• احداث طرح تولید چادر مشکی با همکاری ایدرو و آستان قدس رضوی در شهرک صنعتی خیام/ اجرای طرح توسعه و افزایش ۵۰۰ هزار تنی ظرفیت سیلو سازی کشور توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران

   سرپرست وزارت صمت در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد:

   احداث طرح تولید چادر مشکی با همکاری ایدرو و آستان قدس رضوی در شهرک صنعتی خیام/ اجرای طرح توسعه و افزایش ۵۰۰ هزار تنی ظرفیت سیلو سازی کشور توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران

   احداث طرح تولید چادر مشکی با همکاری ایدرو و آستان قدس رضوی در شهرک صنعتی خیام/ اجرای طرح توسعه و افزایش ۵۰۰ هزار تنی ظرفیت سیلو سازی کشور توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با همکاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) و آستان قدس رضوی یک طرح تولید چادر مشکی در شهرک صنعتی خیام استان خراسان رضوی احداث می شود.

   به گزارش شاتا، حسین مدرس خیابانی در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: با مشارکت آستان قدس رضوی، ایدرو و بخش خصوصی یکی از کارخانجات ریسندگی و بافندگی که در شهرک صنعتی خیام در حال فعالیت است اقدام به تولید چادر مشکی می کند.

   وی اضافه کرد: به دنبال قطع وابستگی در حوزه چادر مشکی هستیم و در قم نیز در حال اجرای یک واحد تولید چادر مشکی هستیم.

   سرپرست وزارت صمت گفت: آستان قدس به عنوان نهاد عمومی طرح های بزرگی را در دست اجرا دارد و تولید چادر مشکی به عنوان یکی از اقلام گلوگاهی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.

   سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: با افتتاح سیلوی شهرستان فیروزه، ظرفیت ذخیره سازی گندم به ۲۲ میلیون تن رسیده است و باید از این موقعیت خوب برای ذخیره سازی گندم و سایر غلات استفاده کرد.

   مدرس خیابانی افزود: ظرفیت ذخیره سازی گندم قبل از انقلاب اسلامی ۷۰۰ هزار تن بوده که امروز به بیش از 22 میلیون تن ارتقا یافته است.

   وی ادامه داد: شرکت بازرگانی دولتی شرکتی بزرگ است که عملیات وسیع در حوزه ذخیره سازی و خرید تضمینی گندم انجام می دهد.

   سرپرست وزارت صمت گفت: ۸۴ هزار نانوایی در سراسر کشور داریم که این عملیات وسیع شرکت بازرگانی داخلی آنها را تامین می کند.

   اجرای طرح توسعه ۵۰۰ هزار تنی ظرفیت سیلوسازی توسط شرکت بازرگانی دولتی

   مدرس خیابانی افزود: طرح توسعه ۵۰۰ هزار تن ظرفیت سیلوسازی نیز توسط شرکت بازرگانی دولتی در دست اقدام است‌که به مرور زمان مورد بهره برداری قرار می گیرند.

   وی ادامه داد: در این سفر چند طرح در شهرستان نیشابور و خراسان رضوی افتتاح شد که اشتغال خوبی را در منطقه به وجود خواهند آورد و اولین دستاورد این طرح ها در رونق اقتصادی منطقه است که در معیشت مردم تاثیر دارد.

   سرپرست وزارت صمت افزود: با راه اندازی این طرح ها همچنین زنجیره پیرامونی آنها نیز شکل می گیرد و یک مجموعه اشتغال غیر مستقیم در اطراف هر واحد تولیدی شکل خواهد گرفت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,791,538
تعداد بازدید امروز : 30,464
تعداد بازدید دیروز : 43,879
تعداد بازدید هفته : 161,084
تعداد بازدید این ماه : 321,933
آخرین به روزرسانی : 1399/07/08 17:42

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.