• افزایش 7 تا 8 برابری تولیدات برخی اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا/ تولید 8.6 میلیون ماسک از ابتدای اسفندماه

   معاون حقوقی، مجلس و استانهای وزارت صمت خبر داد:

   افزایش 7 تا 8 برابری تولیدات برخی اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا/ تولید 8.6 میلیون ماسک از ابتدای اسفندماه

   افزایش 7 تا 8 برابری تولیدات برخی اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا/ تولید 8.6 میلیون ماسک از ابتدای اسفندماه

   معاون حقوقی، مجلس و استانهای وزارت صمت در جلسه ستاد مقابله با کرونا در حوزه صنعت، معدن و تجارت که با حضور اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، تاکید کرد: طی روزهای اخیر، در حوزه تولید اقلام بهداشتی یک کار ویژه و جهادی صورت پذیرفته و در برخی اقلام شاهد رشد ۷ تا 8 برابری تولیدات هستیم.

   به گزارش شاتا، افشار فتح الهی در این جلسه با تقدیر از حضور و پیگیری های اعضای محترم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از روند تولیدات محصولات و ملزومات بهداشتی مرتبط با کرونا، گفت: همزمان با شیوع این بیماری و اعلام نیاز وزارت بهداشت و درمان، وزارت صنعت، معدن و تجارت به صورت جدی و با بسیج تمام توان و ظرفیت های تولیدی کشور پای کار آمده و در بسیاری از بخش ها تولیدات افزایش یافته و فعالیت واحدها سه شیفته شده است.

   وی ادامه داد: البته وجود برخی کمبودها در اقلامی چون ماسک به سبب ظرفیت پایین تولیدات کشور مشهود بوده ولی تمامی توان موجود اعم از تولیدات صنعتی، واردات و حتی تولیدات صنفی نیز فعال شده و با توجه به آمار ارائه شده از سویی بازرسان مقیم در واحد های تولید کننده این اقلام از دوازده اسفند ماه تا روز گذشته، در این بخش 79 درصد رشد تولید داشتیم.

   فتح اللهی تصریح کرد: ظرفیت تولید برخی بخش ها کاملا اشباع شده ولی با توجه به افزایش تقاضا، برخی کمبودها بروز کرده که با تلاش همه همکاران سعی در رفع آن داریم.

   معاون حقوقی، مجلس و استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در بخش واردات، با توجه به شیوع جهانی کرونا و اعمال ممنوعیت‌های صادراتی ماسک از سوی سایر کشورها، در حال مذاکره برای تأمین بخشی از نیاز از محل واردات نیز هستیم.

   فتح الهی افزود: یکی از تمهیدات ویژه وزارت صمت این بوده که در ۹ ردیف کالایی همچون ماسک، لباس، دستکش، الکل و...، ممنوعیت صادرات اعمال شده و برای واردات آنها نیز حقوق ورودی تا ۵ درصد کاهش یافته است.

   وی اضافه کرد: حتی در مواردی که اقلام بهداشتی مورد نیاز کشور در گمرک موجود و آماده صادرات بوده اند، جلوی آنها نیز گرفته شده است.

   معاون حقوقی، مجلس و استانهای وزارت صمت اعلام کرد: از ابتدای اسفند ماه تا نوزدهم این ماه، بالغ بر هشت میلیون و ۶۰۰ هزار عدد ماسک در واحد های صنعتی کشور تولید و همچنین در همین مدت حدود ۴ میلیون لیتر الکل تولید و تحویل وزارت بهداشت و درمان جهت توزیع در مراکز اولویت دار داده شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 233,982,607
تعداد بازدید امروز : 9,555
تعداد بازدید دیروز : 40,217
تعداد بازدید هفته : 95,061
تعداد بازدید این ماه : 464,208
آخرین به روزرسانی : 1399/03/12 01:33

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.