• سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  •  
  • فهرست اخبار
   پژو پرشیا با موتور جدید وارد بازار می‌شود

   پژو پرشیا با موتور جدید وارد بازار می‌شود

   دکتر کاظمی مدیر پروژه پارسسال در گفتوگو با ایسنا گفت: پروژهی تغییر در خودروی پژو پرشیا در دو فاز کوتاهمدت و بلندمدت انجام میشود؛ در فاز اول که تا آخر سال 82 انجام خواهد شد، تغییراتی متناسب با زمان کوتاه پروژه در خودروی پژو پارس داده میشود. وی افزود: در فاز 1 خودرو مجهز به موتور xu7jp4l4 خواهد شد که قدرت این موتور 109 اسب بخار خواهد بود. همچنین abc و رینگ آلومینیومی از دیگر مشخصات اصلی خودروی پژو پارس است. وی سیستم abc این خودرو را از نوع الکترونیکی دانست و افزود: سنسور دنده عقب از دیگر مشخصات این خودروی جدید است. وی تغییر دیگر را در رنگ چراغهای عقب و نوع باطری خودرو که بدون آب باطری است ذکر کرد. همچنین آنتن خودرو و تزئینات داخلی نیز تا حدی تغییر خواهد کرد. وی گفت: مدت اجرای فاز دوم، طولانیتر خواهد بود. پژو پارس در این مرحله موتوری با قدرت 140 اسب با نام ew10 و جدیدترین گیربکس اتوماتیک مدل al4 بر روی آن نصب خواهد شد. وی ادامه داد: موتور ew10 و گیربکس al4 تا به حال با یکدیگر در یک خودرو استفاده نشدهاند که باید ارتعاشات و اندازهگیریها و مدلسازیهای لازم برای طراحی این دو سیستم انجام شود. وی گفت: در این خودرو کمربند پیش کشنده و کیسهی هوا نیز نصب خواهد شد؛ از دیگر خصوصیات این خودرو esp یا برنامه پایداری الکترونیکی خودرو است که بر روی مانور خودرو و سیستم ترمز تاثیر خواهد گذاشت که این سیستم بر روی خودروهای لوکس قرار میگیرند و همچنین سیستم هشدار دهنده جدید با طراحی داشبورت متفاوت از دیگر خصوصیات این خودرو خواهد بود. وی یکی از نکات مثبت پروژه را انجام این طرح در یک تیم دانست که از پراکنده کاری جلوگیری و به پیشرفت طراحی تا تولید خودرو که یک تیم واحد در آن شرکت دارند کمک میکند. به گزارش ایسنا با توجه به مشکلات سیستم هشدار دهنده در خودروی سمند و با استفاده از نظرات مشتریان این سیستم در فاز 1 بهینهسازی شده و در فاز 2 سیستم جدیدی طراحی و ارائه میشود؛ همچنین صندلی کاملا برقی از خصوصیات خودروی پژو پارس سال 82 است.

   اعضای موقت سازمان نظام مهندس معدن دائمی می‌شوند

   اعضای موقت سازمان نظام مهندس معدن دائمی می‌شوند

   با احتساب مدرک تحصیلی و تجربهی اعضای موقت سازمان نظام مهندسی معدن، این افراد به عضویت دائمی این سازمان درمیآیند. مهندس مهدی امیر افشاری، عضو سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت : تاکنون 9 جلسه با حضور اعضای سازمان نظام مهندسی معدن استان تهران برگزار شده و در این جلسات در خصوص مسائلی مانند شیوهی پذیرش اعضا، میزان حق عضویت و حق تمدید عضویت سالیانهی اعضا و نحوهی رتبهبندی آنها بحث شده و پیشنهاداتی در این خصوص به کمیتهی مرکزی سازمان نظام مهندسی معدن ارائه شده است. وی ادامه داد: با راهاندازی وب سایت سازمان طی دو تا سه ماه آینده، اعضا میتوانند ارتباط نزدیکتری با سازمان برقرار کنند. امیر افشاری با بیان این که ایجاد 4 کمیته تخصصی استخراج، اکتشاف، متالوژی استخراجی و نقشهبرداری در سازمان نظام مهندسی معدن توسط اعضای هیاتمدیرهی این سازمان در حال بررسی است، گفت: پس از گذشت حدود 6 ماه تا یک سال از فعالیت اعضای سازمان نظام مهندسی معدن، اعضا میتوانند از طریق وب سایت سازمان انتقادات و پیشنهادات خود را بیان کرده و نقش موثرتری در فعالیتهای سازمان داشته باشند.

