• صادقی نیارکی در دیدار با هیأت مدیره سندیکای صنایع کنسرو کشور:

   توسعه اقتصادی با توسعه بخش خصوصی بالغ و توانمند شکل می‌گیرد/ سندیکای صنایع کنسرو اجرای حلقه ارزش افزوده یک محصول را به صورت پایلوت در دستور کار قرار دهد

   توسعه اقتصادی با توسعه بخش خصوصی بالغ و توانمند شکل می‌گیرد/ سندیکای صنایع کنسرو اجرای حلقه ارزش افزوده یک محصول را به صورت پایلوت در دستور کار قرار دهد

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیدار با اعضای هیأت مدیره سندیکای صنایع کنسرو کشور با بیان اینکه توسعه اقتصادی با توسعه بخش خصوصی بالغ و توانمند شکل می گیرد گفت: سندیکا راه اندازی و تکمیل حلقه ارزش افزوده یک محصول را به صورت پایلوت در دستور کار قرار دهد و این الگو را به عنوان نمونه روی دیگر محصولات پیاده سازی کند.

   به گزارش شاتا، صادقی نیارکی در این دیدار که روز چهارشنبه انجام شد، با بیان این مطلب، تصریح کرد: این سندیکا می تواند زنجیره ارزش افزوده محصولات کشاورزی را تشکیل دهد و در این زمینه باید حلقه های پیشین مانند کشاورز و تولید کننده و حلقه های پسین مانند شبکه توزیع با هم و در کنار هم دیده شود.

   او با تأکید بر اینکه برای زنجیروار شدن باید یک سری پارادایم‌ها مدنظر واقع شود، افزود: حلقه‌ها در زنجیره ارزش یک محصول باید به صورت پیوسته و در تعامل با دیگر عناصر دخیل در زنجیره باشد و در این راستا مهمترین نقش را خود اعضای انجمن ها بر عهده دارند.

   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت حلقه اصلی ایجاد زنجیره ارزش را تشکل‌ها و انجمن‌های بخش خصوصی دانست و گفت: دولت باید تسهیل گری و نظارت را انجام دهد و انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی می توانند بهترین تنظیم کننده روابط بین اعضا و حلقه های زنجیره باشند.

   صادقی نیارکی در این راستا ادامه داد: وقتی که بخش خصوصی به خوبی کار را به جلو ببرد، میزان مداخله دولت نیز به کمترین حد ممکن خواهد رسید.

   او در پایان تصریح کرد: انجمن‌ها و تشکل‌ها در دنیا بار بزرگی را از روی دوش دولت ها برداشته اند و در کشور ما نیز باید این نگرش و باور هم در دولت و هم در بخش خصوصی می بایست تقویت شود.

   گفتنی است که صادقی نیارکی از زمان معرفی به عنوان سرپرست امور صنایع وزارت صمت، نشست ها و جلسات مختلفی را با انجمن‌ها و تشکل‌های تخصصی بخش خصوصی در حوزه های مختلف صنعت داشته است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,504,527
تعداد بازدید امروز : 11,380
تعداد بازدید دیروز : 45,262
تعداد بازدید هفته : 264,256
تعداد بازدید این ماه : 621,393
آخرین به روزرسانی : 1399/05/16 22:24

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.