• تاکیدمعاون امور صنایع برتحقق منویات مقام معظم رهبری /عبور از وضعیت تولید و واردات به تولید و صادرات

    تاکیدمعاون امور صنایع برتحقق منویات مقام معظم رهبری /عبور از وضعیت تولید و واردات به تولید و صادرات

   معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت اعلام‌کرد: در تولید بسیاری از انواع ‌کاغذ و مقواهای پرمصرف از جمله کاغذ تیشو و کاغذ بسته بندی ( لاینر و فلوتینگ ) سیاست «تولید و واردات» را ظرف ۵ سال به «تولید و صادرات» رسانده ایم و در این حوزهکشور به خودکفایی رسیده است.

   فرشاد مقیمی در راستای فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری درگفت و گو با شبکه خبرگفت:خودکفایی در زمینه انواع کاغذ در دستور کار وزارت صنعت، معدن وتجارت بوده است ودر تولید انواع کاغذهایی که وزارت متبوع سیاست گذار بوده است از جمله کاغذ تیشو روند تولید افزایشی بوده است .تولید تیشو در سال 97 به بیش از 153 هزار تن رسیده و10 هزار تن نیز صادر شده است .

   مقیمی در خصوص کاغذ های بسته بندی نیز توضیح داد: با توجه به ظرفیت های ایجاد شده برای افزایش تولید کاغذ بسته بندی (لاینر و فلوتینگ) علاوه بر تامین نیاز کشور 188 هزار تن صادر شده است.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت در ادامه با تاکید بر پیگیری اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص وضعیت کاغذ چاپ ، تحریر و روزنامه گفت: سیاستگذاری در حوزه کاغذ چاپ ،تحریر وروزنامه بر عهده وزارت صنعت ، معدن وتجارت نبوده و به تازگی توافقاتی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت بهبود وضعیت تولید صورت گرفته است.

   به گفته مقیمی در این حوزه اقداماتی در دستور کار قرار گرفته است و توسعه تولید وجایگزینی صادرات به جای واردات با توجه فرمایشات مقام معظم رهبری با جدیت و سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت در پایان با تاکید بر همکاری بین دستگاه ها برای تحقق افزایش تولید خاطر نشان کرد: افزایش تولید نیاز به مساعدت و همکاری های سایربخش های دولتی موثر در این زمینه از جمله وزارت جهاد کشاورزی از نظر مساعدت در زمینه تسهیل در واردات چوب با پوست و زراعت چوب ، سازمان امور مالیاتی و مجلس شورای اسلامی در زمینه تسریع در تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده که پیش بینی های معافیت مالیات بر ارزش افزوده چوب ، خمیر کاغذ و کاغذ باطله درآن منظور شده، است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 223,222,980
تعداد بازدید امروز : 3,847
تعداد بازدید دیروز : 32,743
تعداد بازدید هفته : 216,134
تعداد بازدید این ماه : 1,040,701
آخرین به روزرسانی : 1398/05/31 01:36

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.