• سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان مرکزی

   در جریان سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام شد:

   در جریان سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام شد:

   مالکیت، موضوع مشترک ۳ شرکت هپکو، آذرآب و واگن پارس است/ ممنوعیت واردات حدود ۵۰۰ قلم کالا به ارزش بیش از ۳ میلیارد دلار در سال گذشته/ بازدید وزیر صمت از ۲ واحد تولیدی در شهرستان خمین/ افتتاح طرح توسعه صنایع سنگ سنگستان محلات توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت/ افتتاح شرکت الیاف پارس بافت در شهرک صنعتی دلیجان

   وزیر صمت در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی :

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مالکیت موضوع مشترک ۳ شرکت هپکو، آذرآب و واگن پارس است و باید یک نسخه نهایی متناسب با شرایط و ضوابط برای حل و فصل مسایل و مشکلات این ۳ شرکت ارایه و پیگیری شود.

   رضا رحمانی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی که با محوریت مسایل و مشکلات مربوط به سه شرکت بزرگ هپکو، آذرآب و واگن پارس، امروز پنج شنبه در محل استانداری این استان برگزار شد، بیان کرد: رهبری امسال را سال رونق تولید نام نهادند و حفظ وضعیت موجود تولید و اشتغال را یک کار جهادی دانستند که این مهم سرفصل برنامه های ما است و حل مسایل این سه شرکت را نیز در این راستا دنبال می کنیم.

   او درد مشترک این سه شرکت را موضوع مالکیت دانست و تصریح کرد: کسانی که باید در مورد این شرکتها تصمیم می گرفتند، محکم پای کار نیامدند و ما در این مقطع زمانی اجازه نخواهیم داد که بیشتر از این مشکل ادامه یابد و نمیگذاریم کسانی با بی مبالاتی برای تولید و اشتغال و اقتصاد کشور مشکل درست کنند.

   باید یک نسخه نهایی متناسب با شرایط و ضوابط برای این ۳ شرکت ارایه و پیگیری شود

   وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: به اندازه کافی در مورد این سه شرکت با سهامداران مذاکره و راه حل های موقتی ارایه شد و اکنون وقت آن است که مسایل جمع بندی شود و یک نسخه نهایی متناسب با شرایط و ضوابط ارایه و پیگیری شود.

   واگذاری آذرآب و واگن پارس به مپنا، یک مدل برای حل و فصل مسایل آنها است

   رحمانی واگذاری آذرآب و واگن پارس به مپنا را یک مدل برای حل و فصل مسایل آنها اعلام کرد و گفت: هر دو شرکت از نظر ما آماده تحویل هستند و بنده هم شخصا موافقم و هر گونه همکاری و تشویقی را هم می پذیرم.

   تعیین تکلیف تعجیلی هیات مدیره و مدیران آذرآب و واگن پارس تا واگذاری نهایی

   او همچنین تاکید کرد: البته تا انجام کامل این واگذاری ها هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت ها تعیین تکلیف شوند و نباید حتی یک روز این شرکت ها بدون هیات مدیره و مدیرعامل باشند.

   برگزاری جلسه ای برای تعیین تکلیف ۳ شرکت در روزهای آینده

   وزیر صنعت، معدن و تجارت واگذاری واگن پارس به سازمان گسترش و نوسازی صنایع را راه حل دوم برای این شرکت دانست و بیان کرد: جلسه ای در مورد سه شرکت روزهای آینده به صورت تعجیلی برای جمع بندی نهایی و پیگیری امور خواهیم داشت.

   ضرورت تعیین تکلیف سریع مدیریت شرکت هپکو توسط سازمان خصوصی سازی

   رحمانی در خصوص شرکت هپکو نیز تاکید کرد: تعیین تکلیف سریع مدیریت شرکت توسط سازمان خصوصی سازی و با مشورت استانداری باید در دستور کار قرار بگیرد.

