• رشد 1.1 درصدی اقتصاد بدون نفت در سال 98 جزو افتخارات اقتصادی همه فعالان کشور است/ بخش صنعت در مجموع 2.3 درصد رشد داشته است

   رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

   رشد 1.1 درصدی اقتصاد بدون نفت در سال 98 جزو افتخارات اقتصادی همه فعالان کشور است/ بخش صنعت در مجموع 2.3 درصد رشد داشته است

   رشد 1.1 درصدی اقتصاد بدون نفت در سال 98 جزو افتخارات اقتصادی همه فعالان کشور است/ بخش صنعت در مجموع 2.3 درصد رشد داشته است

   رئیس جمهور رشد 1.1 درصدی اقتصاد کشور بدون نفت در سال 98 را جزو افتخارات همه فعالان اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: با وجود توطئه دشمنان، در همه زمینه‌ها شاهد نشاط و فعالیت اقتصادی در کشور هستیم.

   به گزارش شاتا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در جلسه هیات دولت، با بیان اینکه کشور در حال مبارزه در سه جبهه استکبار، بیماری کرونا و بیکاری است، گفت: در سایه مجاهدت بزرگ مردم و مسئولان، همراهی ارکان کشور و هدایت های مقام معظم رهبری، ارقام اقتصادی در پایان سال 98 نشان می دهد که دشمنان در اجرای توطئه بزرگی که برای به زانو در آوردن اقتصاد و مردم ما طراحی کرده بودند، ناموفق بوده اند.

   دکتر روحانی ادامه داد: بر اساس آمار بانک مرکزی، در بخش کشاروزی و صنعت شرایط نسبتاً خوبی داشتیم و رشد این دو بخش، رشد اقتصادی سال 98 کشور بدون نفت را مثبت 1.1 کرده است و این جزو افتخارات اقتصادی همه کشاورزان، کارگران، صنعتگران و مدیران، کارگزاران و همه نهادهای غیردولتی و آنهایی است که در زمینه اقتصاد کشور تلاش می‌کنند.

   وی با اشاره به اینکه در بخش صنعت هم سال گذشته در مجموع 2.3 درصد رشد مثبت داشته ایم، افزود: تحریم ها در بخش نفت، تأثیر شدیدی گذاشته است اما در بخش‌های مختلف دیگر ناموفق بوده و این در حالی است که آنها می‌خواستند همه اقتصاد را تحت تأثیر قرار دهند.

   رئیس جمهور با بیان اینکه تاکنون 3 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده، اظهار داشت: امسال هم در گندم خودکفا خواهیم بود که این بسیار حائز اهمیت است؛ بویژه آنکه مسأله تامین مواد غذایی در شرایط کرونا در سطح جهان، موضوعی بسیار مهم است.

   رئیس جمهور با بیان اینکه در بخش صنعت هم آمار و ارقام نشان از رشد مثبت دارد، خاطرنشان کرد: در بخش صنعت هم آمار و ارقامی که به دست من می‌رسد، مثبت است. ما در بسیاری از صنایع در 2 ماهه اول امسال ( فروردین و اردیبهشت) با اینکه شرایط سختی بوده، نسبت به سال گذشته رشد داشتیم و این در بخش صنایع خیلی مهم است، امروز در بخش خودرو 18 درصد افزایش تولید داریم. سرپرست وزارت صمت به من اعلام کردند که در هفته‌های آینده 45 هزار خودرویی که به علت نقایصی که داشته و در پارکینگ بوده همه فعال می‌شوند و در اختیار خریداران قرار می گیرد. این نشان این است که علیرغم توطئه دشمنان ما نشاط و فعالیت اقتصادی در کشور ما در همه زمینه‌ها شاهد آن هستیم.

   رئیس جمهور اضافه کرد: در همه فصول سال 98، رشد اقتصادی ما مثبت شده است و البته صنعت هم به غیر از ماه اول منفی یک دهم بوده،‌ در فصل دوم مثبت چهار دهم بوده و در فصل سوم 7.1 دهم صنعت مثبت بوده و در فصل چهارم 2.2 مثبت بوده در مجموع 2.3 دهم صنعت ما در طول سال 98 مثبت بوده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,285,229
تعداد بازدید امروز : 16,996
تعداد بازدید دیروز : 55,848
تعداد بازدید هفته : 184,258
تعداد بازدید این ماه : 584,335
آخرین به روزرسانی : 1399/09/11 00:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.