• باحضور رییس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته در گردهمایی بنگاههای تولیدی استان بوشهر انجام شد

   تشریح فرایند و اهداف طرح تاپ وفعالیت های تحقیق ،توسعه ونوآوری در بخش صنعت،معدن وتجارت

   تشریح فرایند و اهداف طرح تاپ وفعالیت های تحقیق ،توسعه ونوآوری در بخش صنعت،معدن وتجارت

   رییس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته با حضور در گردهمایی مدیران بنگاههای تولیدی استان بوشهر،¬فرایند و اهداف طرح توانمندسازی و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) را تشریح کرد.

   رییس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته با حضور در گردهمایی مدیران بنگاههای تولیدی استان بوشهر، فرایند و اهداف طرح توانمندسازی و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) را تشریح کرد.


   به گزارش واحد خبر معاونت، حسن آقاکثیری با بیان این که طرح «تاپ» برای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و در راستای افزایش تولید و اشتغال پایدار کشور اجرا می شود، هدف اصلی از برقراری این ارتباط را جهت دهی تولید به سمت دانش بنیان شدن عنوان کرد. و افزود نیازهای بنگاه¬های اقتصادی (طرف تقاضا) از طریق این سامانه احصا و در دسترس اعضای هیأت علمی، دانشجویان کارشناسی-ارشد و دکتری (طرف عرضه) قرار می‌گیرد تا بتوانند موضوعات پایان نامه ها را بر اساس نیازهای بنگاه ها انتخاب و در صنعت عملیاتی نمایند.


   وی درخصوص چگونگی بکارگیری سربازان نخبه در این طرح گفت: در بخش سرباز تاپ تعاملات خوبی با ستاد کل نیروهای مسلح انجام شده که پس از نهایی شدن دستورالعمل مربوطه توسط ستاد مذکور، سربازان نخبه بر اساس تفاهم‌نامه مشترک، در بنگاه‌های دارای فعالیت‌های تحقیق و توسعه، به کار گرفته خواهند شد.


   آقا کثیری در ادامه به معرفی و توضیح رویکرد وزارت متبوع در جهت رونق تولید در سال 1398 در 7 محور اصلی، تمرکز بر رونق تولید، نگاه ویژه به معادن، توسعه صادرات، توجه به مسئولیت های اجتماعی صنعت و برنامه ریزی ارتقای جایگاه وزارتخانه، رفع موانع تولید، توجه به صنایع هایتک و دانش بنیان و توسعه همکاری های بین المللی با رویکرد دیپلماسی اقتصادی پرداخت.

   رییس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته همچنین با حضور در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان بوشهر که به ریاست استاندار بوشهر برگزار شد به ارائه عملکرد و برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه تحقیق، توسعه و نوآوری، صنایع پیشرفته و پروژه های اقتصاد مقاومتی (از جمله طرح تاپ) پرداخت و افزود توسعه اقتصاد دانش بنیان و تغییر رویکرد از مونتاژکاری به نوآوری که از خواسته های مقام معظم رهبری می باشد از اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت است و در این راستا برنامه های متنوعی در دست اقدام دارد.


   بنا بر این گزارش در روز دوم این سفر ، نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای عملیاتی توسعه فناوری جلبک و صنایع جانبی ایران که دردانشگاه خلیج فارش بوشهر برگزار شد که در خلال برنامه های جانبی آن، میز خدمت وزارت صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته با ستاد توسعه زیست فناوری تشکیل و همکاران سازمان استانی به معرفی سامانه های وزارت متبوع و خدمات ارائه شده توسط آن ها پرداختند.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 223,222,846
تعداد بازدید امروز : 3,713
تعداد بازدید دیروز : 32,743
تعداد بازدید هفته : 216,000
تعداد بازدید این ماه : 1,040,567
آخرین به روزرسانی : 1398/05/31 01:36

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.