• معاون امور صنایع خواستار شد:انعکاس مستمر مهمترین چالش های پیش روی تولید ازسوی تشکل های تخصصی و صنعتگران

   معاون امور صنایع خواستار شد:انعکاس مستمر مهمترین چالش های پیش روی تولید ازسوی تشکل های تخصصی و صنعتگران

   نشست بررسی رفع موانع پیش‌روی رونق تولید و فضای کسب وکار در شرایط تحریم با حضور نمایندگانی از معاونت اقتصادی ریاست جمهوری ، سازمان برنامه وبودجه کشور و مدیران و مشاوران معاونت امور صنایع برگزار شد.

   فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزیر صنعت ، معدن وتجارت در حاشیه این نشست تخصصی با اشاره به شناسایی مهمترین مشکلات وچالش‌های پیش روی صنعتگران خواستار تسهیل برخی فرآیندها برای بهبود فضای کسب وکار در کشور شد و گفت: فضای صنعتی کشور با توجه به محدودیت های ایجاد شده با شرایط خاصی روبه رو است و صیانت از تولید باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
   وی‌ با تاکید برضرورت تسریع در اصلاح برخی از قوانین و مقررات در سطح کلان کشور خاطر نشان کرد: برخی از موضوعاتی که اغلب صنعتگران با آن دست به گریبان هستند با محوریت طرح در ستاد اقتصادی دولت احصا و مقررشده است با حضور نمایندگانی از نهادها و دستگاه های اجرایی در این ستاد راهکارهای تسهیل فرایند تولید به ویژه ورود مواد اولیه مورد نیاز به کشور، مورد بررسی قرار گیرد.
   به گفته معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت ستاد اقتصادی دولت با هدف تحقق اهداف رونق تولید در کشور و ایجاد بستری برای تسریع در هماهنگی‌های لازم بین دستگاه های اجرایی ، بررسی چالش های پیش روی فضای کسب وکار را به صورت ویژه در دستور کار قرار داده است.
   معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت اظهار امیدواری کرد: با بررسی مهمترین چالش های پیش روی تولید در سطح کلان در این ستاد بخش عمده‌ای از مشکلات صنعتگران مرتفع شود.
   مقیمی ضرورت اصلاح قوانین و مقررات برای تسهیل انتقال ارز ، رفع تعهدات ارزی ، تسهیل فرآیند توسعه صادرات و... را از جمله موضوعات پیشنهادی در این ستاد عنوان کرد و افزود: از تشکل های تخصصی و صنعتگران می خواهیم مهمترین چالش ها و موانع پیش روی تولید که منجر به بروز مشکلاتی در فرایند تولید ، بهبود فضای کسب وکار و افزایش ریسک سرمایه‌گذاری در کشور شده است را در اسرع وقت به معاونت امور صنایع اعلام نمایند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 223,338,544
تعداد بازدید امروز : 47,639
تعداد بازدید دیروز : 40,682
تعداد بازدید هفته : 47,639
تعداد بازدید این ماه : 88,321
آخرین به روزرسانی : 1398/06/02 22:04

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.