به عنوان یک اتحادیه با دیگر بخشهای جهان همکاری می‌کنند.
   وی تاکید کرد، در این راستا شرکتهای هندی و ایرانی میتوانند در بازسازی عراق کار مشترک انجام دهند.
   وی در مورد همکاری هند و ایران در زمینه فناوری پیشرفته گفت که فناوری اطلاعات یکی از زمینههای همکاری بین دو کشور در این راستا است.
   وی افزود: رییس جمهور ایران در ماه ژانویه سال جاری میلادی به شهر حیدر آباد مرکز ایالت جنوبی آندراپرادش سفر کرد تا پیشرفتهای هند در این زمینه را مشاهده کند.
   وی از شرکتهای فناوری اطلاعات هند دعوت کرد که در این زمینه در ایران فعالیت کنند.
   سفیر ایران در هند در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شرکتهای هندی چگونه قادر به ورود به پروژههای زیر بنایی ایران هستند، گفت: شرکتهای هندی میتوانند با شرکت درنمایشگاههای بازرگانی و همایشهای تجاری، خود را از شرایط ایران با خبر سازند وآغاز به فعالیت در این کشور کنند.
   وی یاد آور شد، شرکتهای چینی به این وسیله به بازار ایران راه یافتند.
   یعقوبی گفت: که هند ظرف ده سال گذشته و پس از اجرای برنامه اصلاحات به پیشرفت صنعتی عمدهای دست یافته است و اغلب ایرانیان ازموضوع با خبر نیستند، بنابر این حضور شرکتهای هندی در نمایشگاههای بازرگانی و صنعتی سبب آشنایی مردم ایران با محصولات هندی خواهد شد و آنگاه این محصولات در ایران مشتری پیدا خواهد کرد.
   وی گفت: که کشورهای غربی برای ارتقای صادرات خود سهولت‌های اعتباراتی ایجاد میکنند و هند نیز میتواند این کار را انجام دهد.
   سفیر ایران با اشاره به اینکه جهانگردی نیز امکان زیادی برای همکاری ایران و هند ایجاد میکند، افزود: از آنجایی که دو کشور روابط دوستانه و فرهنگ مشترک دارند، جهانگردی بین ایران و هند میتواند توسعه قابل ملاحظه‌ای بیابد.
   یعقوبی در پایان این نشست تاکید کرد که ایران نیز مانند هند روند خصوصی سازی صنایع را آغاز کرده است و در برنامه توسعهای جدید در نظر است که 75 درصد صنایع دولتی به بخش خصوصی واگذار شود و این روند شامل بخشهای نفت و گاز نیز می‌شود.

