• آغاز عملیات اجرایی کارخانجات ذوب و پالایش در سونگون

      با حضور وزیر صمت در مجتمع مس سونگون انجام می شود؛ 

      آغاز عملیات اجرایی کارخانجات ذوب و پالایش در سونگون

      آغاز عملیات اجرایی کارخانجات ذوب و پالایش در سونگون

      فردا، شنبه با حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و خداداد غریب‌پور معاون وزیر صمت و رئیس هیأت‌عامل ایمیدرو در مجتمع مس سونگون عملیات اجرایی فاز 3 تغلیظ، کارخانجات ذوب، پالایشگاه و اسیدسولفوریک آغاز خواهد شد.

      به گزارش شاتا، با شروع عملیات اجرایی این طرح، کار راه‌اندازی کارخانجات ذوب، پالایشگاه و کارخانه اسید سولفوریک آغاز شده و فرآیند تکمیل چرخه تولید در مجتمع مس سونگون فرآهم می شود.

      ظرفیت تولیدی این طرح، 100 هزار تن مس کاتدی خواهد بود و تا پایان سال جاری ظرفیت کارخانجات ذوب مس کشور به 400 هزار تن می‌رسد.

      با بهره‌برداری از کارخانه ذوب سونگون در آینده ظرفیت ذوب در شرکت مس به 500 هزار تن مس آندی حاصل از فرایند پیرو متالورژی خواهد رسید.

      همچنین فردا عملیات اجرایی کارخانه فلوتاسیون سرباره مس سونگون با ظرفیت ورودی 900 تن سرباره در روز و با هدف افزایش بهره‌وری و بازیابی مس موجود در سرباره‌های ایجادشده در مراحل ذوب آغاز خواهد شد.

      شایان ذکر است؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت به صورت ویژه و در چارچوب برنامه های حمایتی خود از رعایت حداکثری الگوها و استانداردهای بین‌المللی زیست‌محیطی، این مهم را در طرح‌های توسعه سونگون خط قرمز لحاظ نموده است و برای تبدیل گاز SO2 حاصل از فرایند ذوب، احداث کارخانه اسید سولفوریک را در این واحد بزرگ صنایع معدنی مورد توجه قرار داده است.

      گفتنی است؛ هم اکنون در سطح دنیا اجرای طرح‌های توسعه ذوب با روش فلش کارخانه اسید زودتر از کارخانجات ذوب راه‌اندازی می‌شود و ازاین‌روی، برای کاهش ریسک‌های زیست محیطی و جلوگیری از بروز هرگونه مخاطرات این حوزه تأکید شده است که این کارخانه چندماه زودتر از کارخانه ذوب به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

      نام:
      پست الکترونیک:
      شرح نظر:
      کد امنیتی:
       

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 231,809,519
تعداد بازدید امروز : 27,686
تعداد بازدید دیروز : 32,556
تعداد بازدید هفته : 215,335
تعداد بازدید این ماه : 1,043,473
آخرین به روزرسانی : 1399/01/21 21:47

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.