• معاون امور صنایع در استان آذربایجان غربی اعلام کرد:

   فعال سازی 2 هزار واحد راکد و نیمه فعال در صدر برنامه های وزارت صمت

   فعال سازی 2 هزار واحد راکد و نیمه فعال در صدر برنامه های وزارت صمت

   معاون امور صنایع گفت: وزارت صنعت، معدن وتجارت از ابتدای سال راه اندازی حداقل دو هزار واحد صنعتی را در کشور هدف‌گذاری کرده است و تاکنون 122 واحد به سمت فعال‌سازی حرکت کرده و این واحدها حدود 19 هزار نفر اشتغال جدید ایجاد کرده‌اند.

   فرشاد مقیمی در نشست صمیمی با فعالان اقتصادی استان آذربایجان غربی گفت: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام«رونق تولید» نامگذاری شده است، دولت برای تحقق شعار سال، در راستای احیای واحدهای راکد و نیمه‌فعال اهتمام دارد.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تامین نیازهای صنعتی در داخل کشور عنوان کرد: هم‌اکنون بومی کردن برخی قطعات که در صنعت خودروسازی از آنها استفاده می‌شود در یکی از شرکت‌های ارومیه انجام می‌شود که قیمت تمام شده آنها، یک سوم قیمت تمام شده واردات خارج از کشور است.

   مقیمی یکی از مهمترین موضوعات مهم وزارتخانه را ساخت داخلی کردن لوازم خانگی برشمرد و گفت: در این رابطه، هم اکنون طرح‌های مختلفی احصاء شده که بتوان در موضوعات مختلف جایگزینی داخلی را پیدا کرد.در حوزه لوازم خانگی، خوشبختانه پروژه‌هایی همانند تولید یخچال و لوازم صوتی با برنامه به پیش رفته و هم اکنون نیز این موضوع یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.

   وی همچنین بیان کرد: وزارت صنعت و معدن برای تحقق رونق تولید دارای هفت سرفصل است اما مهمترین آن در حوزه تولید، بحث مربوط به ساخت داخل است و پروژه‌هایی برای ساخت داخل در رشته‌های مختلف مثل صنعت خودرو، لوازم خانگی، نساجی و پوشاک تعریف شده است.یعنی در مجموعه صنعت، محوری‌ترین برنامه، بسته‌ای از پروژه‌هایی است که می‌تواند کشور را از واردات محصولات نهایی، مواد واسطه و مواد اولیه که برای حوزه تولید استفاده می‌شود بی‌نیاز کند.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص فعال سازی واحد های نیمه فعال و راکد اذعان کرد: وزارتخانه از ابتدای سال حداقل دو هزار واحد صنعتی را در کشور هدف‌گذاری کرده است و تاکنون 122 واحد به سمت فعال‌سازی حرکت کرده و این واحدها حدود 19 هزار نفر اشتغال جدید ایجاد کرده‌اند.

   همچنین مقیمی ادامه‌داد: وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت، پروژه‌ها را با توجه به موضوع پروژه‌های«داخلی‌سازی» تعریف کرده، البته چهار هزار پروژه و چهار هزار واحد افزایش ظرفیت، در نظر گرفته شده است.

   بنابراین در بحث زیرظرفیت‌ها نیز حداقل چهار هزار واحد در نظر گرفته شده و اقدامات آنها نیز دنبال می‌شود تا بتوانند به ظرفیت برسند و مهمترین برنامه نیز بحث مربوط به جلوگیری از واردات محصولات مواد اولیه و مصارف واسطه بوده که امکان تولید آن در داخل کشور وجود دارد و در این رابطه نیز هزار و 521 تعرفه واردات کالا های دارای مشابه داخلی ممنوع شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 223,338,329
تعداد بازدید امروز : 47,424
تعداد بازدید دیروز : 40,682
تعداد بازدید هفته : 47,424
تعداد بازدید این ماه : 88,106
آخرین به روزرسانی : 1398/06/02 22:04

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.