   نمایشگاه بین‌المللی فرش ایران در این دوره تخصصی-صادراتی خواهد بود

   نمایشگاه بین‌المللی فرش ایران در این دوره تخصصی-صادراتی خواهد بود

   دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ایران برای نخستین بار به صورت کاملا تخصصی - صادراتی در هفته اول شهریور ماه در تهران برگزار می‌شود.
   به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی فرش ایران، این نمایشگاه با عنوان تخصصی صادراتی، امسال توسط شرکت سهامی فرش ایران برای اولین بار و با تفاوتهای عمده‌ای با نمایشگاههای قبلی برگزار میشود. از تفاوتهای عمده نمایشگاه قبلی فرش دستباف می‌توان گفت، در این نمایشگاه برای نخستین بار هیچگونه فروش داخلی انجام نخواهد گرفت و فروش داخلی همزمان با نمایشگاه مبلمان خواهد بود.
   : برای اینکه دستاندرکاران و خریداران حرفه‌ای فرش، بتوانند در محیطی فارغ از مسائل جانبی که هر ساله در نمایشگاهها وجود دارد به مسائل اصلی و اساسی خرید و فروش و انجام مذاکرات تجاری بپردازند. فروش داخلی به مشتریان و مصرف‌کنندگان داخلی ایران انجام نخواهد شد و فروش داخلی به زمان دیگری غیر از شهریور ماه موکول شده است.
   هدف از تخصصی - صادراتی برگزار کردن این نمایشگاه جلب خریداران عمده فرش در خارج از کشور و متقاضیان فرش ایران در سایر کشورها و دعوت و سوق دادن آنان به منظور خرید فرش در داخل ایران و استفاده از سایر جنبه‌های توریستی و جاذبه‌های تفریحی و گردشگری ایران بوده است.
   شرکت سهامی فرش ایران به عنوان مجری این طرح جهت هر چه بهتر برگزار کردن این نمایشگاه و حضور واقعی و موثر دست اندرکاران خارجی فرش، برای حدود سه هزار نفر از مجموعهداران فرش، فروشندگان عمده و صاحبان فروشگاههای زنجیره‌ای آمریکا، اروپا، آسیای جنوب شرقی، استرالیا و کشورهای حاشیهی خلیج فارس دعوتنامه‌هایی را ارسال کرده است.
   براساس گزارش ایسنا، روابط عمومی شرکت سهامی فرش ایران، پیش‌بینی کرد که در این نمایشگاه تعداد چشمگیری از علاقه‌مندان فرش دستباف ایران از خارج از کشور و کشورهای مختلف در این مدت در ایران و در یک مجموعه حضور یابند.
   این نمایشگاه امسال با همکاری و مساعدت نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در کلیه کشورهای خارجی انجام خواهد پذیرفت و هماهنگیهای لازم جهت اخذ روادید و ویزا فراهم است.
   از نکات قابل توجه که در حاشیهی این نمایشگاه برگزار می‌شود، می‌توان به برگزاری جشنوارهی فرش اردکان یزد اشاره کرد که بلافاصله پس از اتمام نمایشگاه فرش تهران در اردکان برگزار می‌شود.
   لازم به ذکر است که دوازدهمین نمایشگاه تخصصی - صادراتی توسط شرکت سهامی فرش ایران و با همکاری اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف ایران در هامبورگ و اتحادیه بازرگانان فرش دستباف ایران در المان، اتحادیهی صنف فرش فروشان تهران برگزار می‌شود.

   چاه شماره 2 معادن منگنز ایران به بهره‌برداری می‌رسد

   چاه شماره 2 معادن منگنز ایران به بهره‌برداری می‌رسد

   شرکت معادن منگنز ایران اعلام کرد، طرح توسعه چاه شماره 2 در تراز 190 متری را در دست اجرا دارد که حدود 80 درصد سرمایه گذاری مورد نیاز تاکنون انجام شده و در اواخر سال 82 به بهره‌برداری می‌سد.
   همچنین افزود: هیات مدیره شرکت برنامه افزایش سرمایه معادل 117 درصد از محل اندوخته‌های طرح توسعه را تا پایان سال 83 در دست بررسی دارد.

   مرجع: سایت معادن ایران

   درآمد هر سهم شرکت معادن منگنز ایران 988 ریال اعلام شد

   درآمد هر سهم شرکت معادن منگنز ایران 988 ریال اعلام شد

   پیش بینی درآمد هر سهم شرکت معادن منگنز ایران به طور خالص و پس از کسر مالیات برای سال مالی منتهی به 29/12/82 با سرمایه 11500 میلیون ریال مبلغ 988 ریال اعلام شد.
   عملکرد واقعی سال مالی منتهی به 29/12/81 شرکت معادن منگنز ایران در مقایسه با عملکرد واقعی سال مالی قبل به ترتیب فروش 61 درصد افزایش، بهای تمام شده کالای فروش رفته 39 درصد افزایش، سود عملیاتی 203 درصد افزایش و سود پس از کسر مالیات 78 درصد افزایش نشان می‌دهد.
   همچنین هیات مدیره شرکت برنامه افزایش سرمایه از 11500 میلیون ریال به مبلغ 25000 میلیون ریال (معادل 117 درصد) از محل اندوخته طرح توسعه را تا پایان سال 83 در دست بررسی دارد.
   این شرکت اعلام کرده است که میزان سود تقسیمی (خالص) پیشنهادی هیات مدیره برای سال 81 مبلغ 6318 میلیون ریال (مبلغ 541 ریال به ازای هر سهم) می‌باشد و تخصیص مبلغ 4155 میلیون ریال نیز به عنوان اندوخته طرح توسعه پیشنهاد شده است.
   این شرکت پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/81 را در تاریخ 21/10/81 مبلغ 1100 ریال (به طور ناخالص) و در تاریخ 7/2/82 مبلغ 995 ریال اعلام کرده بود.