   او در خصوص واگذاری این شرکت نیز گفت: در مورد واگذاری به قرارگاه یا هر جای دیگر با مشورت تیم حقوقی و بورس و دادگستری و ...باید تصمیم اجرایی گرفته شود.

   گفتنی است که کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی امروز پنج شنبه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل استانداری این استان، برگزار شد.

   در این جلسه که داود خانی"سرپرست سازمان خصوصی سازی" و سید مهدی مقدسی"نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب" نیز حضور داشتند، مسایل و مشکلات مربوط به سه شرکت بزرگ هپکو، آذرآب و واگن پارس با حضور نمایندگان کارگران این شرکت ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   پیشنهادهای نماینده اراک در مجلس برای حل مشکلات هپکو، آذرآب و واگن پارس

   نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس در این جلسه دو پیشنهاد برای حل مسایل و مشکلات شرکت هپکو داد که ورود قرارگاه خاتم با بخشش بخشی از جرایم و دیرکردها و ورود دولت تحت عنوان سازمان های توسعه ای مانند ایدرو و ایمیدرو این دو پیشنهاد بوده است.

   سید مهدی مقدسی همچنین در خصوص موضوع آذرآب ورود مپنا و در خصوص واگن پارس ممنوعیت واردات محصولات تولیدی این شرکت و تعیین تکلیف سهامداران را پیشنهاد کرد.

   پیشنهادات سرپرست سازمان خصوصی سازی برای حل و فصل مشکلات هپکو، آذرآب و واگن پارس

   همچنین علی اکبر رضایی، دیگر نماینده اراک، ، پرداخت های معوقه و آینده شرکت هپکو را دو دغدغه مهم کارگران این شرکت دانست و واگذاری هپکو را به دولت برای حل و فصل مشکلات آن پیشنهاد داد.

   او در ادامه تعیین تکلیف سهامداران و مدیریت آذرآب و واگن پارس را در شرایط کنونی برای حل و فصل مشکلات این شرکت ها ضروری دانست.

   شایان ذکر است که وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از این جلسه برای بازدید از شرکت کاغذ پاسارگاد و صنایع نخ به خمین سفر می کند.

   وزیر صمت در گفتگو با خبرنگاران در اراک اعلام کرد :

   در زمینه محصولاتی که در داخل کشور تولید می شوند واردات نداریم و سال گذشته واردات ۵۰۰ قلم کالا که ارزش آنها بالای ۳ میلیارد دلار بوده است را به خاطر حمایت از تولید داخل ممنوع کردیم.

   رضا رحمانی پس از جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی که با محوریت مسایل سه شرکت هپکو، آذرآب و پارس واگن در اراک برگزار شد، در جمع خبرنگاران، بیان کرد: در این جلسه تکالیف دستگاه های مختلف برای حل و فصل مسایل این سه شرکت مشخص و قرار شد هر دستگاهی تکلیف تعیین شده خود را پیگیری کند.

   زمانبندی انجام اقدامات برای حل و فصل مسایل ۳ شرکت از ۴۸ ساعت تا یک هفته

   او با بیان اینکه برای انجام برخی اقدامات از ۴۸ ساعت تا یک هفته زمانبندی شد، تصریح کرد: اقدامات در حوزه های مربوط به بانک و سازمان خصوصی و ...بوده است که امیدواریم با انجام آنها این شرکتها به ظرفیت تولید خود بازگردند.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت شرکت هپکو را از شرکتهای پرتوان کشور و دارای محصولاتی بی نظیر دانست و بیان کرد: پس از واگذاری مشکلاتی برای این شرکت به وجود آمد که سعی داریم این مشکلات را حل کنیم.

   رحمانی در این خصوص ادامه داد: البته در یکسال گذشته مشکلات این شرکت تا حدودی حل شده بود و تولید در این شرکت در حال انجام بوده است، اما با توجه به مشکلاتی که سهامدار بخش خصوصی داشته مشکلاتی برای این شرکت پیش آمد که تمهیدات لازم برای حل آنها اتخاذ شد.

