• واردات کالای خارجی دارای مشابه داخلی خط قرمز وزارت صنعت، معدن وتجارت

   واردات کالای خارجی دارای مشابه داخلی خط قرمز وزارت صنعت، معدن وتجارت

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: واردات کالاهای خارجی دارای مشابه تولید داخلی خط قرمز وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده و تاکنون ثبت سفارش‌ یک هزار و ۵۲۱ ردیف تعرفه که مشابه داخلی داشتند، متوقف شده است.

   فرشاد مقیمی در جلسه با فعالان بخش خصوصی و تولیدکنندگان ارومیه که در سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی برگزار شد ،افزود: فعالان بخش خصوصی و تولیدکنندگان در هر زمان مشاهده کردند که ثبت سفارشی برای کالاهایی مشابه ساخت داخل انجام شده است، اطلاع دهند این موضوع رسیدگی خواهدشد.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در کنار توجه به احیای واحدهای راکد نباید از واحدهای فعال و پرقدرت کشور غافل شد بلکه باید به این واحدها نیز کمک شود تا به رونق تولید در کشور ادامه دهند، افزود: از اول سال تاکنون ۱۲۲ واحد در سطح کشور احیا شده و به چرخه تولید بازگشته‌اند و تامین نقدینگی برای این واحدها جزء اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

   مقیمی با بیان اینکه تحریم‌ها با وجود تهدید‌ها، فرصت‌های خوبی را نیز در اختیار کشور قرار داده است، تصریح کرد: برای مثال با وضع تحریم‌ها توجه به واحدهای داخلی بیشتر شده و برخی واحدها داخلی‌سازی شدند و اغلب مشکلات موجود در کشور مربوط به قوانین و مقررات بوده و ربطی به تحریم‌ها ندارد.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه گاهی تصویب یک قانون نامناسب در یک دستگاه به سایر دستگاه‌‌ها نیز آسیب وارد می‌کند، گفت: برای حل این مشکلات باید دستگاه‌‌ها و وزارت‌خانه‌ها با یکدیگر هماهنگ بوده و برای باز شدن گره‌های اقتصادی همکاری کنند.

   وی با بیان اینکه در ستاد تسهیل و کارگروه‌های مختلف وزارت مشکلات مطرح و هم‌فکری می‌شود، اظهار کرد: برای مثال یکی از این موضوعاتاصلاح قانون چک بوده که در صورت تصویب باعث بروز مشکلات بسیاری برای صادرکنندگان می‌شود که در تلاش هستیم ،این قانون در شرایط کنونی به شکل دیگری اجرایی شود.

   مقیمی با اشاره به انتقاد فعالان اقتصادی به صدور برخی بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در چند ماه اخیر بخش‌نامه جدیدی را صادر نکرده و عقیده این وزارت این است که برای صدور قوانین صادراتی حداقل فرصت یک ماهه به صادرکنندگان دهند و سپس قانون اجرا شود.

   وی در پایان پیشنهاد کردجهت بررسی و رفع مشکلات پولی و بانکی واحد های صنعتی و تولیدی کارگروه مشترکی با حضور نماینده بانک مرکزی و فعالان اقتصادی آذربایجان‌غربی برگزار شود.

   اشتراک گذاری در کلوب
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 223,337,998
تعداد بازدید امروز : 47,093
تعداد بازدید دیروز : 40,682
تعداد بازدید هفته : 47,093
تعداد بازدید این ماه : 87,775
آخرین به روزرسانی : 1398/06/02 22:04

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.