   مرجع: سایت معادن ایران

   سیستم مدیریت آمار برای کنترل حوادث در معادن کشور طراحی می‌شود

   سیستم مدیریت آمار برای کنترل حوادث در معادن کشور طراحی می‌شود

   دولت در کشورهای پیشرفته و ظیفه هدایت حمایت و نظارت داردو در بخش معدن نظارت به مفهوم جلوگیری از تخریب معادن، از بین رفتن ذخایر و آسیب به نیروی کار و محیط زیست است.
   سید شمس‌الدین سیاسی‌راد مدیر کل دفتر نظارت و ایمنی معادن وزارت صنایع و معادن با بیان این مطلب گفت: در سالهای اخیر به سمت کاهش تصدی‌گری دولت در اداره واحدهای معدنی حرکت کرده‌ایم و به همین میزان دولت در جایگاه واقعی خود قرار گرفته است و تشکیل دفتر نظارت و ایمنی، نشان از وجود نگاه تخصصی به مقوله ایمنی، بهداشت در فعالیتهای معدنی و بهره‌برداری غنی از معادن دارد.
   وی درخصوص وضع ایمنی در معادن کشور درسالهای اخیر گفت: از آنجا که در سالهای گذشته تاثیر حوادث و پیامدهای چندگانه آن بر فعالیتهای معدنی به درستی در ک نشده و حساسیت لازم در این خصوص وجود نداشته است مقدمات مورد نیاز برای تعیین دقیق سطح ایمنی فعالیتهای معدنی کشور فراهم نیست.
   وی ادامه داد: برای تعیین وضع ایمنی معادن کشور ابتدا باید دستگاههای مسئول را در قبل و بعد از بروز حادثه تعیین کرد و به تبیین حدود اختیارات و وظایف هر کدام پرداخت و در مرحله بعد با ایجاد یک نظام کارآمد مدیریت آمار و اطلاعات بوسیله مکانیسمهای شناخته شده علمی و آماری در ثبت، گزارش و تحلیل اطلاعات، بر حوادث معدنی کشور نظارت کرد.
   مدیر کل دفتر نظارت و ایمنی معادن در خصوص فعالیتهای این دفتر گفت: در قالب طرح تحلیل فنی – آماری حوادث و سوانح معدنی سال 1380، دستگاههای مرتبط از جمله وزارت کار و امور اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی، سازمان صنایع و معادن و دستگاههای دست‌اندر کار توزیع و مصرف مواد ناریه را گرد آورده و بدنبال ایجاد سیستم مدیریت آمار و اطلاعات معدنی و ساماندهی این موضوع از درون واحدها، در سطح استان و سپس در سطح ملی و تلفیق داده‌ها و اطلاعات واصله هستیم.
   مهندس سیاسی راد در پایان با اشاره به پیامدهای زیانبار حوادث معدنی بر اقتصاد معدن و هزینه‌های مستقیم و غیر مستقیم آن گفت: در شرایطی که کشورهای پیشرفته معدنی با وجود مخاطره آمیز بودن کار در معادن، معدنکاری بدون تلفات انسانی را دنبال می‌کنند، فوت حتی یک نفر را در حوادث معدنی کشور در سال زیاد می‌دانیم.