   هزینه ایجاد یک فرصت شغلی صنعتی به ??? میلیون ریال رسید

   هزینه ایجاد یک فرصت شغلی صنعتی به ??? میلیون ریال رسید

   به موجب بررسی های صورت گرفته، ایجاد هر فرصت شغلی پایدار در بخش صنعت در سال جاری ??? میلیون ریال هزینه داشته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی ?? میلیون ریالی را داراست. افزایش هزینه ایجاد فرصت شغلی به دلیل بالا رفتن نرخ تورم در جامعه، افزایش هزینه تولید و... رخ داده است. براساس این گزارش قیمت تمام شده تولید کالا نیز در این دوره زمانی به دلیل بالا رفتن هزینه ایجاد فرصت شغلی در کشور، هزینه نگهداری اشتغال، خرید مواد اولیه و... افزایشی برابر ?? درصد را تجربه کرده است. هرچند هزینه ایجاد فرصت های شغلی جدید طی این دوره زمانی افزایش قابل ملاحظه ای را تجربه کرده است، اما با این حال تعداد تقاضا برای سرمایه گذاری در کشور طی این دوره زمانی افزایش یافته است. آمارهای ارائه شده نشان می دهد طی سه ماه اول سال جاری شش هزار و ??? اعلامیه تأسیس با پیش بینی سرمایه گذاری ?? تریلیون ریالی و پیش بینی اشتغال ??? هزار نفر صادر شده است. تعداد مجوزهای صادره در این دوره نسبت به دوره مشابه سال قبل رشدی ?? درصدی و میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده رشدی معادل ??? درصد را تجربه کرده است. در صورت تحقق اهداف پیش بینی شده در طرح های مذکور ایجاد فرصت های شغلی در این دوره افزایشی ?? درصدی را شاهد خواهد بود. ایجاد اشتغال یکی از مهمترین مشکلات پیش روی دولت در سال های اخیر است به طوری که طبق تصمیمات اتخاذ شده مقرر است در سال جاری حداقل ??? هزار فرصت شغلی برای مهار بیکاری و کنترل نرخ رشد آن در کشور ایجاد شود. نرخ بیکاری در حال حاضر حدود ?? درصد گزارش شده است. بررسی ها نشان می دهد در صورت ایجاد یک میلیون و ??? هزار فرصت شغلی طی سال جاری و سال آینده نرخ بیکاری در حد ?? درصد کنترل خواهد شد. براساس پیش بینی ها، ایجاد این تعداد فرصت شغلی بدون رشد ? درصدی اقتصاد در سال جاری و همچنین سال آینده میسر نخواهد بود. محقق شدن اهداف پیش بینی شده مبنی بر ایجاد ??? هزار فرصت شغلی پایدار نیاز به سرمایه گذاری معادل ??? هزار و ??? میلیارد ریال در هر سال دارد.

   بزرگترین سالن رنگ خودرو خاورمیانه در ایران راه اندازی شد

   بزرگترین سالن رنگ خودرو خاورمیانه در ایران راه اندازی شد

   رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اعلام کرد: قیمت خودرو در ماه های گذشته روند نزولی داشته و خودروسازان با عرضه خودرو به صورت اقساطی و روز فروش در تلاش برای افزایش رضایت مشتری هستند. مهندس «رضا ویسه» خط ماشین کاری سیلندر و سرسیلندر و مونتاژ گروه محصولات پژو در شرکت ایران خودرو را به طور آزمایشی افتتاح کرد. وی گفت: خطوطی که امروز به طور آزمایشی افتتاح شد، حاصل تلاش مجموعه مدیران، کارگران و مهندسان ایران خودرو است که با هشت میلیون دلار و 50 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده و در مدت یک سال 70 میلیون یورو صرفه جویی ارزی خواهد داشت. وی افزود: سالن رنگ شماره دو ایران خودرو با ظرفیت پاشش رنگ بر 45 دستگاه بدنه خودرو در ساعت و پاشش 180 هزار دستگاه خودرو در سال، بزرگترین سالن رنگ در خاورمیانه است که توسط مهندسان ایرانی طراحی و راه اندازی شده است. رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، شایعات هفته گذشته مبنی بر تغییر مدیریت ایران خودرو را تکذیب کرد و این حرکات را اقدامی برای تضعیف صنعت کشور دانست. وی، راه اندازی پروژه های در دست اقدام، افزایش شمارگان تولید، افزایش 40 درصدی کیفیت رنگ خودرو سمند و پژو 206، کنترل و تثبیت قیمت خودرو در بازار و افزایش صادرات را از جمله موفقیت های مدیریت دکتر منطقی برشمرد. ویسه در مورد اخذ تعدادی مجوز تولید خودرو توسط بخش خصوصی گفت: فقط تعدادی مجوز به بخش خصوصی داده شده اما هیچ یک تاکنون اقدامی برای مرحله تولید انجام نداده اند.

