• رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشورخبر داد:

   ساماندهی مبارزه با قاچاق توتون و تنباکو

   ساماندهی مبارزه با قاچاق توتون و تنباکو

   رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور در نشست با تولیدکنندگان تنباکو از ساماندهی امر مبارزه با قاچاق توتون و تنباکو با همکاری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد.

   به گزارش پورتال خبری مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور، عطاا...معروفخانی با اشاره به اهمیت عضویت شرکتهای تولیدکننده تنباکو در انجمن تولیدکنندگان تنباکوی معسل اظهار کرد: تقویت انجمن تولیدکنندگان تنباکوی معسل در امر مبارزه با قاچاق توتون و تنباکو بسیار تاثیر گذار بوده و از سهم تولیدات غیر رسمی و بازار زیرپله ای و قاچاق محصولات بی کیفیت می کاهد.
   وی خاطرنشان کرد: با نظارت و فعالیت مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور، محصولات قاچاق و بی کیفیت و غیر استاندارد امکان حضور در بازار داخل را پیدا نمی کنند و زمینه حمایت از این صنعت داخلی که بیش از صد سال قدمت دارد فراهم می گردد.
   در ادامه این جلسه واحدهای تولیدکنندگان توتون و تنباکو با بیان مشکلات پیش روی این صنعت اظهار کردند: با وجودیکه هزاران نفر در کنار این صنعت ارتزاق می کنند ، نگاه مثبت تولیدی به صنعت دخانیات وجود ندارد و معضلات فراوانی گریبانگیر تولیدکنندگان محصولات دخانی شده است.
   واحدهای تولیدکننده توتون و تنباکو با اشاره به معضلاتی همچون صدور مجوز بی رویه واردات در گذشته ، آشفتگی در بازار خرید توتون ، مشکل ثبت سفارش و تخصیص ارز، همچنین عدم تناسب بین سطح زیر کشت توتون با نیاز شرکتهای تولیدی و نیز ضرورت به روزرسانی استاندارد محصولات توتون و ماشین آلات صنایع دخانی و تثبیت قیمتها در بازار ، خواستار حمایت از این صنعت شدند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,285,035
تعداد بازدید امروز : 16,802
تعداد بازدید دیروز : 55,848
تعداد بازدید هفته : 184,064
تعداد بازدید این ماه : 584,141
آخرین به روزرسانی : 1399/09/11 00:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.