   مرجع: سایت معادن ایران

   هزینه‌های حمل و بارگیری سود هر سهم تامین ماسه ریخته‌گری را تغییر داد

   هزینه‌های حمل و بارگیری سود هر سهم تامین ماسه ریخته‌گری را تغییر داد

   پیش‌بینی درآمد هرسهم تامین ماسه ریخته‌گری به طور خالص و پس از کسر مالیات برای سال مالی منتهی به 29/12/82 با سرمایه 10500 میلیون ریال، مبلغ 504 ریال اعلام شد.
   این شرکت پیش بینی درآمد هر سهم ( به طور ناخالص) سال مالی منتهی به 29/12/81 را در تاریخهای 11/3/81 و 5/5/81 با سرمایه 9000 میلیون ریال مبلغ 904 ریال و با سرمایه 10500 میلیون ریال در تاریخهای 1/8/81 و 29/10/81 مبلغ 822 ریال اعلام کرده بود.
   همچنین پیش‌بینی عملکرد سال مالی منتهی به 29/12/82 شرکت تامین ماسه ریخته‌گری در مقایسه با عملکرد واقعی حسابرسی نشده سال قبل به ترتیب فروش 5 درصد افزایش، بهای تمام شده کالای فروش رفته 14 درصد افزایش، سود عملیاتی 13 درصد کاهش و سود پس از کسر مالیات 14 درصد کاهش نشان می‌دهد.
   این شرکت پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/82 را (به طور خالص) در تاریخ 14/2/82 مبلغ 556 ریال اعلام کرده بود که شرکت دلایل تعدیل را افزایش هزینه حمل و بارگیری بار معدنی و محصولات تولید شده اعلام کرده است.

   مرجع: سایت معادن ایران

   مناقصه عمومی بین‌المللی طرح توسعه سنگ آهن چغارت

   مناقصه عمومی بین‌المللی طرح توسعه سنگ آهن چغارت

   طرح توسعه سنگ آهن چغارت (طرح عمرانی) وابسته به شرکت ملی فولاد در نظر دارد ماشین آلات بهره‌برداری از معدن شامل: شاول، دامپتراک، واگن دریل و ماشین‌آلات جنبی و همچنین مجموعه حمل مواد معدنی شامل: لوکوموتیو، ریل و سایر ملزومات مربوطه را با شرایط تامین منابع مالی (فاینانس) و با توجه به نکات و شرایط ذیل از طریق مناقصه عمومی بین‌المللی خریداری نماید:
   1- شرکت کنندگان در مناقصه می‌بایستی تجربه لازم و کافی در این زمینه را داشته باشند.
   2- پیشنهاد دهندگان بایستی تامین مالی موضوع مناقصه (فاینانس) را مطابق شرایط مورد قبول بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعهد نماید.
   3- ضمانتنامه شرکت در مناقصه معادل 5/2 میلیون دلار می‌باشد.
   4- اسناد مناقصه فقط در مقابل ارائه معرفی‌نامه معتبر فروخته خواهد شد.
   5- زمان فروش اسناد از روز شنبه مورخ 24/3/82 لغایت روزشنبه مورخ 7/4/82 می‌باشد.
   6- قیمت اسناد مناقصه 500000 ریال می باشد که بایستی به حساب جاری شماره 90016 بانک ملی شعبه آهن شهر (شهرستان بافق) کد 3565 به نام طرح توسعه سنگ آهن چغارت واریز گردد.
   7- محل فروش اسناد مناقصه:
   تهران، بالاتر از میدان ونک، کوچه برادران شریفی، پلاک 11، طبقه دهم برج خشایار، دفتر طرح توسعه سنگ آهن چغارت
   تلفن و فاکس: 27 98 877