   راه اندازی 97 کیلومتر خط فرعی ریلی در مراکز صنعتی کشور

   راه اندازی 97 کیلومتر خط فرعی ریلی در مراکز صنعتی کشور

   به منظور توسعه مبادلات تجاری و بازرگانی امسال 97 کیلومتر خط فرعی صنعتی در راه آهن کشور ایجاد خواهد شد. دکتر علی ذاکری مدیر کل خط و ابنیه فنی راه آهن کشور با اعلام این خبر در ساری افزود: با احداث این خطوط ریلی راه انتقال آسان و سریع محصولات تولیدی مراکز صنعتی به بازارهای مصرف هموار می شود. وی گفت: در سال گذشته 67 کیلومتر خط ریلی فرعی صنعتی در کشور به بهره برداری رسید. وی جذب هرچه بیشتر کالا، آلودگی پایین زیست محیطی و ارزانی هزینه های حمل بار از طریق راه آهن نسبت به جاده ای را مزایای مهم اجرای خطوط ریلی در مراکز صنعتی بیان کرد و افزود: این سیاست تا رسیدن به مرحله مطلوب ادامه خواهد یافت. وی افزود: با حرکت هر واگن ریلی به میزان 3 تریلی از بار ترافیک جاده ای کاسته خواهد شد. مهندس منصور یارمحمدی مدیر کل راه آهن شمال نیز با اشاره به راه اندازی خط فرعی ریلی در کشت و صنعت شمال بطول1800 متر افزود با راه اندازی این پروژه که 4 میلیارد ریال هزینه در برداشت ماهانه یک صدهزار تن مواد اولیه روغن از طریق واگن های راه آهن حمل خواهد شد.

   با همکاری چین ، نخستین کارخانه خودروسازی در بوشهر راه اندازی می شود

   با همکاری چین ، نخستین کارخانه خودروسازی در بوشهر راه اندازی می شود

   مدیر کل صنایع و معادن استان بوشهر گفت: با انعقاد قرار داد و همکاری بین شرکت خودرو سازی بوشهر با گروه صنعتی «جیلی» وابسته به کشور چین نخستین کارخانه بزرگ تولید خودرو در استان بوشهر راه اندازی می شود. «محمد کاظم محمدی باغملایی» در گفت و گو با ایرنا افزود: این کارخانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی به میزان 75 میلیارد ریال و پنج میلیون دلار سرمایه خارجی در زمینی به مساحت 40 هزار متر مربع در شهرک صنعتی بوشهر 2 واقع در 10 کیلومتری غرب بوشهر احداث می شود. این مقام مسوول با بیان اینکه عملیات ساختمانی این طرح تاکنون 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است اظهار داشت: این پروژه بزرگ با تولید سالانه 30 هزار دستگاه خودرو در 22 بهمن ماه امسال (11 فوریه سال آینده میلادی) در بوشهر به بهره برداری می رسد. محمدی باغملایی یاد آور شد: با راه اندازی و بهره برداری از خط تولید این طرح برای 600 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود. وی با اشاره به نخستین تولید کارخانه خودرو سازی بوشهر گفت: خودرو سواری «لیان100 » مدل (hq6360d1) به عنوان نخستین محصول این کارخانه در بوشهر ، طراحی و مونتاژ می شود. مدیر کل صنایع و معادن استان بوشهر خاطر نشان کرد: خودرو لیان 100 با موتور چهار سیلندر و حجم یکهزار و 400 سی سی ساخت کارخانه تویوتا ژاپن ، مطابق با تمامی استانداردهای لازم بین المللی و رعایت مسایل زیست محیطی تولید خواهد شد . محمدی باغملایی افزود: مصرف سوخت این خودرو سواری هر 100 کیلومتر تنها پنج لیتر بنزین است. وی ادامه داد: این خودرو همچنین به سیستم ترمز (ای . بی . سی) (abc) مجهز بوده و علاوه بر زیبایی و راحتی ، از استاندارد های ایمنی بین المللی نیز برخوردار خواهد بود. این مقام مسوول تصریح کرد: کارخانه «china gili» به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای خودرو سازی جهان در کشور چین ، دارای نمایندگی انحصاری در ایران بوده و متعهد شده است تا تولیدات کارخانه خودروسازی بوشهر را در بازارهای جهانی به فروش برساند. محمدی باغملایی افزود: همچنین کارخانه خودرو سازی چینی طبق قرارداد منعقد شده ، خدمات گسترده پس از فروش خودرو سواری لیان 100 را در ایران ارایه می دهد. وی ابراز داشت : خودرو سواری لیان 100 مدل سال 1383 با متوسط قیمت بین 60 تا 65 میلیون ریال در اختیار مصرف کنندگان داخلی قرار خواهد گرفت.

