• مدیرکل صنایع خودرو وزارت صمت:

   کلیه تعهدات معوق وپیش فروش های صورت گرفته قبلی تا پایان سال محقق می‌شود

   کلیه تعهدات معوق وپیش فروش های صورت گرفته قبلی تا پایان سال محقق می‌شود

   مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت گفت: بر اساس برنامه ریزی کلیه تعهدات معوق و برنامه فروش ایران خودرو و سایپا تا پایان سال ۹۸ محقق خواهد شد.

   امیرحسین قناتی در برنامه تیتر امشب اظهار کرد: یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو در بازار به دلیل میزان تقاضای بالا در بازار است، چون خودرو به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است.

   مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت ،معدن وتجارت گفت: سال گذشته که با تائید هیئت دولت، خروج خودرو از شورای رقابت کلید خورد برای این بود که تولید کنندگان بتوانند محصولات را با حداقل قیمت تمام شده وزیر قیمت حاشیه بازار به فروش برسانند.

   وی گفت: موضوع اصلی بازار خودرو واسطه گری و تقاضای زیاد از حد است.

   مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت ،معدن وتجارت گفت: در بازار فعلی دو نوع مشتری خرید خودرو داریم؛ کسانی که مشتری واقعی هستند و افرادی که به خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای نگاه می‌کنند بنابراین هدف از فروش فوری خودرو بر اساس قیمت حاشیه بازار برای تامین نیاز مشتریان است.

   قناتی افزود: بر اساس برنامه تولید امسال (سال ۹۸) بررسی‌ها برای اختصاص بخشی از تولید برای فروش فوری که به تعهدات معوق خدشه‌ای وارد نشود، انجام شد و برنامه این است که کلیه تعهدات معوق و برنامه فروش ایران خودرو و سایپا تا پایان سال ۹۸ محقق خواهد شد.

   وی افزود: بر اساس سیاست گذاری ها، تولید برای تحقق تعهدات و تامین ارز صنعت خودرو در حال انجام است، افزایش تولید و افزایش فروش فوری و سامانه فروش فوری موجب شد تا از تولید متوسط ۱۵۰۰ دستگاه خودرو در روز به بالای ۳۵۰۰ خودرو برسیم.

   مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت ،معدن وتجارت گفت: در سال ۹۷ با تمام مشکلات صنعت خودرو، بالغ بر ۹۵۲ هزار دستگاه خودرو تولید کردیم و ۸۹۰ هزار دستگاه خودرو نیز تحویل مشتریان شده است.

   وی گفت: نیاز واقعی بازار خودرو در ایران درسال‌های متمادی بین یک میلیون تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار خودروست که در سال ۹۵ خودروسازان با وام، مشتریان را تشویق به خرید خودرو کردند، اما تقاضای بیش از حد در بازار به واسطه گری برمی‌گردد.

   قناتی درباره بالابردن بهره وری نیز گفت: در طرح ساماندهی بخشی به افزایش تولید اختصاص دارد همچنین خودروسازان باید به افزایش تولید داخلی پیش بروند از تمام فعالان در صنعت مثل شرکت‌های دانش بنیان و قطعه سازان و صنایع نظامی برای حضور در این بخش دعوت کرده ایم که این کار در سال گذشته کاهش ارزبری داشته است.

   وی گفت: از فروش اموال مازاد قرار است بخشی از نقدینگی تولید شود با افزایش تولید مهمترین هدف برای کمک به تولید ملی و فروش محصولات ملی انجام می‌شود که از ۲ خودروساز خواسته شده که تعهدات خود را در این زمینه انجام دهند.

   مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت گفت: التهابات بازار به تولید و عرضه و تقاضا مربوط است، اگرچه تولید افزایش یافته در مقابل تقاضا نیز افزایش یافته است، اما کاهش عرضه فوری به التهابات بیشتر در بازار منجر می‌شود.

   وی گفت: یکی از سیاست‌های وزارت صمت این است که با همکاری دستگاه‌های نظارتی و پلیس فتا از دلال بازی در سایت‌های مجازی جلوگیری شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 223,223,027
تعداد بازدید امروز : 3,894
تعداد بازدید دیروز : 32,743
تعداد بازدید هفته : 216,181
تعداد بازدید این ماه : 1,040,748
آخرین به روزرسانی : 1398/05/31 01:36

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.