   مرجع: سایت معادن ایران

   موادی از لایحه تنظیم بخشی از مقررات تسهیل نوسازی صنایع کشور تصویب شد

   موادی از لایحه تنظیم بخشی از مقررات تسهیل نوسازی صنایع کشور تصویب شد

   مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه موادی ازلایحه تنظیم بخشی از مقررات تسهیل نوسازی صنایع کشور و اصلاح مواد ? ، ?? و ??? قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را تصویب کردند.
   براساس ماده دو این مصوبه به منظور فراهم شدن شرایط رقابتی ،افزایش توان و کارایی پیمانکاران داخلی ، افزایش اشتغال و سهم ساخت داخل طرحهای صنعتی و عمرانی کشور ، بانکها اجازه دارند تسهیلات مالی مورد نیازبرای شرکت پیمانکاران ، مشاوران و واحدهای صنعتی در مناقصه های طرحهای عمرانی صنعتی داخلی در داخل و یاخارج از کشور را فراهم کنند.
   این تسهیلات به منظور تامین مالی ضمانتنامه های ریالی و ارزی مورد نیازبرای شرکت در مناقصه و حسن انجام تعهدات ،پیش پرداخت و کسور وجه الضمان و هزینه های دوران ساخت ، نصب و تحویل موضوع قرارداد در نظر گرفته می شود ودر ازای اسناد و مدارک معتبر موضوع قانون عدم الزام وثیقه و یا اعتبارات اسنادی ریالی و یا ارزی دارای اعتبار تا دوران بازپرداخت کارفرماهای دولتی یا خصوصی ،حداکثر ظرف مدت ?? روز پس از درخواست و تکمیل مدارک ذکرشده ، تامین می گردد.
   براساس قسمت اخیر بند الف ماده ( ?? ) ، وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلفند ظرف مدت دو ماه از تاریخ تصویب این قانون ، نسبت به تجهیز منابع و تنظیم ضوابط تامین مالی حداقل هفتاددرصد مجموع هزینه های فوق الذکر اقدام نمایند.
   در بند ( ب ) این ماده تصریح شده است : مشاوران ، پیمانکاران وسازندگان داخلی که از طریق شرکت در مناقصه ، عهده دار انجام تمام یابخشی از طرح های عمرانی و صنعتی دستگاه های اجرایی ، موضوع ماده ??قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ???? و شرکت های غیر دولتی می شوند ، ازتسهیلات صدور ضمانتنامه بانکی ، تامین اعتبارات بانکی و پوشش بیمه ای در نظر گرفته شده برای صدورخدمات فنی و مهندسی برخوردار می گردند.
   برمبنای بند ( ج ) ماده (??) ، دستگاه اجرایی ضمن رعایت قانون حداکثر استفاده از توان فنی ، مهندسی تولیدی و صنعتی و اجرایی کشور دراجرای پروژه ها و ایجاد تسهیلات به منظور صدور خدمات موظفند قیمت های پیشنهادی شرکت کنندگان در مناقصه های اجرای طرح های صنعتی و زیربنایی وخرید خدمات فنی و مهندسی خود را با اعمال ضرایب ارزیابی تا بیست درصدکه به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید ، مورد مقایسه و ارزیابی قرار دهند.
   معیارهای تعیین ضرایب مورد عمل در این تبصره متناسب با سهم ساخت داخل و استفاده از خدمات مشاوره و طراحی و مهندسی داخلی که در اجرای موضوع مناقصه توسط پیشنهاددهندگان تعهد می شود و همچنین میزان جرائم عدم انجام تعهدات ، بنا به پیشنهاد مشترک وزارت صنایع ومعادن و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

   نمایشگاه دائمی جمهوری اسلامی ایران در روسیه

   نمایشگاه دائمی جمهوری اسلامی ایران در روسیه

   نمایشگاه دائمی جمهوری اسلامی ایران در روسیه با ظرفیت 150 مجموعه صادراتی، نیمه اول تیر ماه سال جاری در شهر سنت پیتر زبورگ روسیه افتتاح خواهد شد.
   به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی مرکز اطلاع رسانی نمایشگاه دائم جمهوری اسلامی ایران در روسیه، این نمایشگاه با هدف تقویت ساختارهای لازم و گسترش صادرات در دومین شهر بزرگ روسیه با حضور مقامات عالیرتبه دو کشور آغاز به کار خواهد کرد.
   بر اساس این گزارش، بزرگترین تور صنعتی مرکز نیز 26 خرداد ماه با هدف عقد قراردادهای همکاری مشترک عازم کشورهای روسیه و بلاروس می‌شود.
   لازم به ذکر است، مراحل نهایی عقد پروژه‌های پارک آبی، نیروگاههای بادی، مرکز تجارت ایرانیان، کارخانجات بازیافت زباله و ... در این تور صنعتی با حضور کارشناسان و صاحبان صنایع ایرانی و روسی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

   تولید پارس خودرو ??درصد افزایش یافت

   تولید پارس خودرو ??درصد افزایش یافت

   به گزارش ستاد خبری گروه خودروسازی سایپا، شرکت پارس خودرو از شرکتهای تابعه گروه سایپا در دو ماه نخست امسال بیش از ? هزار دستگاه خودرو نیسان رونیز، pk، پراید dm ،ماکسیما و وانت پیکاپ تولید کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ??درصد افزایش یافته است.
   در این مدت ???? دستگاه از این خودروها تحویل مشتریان شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ??درصد رشد نشان می دهد.

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 229,888,286
تعداد بازدید امروز : 4,054
تعداد بازدید دیروز : 41,390
تعداد بازدید هفته : 274,101
تعداد بازدید این ماه : 363,068
آخرین به روزرسانی : 1398/12/09 00:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.