   بزرگترین کارخانه قند ایران تا پایان امسال به بهره برداری می رسد

   بزرگترین کارخانه قند ایران تا پایان امسال به بهره برداری می رسد

   بزرگترین کارخانه قند (چغندری) ایران با 85 درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد. «داریوش مسعودی» مجری این طرح گفت : هزینه احداث این کارخانه با ظرفیت تولید 120 هزار تن شکر سفید، حدود 200 میلیارد ریال است که تاکنون 145 میلیارد ریال آن هزینه شده است . وی افزود: این نخستین کارخانه قند در کشور است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به بهره برداری می رسد. وی ادامه داد: این کارخانه که در شهر نقده در استان آذربایجان غربی احداث شده ، قادر است روزانه سه هزار تن چغندر ، (قابل توسعه تا پنج هزار تن ) را تحویل و به شکر تبدیل کند. مسعودی گفت: با احداث کارخانه مذکور برای 675 نفر اشتغال مستقیم و برای حدود یک هزار نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد خواهد شد ، ضمن اینکه در بخش کشاورزی نیز با توسعه سطح زیر کشت چغندر پنج هزار شغل در این بخش ایجاد می شود. وی گفت: اکنون 35 کارخانه قند و شکر در کشور فعالیت می کنند. مسعودی افزود: اجرای طرح یاد شده ، رقمی معادل 12 میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور ایجاد خواهد کرد.

   تصمیم گیری در ارتباط با واردات ماشین آلات و تجهیزات مستعمل

   تصمیم گیری در ارتباط با واردات ماشین آلات و تجهیزات مستعمل

   به گزارش روابط عمومی وزارت صنایع و معادن ،دفتر امور اقتصادی وزارت صنایع و معادن اعلام نمود که بر اساس مذاکرات کمیسیون ماده یک آئین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات در ارتباط با موضوع واردات قطعات، تجهیزات ،ماشین آلات و دستگاههای مستعمل موضوع بندهای 1و2و3 ماده 42 و تبصره مربوطه آئین نامه اجرائی مقرر شده است که در مورد شرایط ،ضوابط و نحوه واردات اقلام مذکور بصورت مستعمل از انجمنها و تشکلهای صنعتی ذیربط نظرخواهی شود و نتایج حاصله پس از جمع بندی در اختیار کمیسیون ماده یک جهت اتخاذ تصمیم قرار گیرد.ضمنا دفتر صنایع ماشین سازی و نیروی محرکه وزارت صنایع و معادن برای واردات تجهیزات و ماشین آلات مستعمل پیشنهاد افزایش 100 درصدی حقوق ورودی با ماخذ سال 1382 را نموده است که این مسئله جهت طرح در کمیسیون ماده یک برای وزارت بازرگانی ارسال شده است.

