• برنامه تولید 905 هزار تن ماده معدنی در انگوران/ برنامه های ویژه برای افزایش تولید و اکتشاف

   برنامه تولید 905 هزار تن ماده معدنی در انگوران/ برنامه های ویژه برای افزایش تولید و اکتشاف

   مدیر مجتمع سرب و روی انگوران اعلام کرد: برنامه تولید بخش روباز و زیرزمینی این معدن در سال جاری، 905 هزار تن ماده معدنی است.

   به گزارش شاتا به نقل از ایمیدرو، امید فلاح با بیان این مطلب گفت: افزایش کارایی ماشین‌آلات، ارتقای بهره وری و بهبود انگیزه کارکنان به منظور تحقق جهش تولید، از اقدامات اصلی مجتمع سرب و روی انگوران در سال جاری است.

   وی افزود: انجام عملیات اکتشافی در منطقه انگوران به منظور افزایش عمر معدن از دیگر برنامه های امسال است که این موضوع موجب امنیت تولید در بخش صنایع تولید شمش سرب و روی در استان زنجان و کشور می‌شود.

   مدیر مجتمع سرب و روی انگوران با اشاره به افزایش یک میلیون تنی استخراج در بخش روباز این معدن در سال ۹۸ اظهار داشت: این مجتمع در سال گذشته در مجموع ۶ میلیون و ۸۵۸ هزار و ۷۵۶ مترمکعب استخراج انجام داد. اما برنامه استخراج، ۵ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۸۰۰ متر مکعب بود.

   وی ادامه داد: از این میزان، ۸۷۳ هزار تن تولید ماده معدنی (برنامه 750 هزار تن) و ۶ میلیون و ۵۴۷ هزار مترمکعب باطله برداری (برنامه ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار مترمکعب) شد.

   برنامه امسال تولید و استخراج

   فلاح با اشاره به برنامه امسال تولید و استخراج تصریح کرد: این مجتمع برای سال جاری نیز در نظر دارد طبق برنامه حدود ۸۰۰ هزار تن ماده معدنی و ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب باطله در بخش روباز تولید کند.

   وی افزود: تا پایان امسال نیز در بخش زیرزمینی حدود ۱۰۵ هزار تن ماده معدنی تولید خواهد شد.

   برنامه های ویژه توسعه ای

   مدیر مجتمع سرب و روی انگوران درباره برنامه های توسعه ای این شرکت گفت: در بخش نوآوری، قرار است با استفاده از فناوری روز، بخشی از ماده معدنی انباشتگاه های دارای عیار پایین برای افزایش تولید جدا سازی شود.

   وی افزود: همچنین برنامه ریزی شده با استفاده از ماشین‌آلات بومی، ظرفیت خردایش اولیه مواد معدنی در مجتمع افزایش یابد.

   فلاح بیان داشت: این مجتمع علاوه بر انجام عملیات اکتشاف تکمیلی در منطقه، فراخوان پروژه ساخت و احداث کارخانه برای تبدیل مواد سولفوره به اکسیده با به‌کارگیری و استفاده از توانمندی بخش خصوصی و متخصصان داخلی در راستای بومی سازی ماشین آلات در دستورکار قرار داده است،

   وی ادامه داد: با اکتشاف ذخیره ۳۷۰ هزار تنی ماده معدنی در سال ۹۶ در بخش شمالی پیت انگوران، استخراج از سال ۹۷ آغاز شده و در سال جاری، اغلب حجم باطله برداری به پایان خواهد رسید و در نتیجه، ماده معدنی آن در سال ۱۴۰۰ آماده استخراج خواهد شد.

   وی افزود: با برداشت باطله، اهداف طرح توسعه در این بخش طی امسال محقق خواهد شد.

   http://https//t.me/mine_mimt

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,467,336
تعداد بازدید امروز : 13,241
تعداد بازدید دیروز : 31,303
تعداد بازدید هفته : 13,241
تعداد بازدید این ماه : 663,139
آخرین به روزرسانی : 1399/04/21 09:43

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.