• بررسی چالشهای صنعت موتور سیکلت با حضور سرپرست معاونت امور صنایع

   صادقی نیارکی تاکید‌کرد: ضرورت تدوین برنامه راهبردی حمایت از صنعت موتورسیکلت / لزوم توسعه عمق ساخت داخل در تولید موتور سیکلت

   صادقی نیارکی تاکید‌کرد: ضرورت تدوین برنامه راهبردی حمایت از صنعت موتورسیکلت / لزوم توسعه عمق ساخت داخل در تولید موتور سیکلت

   سرپرست معاونت امور صنایع درنشست تخصصی با انجمن‌های تخصصی‌صنعت موتور‌سیکلت اعلام‌کرد: برنامه راهبردی ‌و عملیاتی حمایت از صنعت موتورسیکلت با همکاری انجمن های تخصصی تدوین می‌شود.
   مهدی صادقی نیارکی در این نشست تخصصی که به بررسی مشکلات و چالش‌های صنعت موتور سیکلت پرداخته شد،علاوه بر تاکید بر ضرورت تهیه برنامه نظامند از سوی انجمن ها برای توسعه عمق ساخت داخل در این صنعت خاطر نشان کرد: توسعه ساخت داخل در صنعت موتور سیکلت با توجه به سابقه این صنعت در کشورمان باید بیش از گذشته مورد پیگیری قرار گیرد و این سیاست باید از سوی انجمن های تخصصی به صورت استراتژی مشخص در افق 5ساله با جدیدت اجرایی شود.
   سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت افزود: با توسعه ساخت داخل در کشور نیروهای متخصص در طراحی صنعتی ، فنی، مهندسی و... به کار گرفته خواهند شد و برای کشور ارزش افزوده و اشتغال مولد را بهمراه خواهد داشت.
   وی رعایت مسائل زیست محیطی را از دیگر دغدغه های این بخش برشمرد.
   گفتنی است ، در این نشست تخصصی نمایندگانی از انجمن ها ی تخصصی و برخی ازتولیدکنندگان با اشاره به چالش های این صنعت، لزوم ‌مشورت با تشکل های تخصصی را در تهیه و تدوین قوانین ، مقررات و همچنین بخشنامه را مورد تاکید قرارداده و خواستار اتخاذ تدابیری برای اصلاح برخی از قوانین که فرآیند تولید موتور سیکلت را با مشکل روبه رو کرده است، شدند..
   مشکلات گمرکی و فرآیند طولانی ترخیص کالا نیز از دیگر دغدغه های این صنعت بود که تدابیری برای رفع این موضوعات با همکاری گمرک در نظر گرفته شد.

   .

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,504,138
تعداد بازدید امروز : 10,991
تعداد بازدید دیروز : 45,262
تعداد بازدید هفته : 263,867
تعداد بازدید این ماه : 621,004
آخرین به روزرسانی : 1399/05/16 22:24

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.