• بررسی مشکلات سازندگان و تامین کنندگان ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی

   مقیمی اعلام کرد: شناسایی محصولات صنعتی دارای قابلیت ساخت داخل در کشور

   مقیمی اعلام کرد: شناسایی محصولات صنعتی دارای قابلیت ساخت داخل در کشور

   مشکلات سازندگان و تامین‌کنندگان ماشین آلات وتجهیزات کشاورزی با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت مورد بررسی قرار‌گرفت و تصمیمات لازم برای رفع چالش های پیش روی این صنعت اتخاذ شد.

   در این نشست ‌انجمن‌سازندگان و تامین‌‍کنندگان تجهیزات کشاورزی به موضوعاتی نظیر ایجاد نمایندگی در کشور برای ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی وارداتی ،رفع مشکلات ارزی ، تسهیل در ترخیص ماشین آلات و... را خواستار شدند.

   فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت نیز در این جلسه تخصصی با تشریح شرایط اقتصادی کشور و ضرورت مدیریت ارزی کشور گفت: کالاهایی که در داخل کشور قابلیت ساخت دارد و برای صاحبان صنایع و کشور دارای توجیه اقتصادی است در شرایط کنونی نباید به کشور وارد شود.

   وی تصریح کرد: شرایط ارزی کشور ایجاب می‌کند که محصولات دارای اولویت در لیست واردات قرار بگیرند و درکنار این سیاست توسعه ساخت داخلی مورد حمایت قرار بگیرد.

   معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت خاطر نشان کرد: وزارت صنعت ، معدن وتجارت در حال حاضر لیستی از محصولات صنعتی که قابلیت ساخت داخل در کشور را دارد، تهیه‌‍کرده که پس از بررسی با انجمن های تخصصی به صورت مرحله ای و اولویت بندی شده ، داخلی سازی این محصولات آغاز خواهد شد.

   مقیمی تصریح کرد: برخی محصولات مشابه خارجی نیز در داخل کشور با توجیه اقتصادی مناسب در حال تولید است که با ایجاد بسترهای لازم می توان بخشی عمده ای از بازار را با محصولات داخلی پوشش داد.

   وی اظهار امیدواری کرد با همدلی و همراهی مردم و حمایت عملیاتی از توسعه ساخت داخل، شاهد ایجاد رونق در تولید کشور باشیم.

   گفتنی است، در این نشست مقررشد نشست مشترکی بین مسئولان وزرات صنعت ، معدن وتجارت و وزارت جهاد وکشاورزی برای بررسی موضوعات مشترک بین دو مجموعه در جهت رفع مشکلات حوزه تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی طی هفته آتی برگزار شود .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 223,222,747
تعداد بازدید امروز : 3,614
تعداد بازدید دیروز : 32,743
تعداد بازدید هفته : 215,901
تعداد بازدید این ماه : 1,040,468
آخرین به روزرسانی : 1398/05/31 01:36

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.