• معاون امور صنایع تاکید کرد :

   لزوم تشکیل فوری هیئت های خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی/ روسای سازمان ها از استانداران پیگیری کنند

   لزوم تشکیل فوری هیئت های خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی/ روسای سازمان ها از استانداران پیگیری کنند

   معاون امور صنایع با تاکید بر اینکه هیئت های خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی باید سریع تشکیل شود، گفت: روسای استان‌ها با تاکید بر اجرای قانون، تشکیل این هیئت را از استانداران پیگیری کنند

   به گزارش شاتا، فرشاد مقیمی در اولین گردهمایی مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جدید، با اشاره به اینکه استان ها باید کمیته های تامین مواد اولیه تشکیل دهند، گفت: تشکیل کارگروه های رفع موانع تولید با حضور استانداران از الزامات است.

   وی افزود: پایش تولید کلیه واحدها را با برگزاری جلسات مستمر در نظر داشته باشید. انتظار ندارم استانی با مشکلی مواجه شود که پیش از آن مطرح نشده باشد. روند تولیدات باید به طور مدام بررسی شود و پیش از انکه با بحران مواجه شویم از آن پیشگیری کنیم.
   معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه باید اطلاعات شرکت ها در سامانه بهین یاب پایش شود، افزود: اگر در مراحل اول تامین منابع را جدی نگیریم در به وجود آمدن مشکل ها مقصر هستیم. اگر در این خصوص به موقع اقدام نشود مجموعه ها با مشکل مواجه می شوند.
   معاون امور صنایع با تاکید بر اینکه تامین مواد اولیه باید در اولین اولویت قرار گیرد، افزود: مواد واسطه ای بخش تولید، اجزا و قطعات مورد نیاز تولید، تامین کالاهای مصرفی با دوام بالای ۴۰ درصد و ... باید از اولویت های امسال باشد.
   مقیمی بر نظارت بر تطبیق سهمیه های ارزی با اولویت های موجود تاکید کرد و گفت: باید واحدهای اصلی و استراتژیک در سطح استان ها شناسایی شود و مورد پایش مستمر قرار گیرد. این مورد در ثبت سفارش هم باید مورد توجه قرار گیرد.
   وی عنوان کرد: در صدور هر گونه پروانه جدید، با عنایت به ضرورت تخصیص ارز و تامین مواد اولیه باید ملاحظات لازم مد نظر قرار گیرد. ساماندهی وضعیت بورس، پایش شرایط حاکم بر بورس کالا، تخصیص مواد اولیه و مصرف آن در زنجیره تولید نیز از موارد ویژه ای است که باید به آنها توجه شود.
   معاون امور صنایع با تاکید بر اینکه در اجرای برنامه های امسال باید تسریع صورت گیرد، گفت: برگزاری کارگروه های استانی، همراستا‌سازی کلیه دستگاه ها و بررسی مطالبات بنگاه ها در راستای بهینه سازی برنامه های حمایتی باید مورد توجه قرار گیرد.
   مقیمی با اشاره به افزایش مدت زمان ماده ۱۶۷ از سه به پنج سال، عنوان کرد: شناسایی موانع و مشکلات بنگاه ها در حوزه های نظیر گمرک، مالیات، بیمه و... در دستور کار بوده اس که با تشکیل کمیته های مشترک این موانع بررسی و رفع شده است.
   وی ادامه داد: شناسایی ظرفیت های افزایش ساخت داخل یکی از راه های مدیریت تولید داخلی است. در این خصوص مواردی را به استان ها اعلام کردیم.
   معاون امور صنایع بهره گیری کلیه توانمندی ها و ظرفیت های استانی برای تامین ساخت داخل و نیازمندی های وارداتی را لازم دانست و گفت:فرهنگ سازی استفاده از کالاهای ساخت داخل از برنامه های سال ۹۸ است.
   مقیمی در خصوص برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: حداقل باید ۵۲ جلسه برگزار شود. البته برخی از استان ها نیازمند جلسات بیشتری هستند. طبق آمار ۷۰۰ واحد در استان ها با چالش مواجه هستند. چنین مواردی باید خیلی سریع بررسی و رسیدگی شود.
   معاون امور صنایع با تاکید بر اینکه هیئت های خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی باید سریع تشکیل شود، افزود: امیدوارم این کار سریع تر با اجرای قانون توسط استانداران انجام شود.
   مقیمی بر تشکیل جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای واحدهای فعال نیز تاکید و عنوان کرد: شرایط این واحدها هم باید در جلسات بررسی شود؛ چرا که ممکن است اقدامی بتواند شرایط آن‌ها را بهتر کند و رونق تولیدشان را به همراه داشته باشد.
   وی تصریح کرد: استان‌ها از شرایط شهرستان‌های بزرگ تا جای امکان استفاده کنند. گاهی ازدیاد کار باعث غافل شدن از این منابع می شود. برای پیشگیری از این اتفاق استان ها به شهرستان‌ها تفویض اختیار کنند.
   مقیمی در پایان با تاکید بر لزوم شناسایی و رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی افزود:برنامه تامین مالی تبصره 18 از جمله برنامه های حمایتی وزارت صنعت ،معدن وتجارت در سال اری است که لازم است موانعاجرایی آن توط استان ها سریعا شناسایی شده و برای اصلاح و تکمیل به معاونت طرح و برنامه ارایه شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 223,222,919
تعداد بازدید امروز : 3,786
تعداد بازدید دیروز : 32,743
تعداد بازدید هفته : 216,073
تعداد بازدید این ماه : 1,040,640
آخرین به روزرسانی : 1398/05/31 01:36

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.