   یک میلیارد دلار کمک به خودروسازان برای تولید خودرو گازسوز

   یک میلیارد دلار کمک به خودروسازان برای تولید خودرو گازسوز

   سازمان بهینه سازی مصرف سوخت کشور با کسب مجوز از شورای اقتصاد تا سقف یک میلیارد دلار برای طراحی و تولید خودرو با سوخت گازطبیعی فشرده، به خودرو سازان داخلی کمک می کند. سرپرست بهینه سازی مصرف انرژی در بخش حمل و نقل سازمان بهینه سازی مصرف سوخت کشور ضمن اعلام این مطلب به خبرنگاران گفت : خودروسازان داخلی در فعالیت مشترک با خودروسازان خارجی طراحی ساخت خودرو با سوخت گازطبیعی فشرده را انجام خواهند داد. «امیر خاکی» ابراز امیدواری کرد، طرح طراحی و تولید خودرو باسوخت گاز طبیعی فشرده تا قبل از پایان امسال تهیه و به مرحله اجرا درآید.وی در خصوص تولید خودروهای گازسوز کارخانه ای گفت : براساس قراردادی که نیمه دوم سال گذشته بین سازمان بهینه سازی مصرف سوخت کشور و شرکت های خودروسازی ایران خودرو و سایپا منعقد شد، این دو شرکت تا نیمه دوم سال ?? حدود??? هزار دستگاه از خودروهای تولیدی خود را با سوخت گاز طبیعی فشرده به بازار عرضه خواهند کرد.وی گفت : حدود ?? هزار دستگاه خودرو گازسوز تولیدی این دو شرکت درسال جاری وارد بازار خواهد شد.وی افزود: مصرف بنزین کشور از حدود ?/?? میلیارد لیتر در سال ???? به حدود ?/ ?? میلیارد لیتر در سال ???? افزایش یافت .این درحالی است که ارزش سوخت مصرفی در سال ???? حدود ???? میلیارد ریال بود و در سال ???? به حدود ???? میلیارد ریال رسید. خاکی خاطر نشان کرد ، ارزش یارانه پرداختی بابت بنزین مصرفی در سال ?? از ???? میلیارد ریال به ????? میلیارد ریال در سال ?? ، رسید .

   دستورالعمل کاهش مصرف سوخت در صنایع ابلاغ شد

   دستورالعمل کاهش مصرف سوخت در صنایع ابلاغ شد

   دستورالعمل کاهش مصرف سوخت در صنایع ابلاغ شد. به گزارش خبرگزاری ها، وزارت نفت با ابلاغ دستورالعملی صنایع فعال در کشور را موظف کرد طی یک سال اقدامات اجرایی برای کاهش مصرف انرژی در واحدهای تحت تصدی خود را به اجرا درآورند. این دستورالعمل در نشست کمیته ویژه بررسی میزان مصرف انرژی در صنایع که با حضور نمایندگان وزارتخانه های نفت، صنایع و معادن، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سازمان بهینه سازی مصرف سوخت برگزار شد تدوین و به صنعتگران ابلاغ شد. براساس دستورالعمل ابلاغی چنانچه کارخانه ها و واحدهای تولیدی پس از گذشت یک سال نتوانند به استاندارد تعریف شده دست یابند به صورت موردی قیمت سوخت تحویلی به آنها ?? درصد افزایش خواهد یافت. این دستورالعمل در راستای تحقق اهداف پیش بینی شده در ماده ??? قانون برنامه سوم مبنی بر کاهش مصرف سوخت تدوین شده است. بر این اساس دراولین گام استاندارد مصرف انرژی در کارخانه های سیمان مشخص شد. سازمان بهینه سازی مصرف انرژی استاندارد مصرف انرژی در کارخانه های تولید سیمان را برابر ??? لیتر معادل نفت خام برای هر تن اعلام کرده است. کارخانه های سیمان موظف شده اند ظرف یک سال شدت میزان مصرف سوخت خود را به سطح ??? لیتر به ازای تولید هر تن سیمان برسانند. در صورت عدم اجرای این دستورالعمل قیمت سوخت تحویلی به کارخانه های تولید سیمان به شکل موردی ?? درصد افزایش خواهد یافت.

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,110,322
تعداد بازدید امروز : 20,563
تعداد بازدید دیروز : 33,423
تعداد بازدید هفته : 222,776
تعداد بازدید این ماه : 591,923
آخرین به روزرسانی : 1399/03/15 14:16

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.