   ممنوعیت واردات حدود ۵۰۰ قلم کالا به ارزش بیش از ۳ میلیارد دلار در سال گذشته

   او با بیان اینکه در زمینه محصولاتی که در داخل کشور تولید می شوند واردات نداریم، افزود: سال گذشته واردات ۵۰۰ قلم کالا که ارزش آنها بالای ۳ میلیارد دلار بوده است را به خاطر حمایت از تولید داخل ممنوع کردیم و هر کجا احساس کنیم برای کالایی امکان ساخت داخل است، واردات آن را ممنوع می کنیم.

   گفتنی است که کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز پنج شنبه در محل استانداری این استان برای رسیدگی به مشکلات سه شرکت هپکو، آذرآب و پارس واگن برگزار شد.

   بازدید از دو واحد تولیدی

   در جریان سفر به استان مرکزی از دو واحد تولیدی در شهرستان خمین بازدید به عمل آورد.

   رضا رحمانی در بازدید از شهرک صنعتی خمین از شرکت تولیدی کاغذ پاسارگاد مرکزی مستقر در این شهرک صنعتی بازدید کرد.

   بازدید از شرکت تولیدی صنایع نخ خمین دیگر برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت در این شهرستان بود.

   این واحد تولیدی پس از سالها رکود، با تغییر مدیریت دوباره به چرخه تولید و ظرفیت بازگشته است.

   گفتنی است امروز صبح نیز کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل استانداری این استان برای رسیدگی به مشکلات سه شرکت هپکو، آذرآب و پارس واگن برگزار شد.

   افتتاح طرح توسعه صنایع سنگ سنگستان محلات توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان سفر خود به استان مرکزی، طرح توسعه صنایع سنگ سنگستان محلات را مورد افتتاح و بهره برداری رسمی قرار داد.

   این طرح معدنی وابسته به گروه معادن و کارخانجات آذرنوش در شهرستان محلات است.

   رضا رحمانی پیش از این افتتاح، از شرکت صبا کاغذ زرین، تولیدکننده کاغذ از کربنات کلسیم در شهرستان محلات نیز بازدید به عمل آورد.

   او همچنین در شهرستان خمین ضمن بازدید از دو واحد تولیدی کاغذ پاسارگاد مرکزی و صنایع نخ خمین از طرح تولید ویفر سیلیکون و سلولهای خورشیدی در ناحیه صنعتی شهید سعیدی استان مرکزی بازدید کرد.

   این طرح برای اولین بار در کشور اجرا می شود و پیشرفت کاری ۶۹ درصد است.

   گفتنی است امروز صبح نیز کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل استانداری این استان برای رسیدگی به مشکلات سه شرکت هپکو، آذرآب و پارس واگن برگزار شد.

   افتتاح شرکت الیاف پارس بافت در شهرک صنعتی دلیجان توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت

   این شرکت با حجم سرمایه گذاری بالای ۱۰۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی ساخته شده است و در زمینه تولید الیاف کار می کند.

   همچنین مراسم کلنگ زنی(آغاز عملیات اجرایی) طرح قیر شرکت اسپادانا در دلیجان نیز توسط رضا رحمانی انجام شد.
   گفتنی است که مراسم کلنگ زنی (آغاز عملیات اجرایی) ساختمان موسسه قرآنی تسنیم شهر نیم ور در استان مرکزی نیز پیش از این برنامه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار مرکزی در نیم ور برگزار شد.
   این موسسه با مشارکت خیرین حوزه صنعت، معدن و تجارت ساخته می شود.

   " شاتا نیوز "

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,792,118
تعداد بازدید امروز : 9,034
تعداد بازدید دیروز : 51,948
تعداد بازدید هفته : 259,607
تعداد بازدید این ماه : 908,984
آخرین به روزرسانی : 1399/05/23 01:06

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.