• در نشست فعالان اقتصادی کاشان با سرپرست معاونت امورصنایع مطرح شد؛

   توجه به میزهای ساخت داخل یکی از مسیرهای میانبر برای تحقق رونق تولید

    توجه به میزهای ساخت داخل یکی از مسیرهای میانبر برای تحقق رونق تولید

   فعالان اقتصادی منطقه کاشان در نشستی با حضور سرپرست معاونت امور صنایع، در جریان برنامه های این وزارتخانه برای تحقق رونق تولید و توسعه اقتصادی قرار گرفتند. مهدی صادقی نیارکی در این نشست توجه به میزهای ساخت داخل را یکی از مسیرهای میانبر برای تحقق رونق تولید و تحقق نهضت ساخت داخل عنوان کرد.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست، رونق تولید و توسعه ساخت داخل را مهم ترین برنامه های وزارت صنعت دانست و افزود: در راستای افزایش تولید محصولات داخلی و حل مشکلات صنعتگران از ابتدای سال جاری تاکنون هفت میز ساخت برگزار شده و دستاوردهای مطلوبی نیز به دنبال داشته است.

   صادقی نیارکی در نشستی با فعالان اقتصادی منطقه کاشان، از برگزاری دو میز ساخت داخل در حوزه صنعت مخابرات خبر داد و افزود: در قالب برپایی این میزها قراردادهایی به ارزش بیش از 456 میلیون یورو منعقد شده است و در نظر داریم تا با برپایی میز ساخت داخل تا پایان سال یک هزار و 400 میزان واردات را 10 میلیارد دلار کاهش دهیم.

   او با بیان اینکه ایران در حوزه دانش آموختگان فنی مهندسی در رتبه سوم دنیا قرار دارد، گفت: در صورت افزایش سهم بخش صنعت از تولید ناخالصی داخلی آینده شغلی این فارغ التحصیلان نیز تأمین می شود و به تبع آن نیز رونق تولید و کاهش آمار بیکاران فارغ التحصیل را به دنبال دارد.

   صادقی نیارکی، نیاز نقدینگی بخش صنعت را 360 هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: برای تأمین این نقدینگی تمام تلاش خود را به کار می گیریم و با بانک های عامل نیز در حال مذاکره هستیم تا در رونق تولید و پویایی هر چه بیشتر واحدهای تولیدی نقش بسزایی داشته باشند.

   او ضمن تأکید بر تمرکز وزارت صمت بر افزایش صادرات به ویژه کشورهای همسایه تصریح کرد: کشورهای همسایه همچون روسیه،ترکیه، پاکستان و سوریه از جمله کشورهایی هستند که به آنها صادرات صورت می پذیرد و در نظر داریم تا روند صادرات با تشکیل میز کالا یا گروه کالا تسهیل بخشیده شود.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 229,906,824
تعداد بازدید امروز : 22,592
تعداد بازدید دیروز : 41,390
تعداد بازدید هفته : 292,639
تعداد بازدید این ماه : 381,606
آخرین به روزرسانی : 1398/12/09 14:42

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.