• در حوزه بسته بندی بی نیاز از واردت هستیم/ هدف گذاری برقی شدن ۱۰ درصد از تولید موتور سیکلت کشور محقق شد / اختصاص ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از منابع حاصل از صرفه جویی وزارت نفت به گازسوز کردن خودروهای عمومی

   وزیر صمت در گفتگو با خبرنگاران در کویر موتور:

   در حوزه بسته بندی بی نیاز از واردت هستیم/ هدف گذاری برقی شدن ۱۰ درصد از تولید موتور سیکلت کشور محقق شد / اختصاص ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از منابع حاصل از صرفه جویی وزارت نفت به گازسوز کردن خودروهای عمومی

   در حوزه بسته بندی بی نیاز از واردت هستیم/ هدف گذاری برقی شدن ۱۰ درصد از تولید موتور سیکلت کشور محقق شد / اختصاص ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از منابع حاصل از صرفه جویی وزارت نفت به گازسوز کردن خودروهای عمومی

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنایع بسته بندی قبلا به صورت وارداتی بوده است،اما اکنون در حوزه بسته بندی بی نیاز از واردت هستیم.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی در محل شرکت کویر موتور در شهرک صنعتی رازی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص برنامه های امروز بیان کرد: استان اصفهان یکی از قطب های اصلی صنعت کشور است و امروز از یکی از بزرگترین مجموعه های چاپ و بسته بندی که تولیداتش دانش بنیان و فناورانه و مطابق با نیازهای روز است، بازدید به عمل آوردم.

   یکی از اولویت های اقتصاد مقاومتی صنایع بسته بندی است

   وی با بیان اینکه یکی از اولویت های اقتصاد مقاومتی صنایع بسته بندی است، تصریح کرد: واحدی که امروز در شهرک صنعتی رازی بازدید کردم در این حوزه به روز و فعال است.

   در حوزه بسته بندی بی نیاز از واردت هستیم

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صنایع بسته بندی قبلا به صورت وارداتی بوده است، گفت: اکنون به لطف فعالیت واحدهای اینچنینی در حوزه بسته بندی بی نیاز از واردت هستیم.

   محدودیت های وارداتی اقلام دارای امکان ساخت داخل برای حمایت از رونق تولید بوده است

   رحمانی با تاکید دوباره بر اینکه محدودیت های وارداتی اقلام دارای امکان ساخت داخل برای حمایت از رونق تولید بوده است، اضافه کرد: مسیر خوبی الحمدالله ایجاد شد و روند روبه رشدی در این حوزه به وجود آمد.

   هدف گذاری برقی شدن ۱۰ درصد از تولید موتور سیکلت کشور محقق شد

   وی در خصوص بازدید از شرکت کویر موتور نیز گفت: تکلیف قانونی داریم که ۱۰ درصد از تولید موتور سیکلت کشور برقی بشود و الحمدالله این رقم محقق شد و همین واحدی که در آن هستیم بالای ۲۰ درصد از تولیداتش برقی است.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: برای حفظ محیط زیست لازم است که تولید موتور سیکلت برقی مورد تشویق قرار بگیرد و دولت هم در این حوزه برنامه ریزی دارد.

   اختصاص ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از منابع حاصل از صرفه جویی وزارت نفت به گازسوز کردن خودروهای عمومی

   رحمانی با بیان اینکه در راستای حفظ محیط زیست گازسوز کردن خودروهای عمومی هم در دستور کار قرار گرفته است، گفت: وزارت نفت ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از منابع حاصل از صرفه جویی را به گازسوز کردن خودروهای عمومی اختصاص داده است و قرار است یک و نیم میلیون خودروی ناوگان عمومی در این راستا گاز سوز بشوند.

   وی در پایان تصریح کرد: از رده خارج کردن خودروهای فرسوده قدیمی برای کاستن از عوامل آلوده کننده را به عنوان یک‌ تکلیف در حوزه صنعت می دانیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 233,988,928
تعداد بازدید امروز : 15,876
تعداد بازدید دیروز : 40,217
تعداد بازدید هفته : 101,382
تعداد بازدید این ماه : 470,529
آخرین به روزرسانی : 1399/03/12 10:44

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.