• امضا تفاهم نامه دوجانبه حمایت از ساخت داخل بین وزارت صمت و وزارت ارتباطات /صادقی نیارکی: کاهش ارزبری 118 میلیون یورویی در دو میزتعمیق ساخت داخل صنعت مخابرات

   امضا تفاهم نامه دوجانبه حمایت از ساخت داخل بین وزارت صمت و وزارت ارتباطات /صادقی نیارکی: کاهش ارزبری 118 میلیون یورویی در دو میزتعمیق ساخت داخل صنعت مخابرات

   تفاهم نامه دوجانبه حمایت از تولید و توسعه زیست بوم تلفن هوشمند تولید داخل بین وزارت صنعت،معدن وتجارت و ارتباطات و فناوری اطلاعات امضا شد.

   به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی، در مراسم انعقاد تفاهم نامه دوجانبه حمایت از تولید و توسعه زیست بوم تلفن هوشمند تولید داخل با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امضا شد؛ از هدفگذاری 7 محور راهبردی در وزارت صمت در سال ۹۸خبرداد.
   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت با اشاره به اجرای برنامه توسعه و تعمیق ساخت داخل به عنوان مهمترین محورهای ۷گانه وزارت صمت تاکید کرد: مهمترین پروژه ای که طراحی شده است پروژه نهضت ساخت داخل است و عبارت نهضت ساخت داخل ، با نیت حمایت و صیانت از صنعت داخلی انتخاب شده است و هر جا که پرچم توسعه و ساخت داخل برافراشته است مفتخریم که خدا قوت به دست اندرکاران بگوییم.
   صادقی نیارکی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ساخت داخل است، گفت: تاکنون 2 میز ساخت داخل در صنعت مخابرات با ارزش بیش از 118 میلیون یورو قرارداد و تفاهم نامه برگزار شده که بعد از صنعت خودرو با کاهش ارزبری280 میلیون یورویی، صنعت مخابرات دومین حوزه‌ای بوده که در زمینه توسعه و تعمیق ساخت داخل اقدامات خوبی انجام داده است.
   وی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری مشترک برای حمایت از تولید گوشی های هوشمند ساخت داخل تاکیدکرد: این تفاهم نامه با هدف استقلال کشور در زیست بوم محصولات فناورانه حوزه فاوا و توسعه سهم بازار محصولات تولید داخل دراین زیست بوم بین دو وزارتخانه منعقد شد.
   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت اظهارامیدواری کرد: با امضای این تفاهم نامه شاهد افزایش توان رقابتی تولید داخل نسبت به مشابه خارجی باشیم.
   صادقی نیارکی در ادامه با تاکید عزم وزارت صمت برای توسعه ساخت داخل بیان کرد: در صنعت برق و الکترونیک و مخابرات ،گروه های کالایی برای توسعه ساخت احصا شده است که حدود 500 میلیون یورو است که از این مقدار 118 میلیون یورو به امضای تفاهم نامه و قرارداد منتهی شده است.
   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت ادامه داد: این کار، کار دائمی است و تا پایان سال 1400 باید اپراتور ها، در رسیدن به این هدف کمی یاریگر وزارت صنعت ، معدن و تجارت باشندکه جز افتخارات ملی کشور به ثبت برسد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 229,905,222
تعداد بازدید امروز : 20,990
تعداد بازدید دیروز : 41,390
تعداد بازدید هفته : 291,037
تعداد بازدید این ماه : 380,004
آخرین به روزرسانی : 1398/12/09 12:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.