• نظارت ها بر بازار روغن خوراکی افزایش یافت/ کالاهای اولویت دار همچنان رصد می شود

   معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت اعلام کرد :

   نظارت ها بر بازار روغن خوراکی افزایش یافت/ کالاهای اولویت دار همچنان رصد می شود

   نظارت ها بر بازار روغن خوراکی افزایش یافت/ کالاهای اولویت دار همچنان رصد می شود

   معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت اعلام کرد : بازرسیها در هفته جاری بر روغن خوراکی، نهاده های دامی، مرغ، سیمان و انواع تایر متمرکز شده است.

   به گزارش شاتا، سیدجواد احمدی با اشاره به اعلام فهرست ۵ قلم کالای اولویت‌دار برای بازرسی و نظارت بر بازار بیان کرد : براساس فهرست پیشنهادی این سازمان در خصوص کالاها و خدمات مشمول نرخ گذاری تثبیتی، به منظور هدفمند نمودن بازرسی ها و تایید آن در کارگروه تنظیم بازار، ۵ قلم کالا شامل روغن خوراکی، نهاده های دامی، مرغ زنده و گرم؛ سیمان و تایر سبک و سنگین به عنوان کالاهای دارای اولویت بازرسی بازرسان این سازمان و سازمانهای صمت و دیگر دستگاه های نظارتی برای بررسی احتکار، موجودی ها، قیمت و سایر موارد تعیین گردیده است .

   وی با تاکید بر اینکه بازرسان تمام تلاش خود را برای جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو و فرصت طلب به کار گرفته اند متذکر شد : به لحاظ شرایط اقتصادی حاکم بر بازار به منظور جلوگیری از کمبود و نوسان نامتعارف قیمت ها به ویژه در خصوص اقلام اساسی و پرمصرف ، بازرسان سازمانهای صمت با مشارکت سایر دستگاهها و نهادهای ذیربط و انجام گشتهای متعدد ، اقدامات نظارتی و بازرسی خود را بر بازار افزایش خواهند داد تا از این طریق مانع از هرگونه گران فروشی و سوء استفاده برخی ازسودجویان شوند.

   معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت گفت: مطابق دستور العمل ابلاغ شده این سازمان، سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و بازرسان اصناف موظفند ، ضمن برنامه ریزی مناسب و انجام بازرسی‌های موردی و مستمر ، ااقدامات نظارتی و بازرسی خود را بر کالا‌های فوق به ویژه انبار‌ها و مراکز نگهداری کالا متمرکز کنند.

   احمدی با تاکید بر رصد دایمی بازار کالاهای اساسی توسط بازرسان سازمانهای صمت استانها ، خاطر نشان کرد : به منظور اثربخشی بیشتر اقدامات نظارتی و نیل به نتیجه مؤثر و بهنگام در فرآیند کنترل بازار، انجام عملیات بازرسی در قالب گشتهای مشترک با عنوان گشت مشترک بازرسی و نظارت بر کالا و خدمات با تمام دستگاه ها و نهادهای ذیربط اعم از تعزیرات، بهداشت، استاندارد، نیروی انتظامی و ... مورد توجه و تاکید قرار گرفته است.

   معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت ایجاد زمینه مناسب برای تأمین و توزیع مایحتاج عمومی، جلوگیری از تخلفات احتمالی و رسیدگی فوری به شکایات و گزارش‌های مردمی را از اهداف این بازرسی‌ها دانست و خاطرنشان کرد : مردم می‌توانند تخلفات مشاهده شده را از طریق تلفن 124، مراجعه حضوری، مراجعه به اپلیکیشن قیمت کالا و خدمات به آدرس www.124.ir اعلام نمایند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,284,933
تعداد بازدید امروز : 16,700
تعداد بازدید دیروز : 55,848
تعداد بازدید هفته : 183,962
تعداد بازدید این ماه : 584,039
آخرین به روزرسانی : 1399/09/11 00:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.