• ویژه نامه » ولادت حضرت زینب سلام الله علیها »

   ویژه نامه » ولادت حضرت زینب سلام الله علیها »

   کلام امام سجاد حضرت زین العابدین(علیه السلام) درباره حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) که فرمود:


   « یَا عَمَّه أنتِ بِحَمدِلله عَالِمَه غَیرَ مُعَلّمَه وَ فَهمه غَیر مُفَهّمه »
   بهترین دلیل گفتار است که حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) محدّثه و عالمه و معلمه بوده، آن هم از سرچشمه نبوت و ولایت سیراب گشته و در علوم دینیه و آثار باطنیه مهارتی بسزا داشته است. حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) در خضوع و خشوع و عبادت و بندگی وارث مادرش حضرت فاطمه زهراء (سلام الله علیها) بود و اکثر شبها به تهجد، صبح می کرد و دائما قرآن تلاوت می فرمود.
   حضرت سجاد زین العابدین (علیه السلام) که می فرمود: «عمه ام حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) با این همه مصیبت و محن وارده از کربلاء تا شام، هیچگاه نوافلی را ترک نکرد و نیز روایت است، چون حضرت امام حسین (علیه السلام) برای وداع حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) آمد، فرمود: « یا اختاه لا تنسینی فی نافله الیل » ای خواهر! مرا در نماز شب، فراموش مکن.
   برخی از مورخین می نویسند:«تهجد و شب زنده داری حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) در تمام عمرش ترک نشد، حتی شب یازدهم محرم سال ۶۱ هجری، با آن همه فرسودگی و خستگی و دیدن آن مصیبت های دلخراش. حضرت سجاد زین العابدین (علیه السلام) روایت می فرماید:« که آن شب دیدم که عمه ام حضرت زینب کبری «سلام الله علیها»در جامه نماز نشسته و مشغول عبادت است.
   از برخی مقاتل معتبره روایت می کنند که حضرت سجاد زین العابدین (علیه السلام )که می فرمود: «عمه ام حضرت زینب کبری (سلام الله علیها ) با این همه مصیبت و محن وارده از کربلاء تا شام، هیچگاه نوافلی را ترک نکرد و نیز روایت است، چون حضرت امام حسین (علیه السلام) برای وداع حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) آمد، فرمود: « یا اختاه لا تنسینی فی نافله الیل » ای خواهر! مرا در نماز شب، فراموش مکن.
   منبع: کتاب زینب الکبری”سلام الله علیها

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,506,755
تعداد بازدید امروز : 18,590
تعداد بازدید دیروز : 61,467
تعداد بازدید هفته : 80,057
تعداد بازدید این ماه : 1,380,459
آخرین به روزرسانی : 1399/10/28 03:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.