• ضرورت تامین زیرساخت ها برای توسعه روابط تجاری ایران و عمان/ فعالسازی ظرفیت ها و فرصت های تجاری دو کشور

   وزیر صمت در همایش فرصت های تجاری و سرمایه گذاری مشترک ایران و عمان تاکید کرد :

   ضرورت تامین زیرساخت ها برای توسعه روابط تجاری ایران و عمان/ فعالسازی ظرفیت ها و فرصت های تجاری دو کشور

   ضرورت تامین زیرساخت ها برای توسعه روابط تجاری ایران و عمان/ فعالسازی ظرفیت ها و فرصت های تجاری دو کشور

   وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در همایش فرصت های تجاری و سرمایه گذاری مشترک ایران و عمان در محل اتاق ایران گفت: اراده دو کشور ایران و عمان بر توسعه روابط است و هیات تجاری عمان که الان در تهران حضور دارند، از ابتدای انقلاب اسلامی بزرگترین هیات اعزامی این کشور به ایران بوده است و نشانگر جدیت دو طرف در گسترش روابط است.

   به گزارش شاتا: رضا رحمانی افزود: جلسات مفیدی در چارچوب برنامه های هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های ایران و عمان تاکنون برگزار شده است و با توجه به تفاهمات انجام شده، می توان این اجلاس را نقطه عطفی در توسعه روابط دو کشور قلمداد نمود.

   وی ادامه داد: تفاهم نامه های امضا شده در راستای تسهیل مراودات تجاری دو کشور است و در حال حاضر موقعیت ترانزیتی دو ایران و عمان به عنوان یک ظرفیت قابل توجه برای تعمیق مناسبات و استفاده بهینه تر از فرصت های موجود، در صدر برنامه های همکاری مشترک قرار گرفته است.

   رحمانی خاطرنشان کرد: اراده مقامات عالی ایران و عمان بر این محور است که مبادلات تجاری دو کشور به سطح قابل قبولی، ارتقا یابد.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در همایش فرصت های تجاری و سرمایه گذاری مشترک ایران و عمان در محل اتاق ایران تصریح کرد: تامین زیرساختها و تسهیل تبادلات مالی و مواردی از این دست، باعث استفاده مناسب تر از پتانسیل های مشترک سرمایه گذاری و افزایش مبادلات تجاری خواهد شد.

   رحمانی تاکید کرد: ما به عنوان دولت فقط تسهیل کننده روابط هستبم و مذاکرات با حضور بخش خصوصی و در چارچوب قراردادهای بلند مدت نهایی و اجرا شوند.

   رحمانی خاطرنشان کرد: در تولید و تامین بسیاری از کالاهای صنعتی، دانش بنیان، فناورانه و خدمات فنی و مهندسی ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه مراودات وجود دارد که توسعه این همکاری ها در دستور کار است.

   وی اعلام کرد: هم اکنون در کشورمان تعداد شرکتهای دانش بنیان و فناورانه از مرز ۶ هزار شرکت فراتر رفته است.

   وزیر صمت تصریح کرد: بر روی صادرات و واردات کالاهای دارای استاندارد و با کیفیت تاکید داریم و بحث استاندارد را به جدیت دنبال می کنیم.

   رحمانی گفت: قانون حمایت از سرمایه گذاری خارجی به امضای وزیر اقتصاد و امور دارایی ایران رسیده است که برای تسهیل مراودات تجار و سرمایه گذاران عمانی مثمر ثمر است.

   وی افزود: در همین راستا وزارت صنعت، معدن و تجارت از توسعه ارتباطات و گسترش روابط تجاری میان دو کشور با جدیت تمام حمایت می کند و پیگیری های لازم را جهت حصول نتیجه به عمل می آورد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 229,695,169
تعداد بازدید امروز : 30,334
تعداد بازدید دیروز : 50,650
تعداد بازدید هفته : 80,984
تعداد بازدید این ماه : 169,951
آخرین به روزرسانی : 1398/12/04 13:41

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.