• سیاستگذاری برای صنایع کوچک به وزارت صنایع و معادن واگذار شد

   سیاستگذاری برای صنایع کوچک به وزارت صنایع و معادن واگذار شد

   سیاستگذاری برای صنایع کوچک به وزارت صنایع و معادن واگذار شد

   براساس تصویب شورای عالی اداری، وزارت صنایع و معادن موظف شد وظایف، سیاستگذاری و تنظیم مقررات مربوط به حمایتهای لازم از صنایع کوچک را برعهده بگیرد.
   به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامهریزی کشور، این وظایف پیش از این برعهده سازمان صنایع کوچک ایران بوده و براساس این تصمیم، تشکیلات وزارت صنایع متناسب با انتقال وظایف مذکور حداکثر تا پایان شهریور ماه سال جاری اصلاح میشود.
   شورای عالی اداری همچنین وظایف و فعالیتهای اجرایی-حمایتی سازمان صنایع کوچک ایران را به شرکت شهرکهای صنعتی ایران منتقل کرد و عنوان این شرکت را به سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران تغییر داد. این سازمان که به صورت شرکت دولتی اداره میشود وظیفه دارد با انجام اقدامات لازم و با مشارکت تشکلهای غیردولتی موجبات توسعه صنایع کوچک را در بخش غیردولتی فراهم کند.
   کلیه مسئولیتها، اختیارات، نیروی انسانی، اعتبارات، بدهی، داراییها و اموال این شرکت با تشخیص وزیر صنایع و معادن به وزارتخانه یا سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران واگذار خواهد شد.
   در این تصویب نامه، وزارت صنایع و معادن موظف شده است به منظور کاهش تصدی دولت، افزایش سطح اشتغال، بهبود روشهای تولید، کاهش ضایعات و ارتقای مهارت کارکنان، توسعه کارآفرینی و کمک به سیاستهای توسعه منطقه‌ای، ظرف مدت 3 ماه اساسنامه شرکت شهرکهای صنعتی ایران را مورد بازنگری قرار داده و پس از تایید سازمان مدیریت و برنامهریزی کشور به عنوان اساسنامه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران به تصویب هیأت وزیران برساند.

   براساس تصویب شورای عالی اداری، وزارت صنایع و معادن موظف شد وظایف، سیاستگذاری و تنظیم مقررات مربوط به حمایتهای لازم از صنایع کوچک را برعهده بگیرد. به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامهریزی کشور، این وظایف پیش از این برعهده سازمان صنایع کوچک ایران بوده و براساس این تصمیم، تشکیلات وزارت صنایع متناسب با انتقال وظایف مذکور حداکثر تا پایان شهریور ماه سال جاری اصلاح میشود. شورای عالی اداری همچنین وظایف و فعالیتهای اجرایی-حمایتی سازمان صنایع کوچک ایران را به شرکت شهرکهای صنعتی ایران منتقل کرد و عنوان این شرکت را به سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران تغییر داد. این سازمان که به صورت شرکت دولتی اداره میشود وظیفه دارد با انجام اقدامات لازم و با مشارکت تشکلهای غیردولتی موجبات توسعه صنایع کوچک را در بخش غیردولتی فراهم کند. کلیه مسئولیتها، اختیارات، نیروی انسانی، اعتبارات، بدهی، داراییها و اموال این شرکت با تشخیص وزیر صنایع و معادن به وزارتخانه یا سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران واگذار خواهد شد. در این تصویب نامه، وزارت صنایع و معادن موظف شده است به منظور کاهش تصدی دولت، افزایش سطح اشتغال، بهبود روشهای تولید، کاهش ضایعات و ارتقای مهارت کارکنان، توسعه کارآفرینی و کمک به سیاستهای توسعه منطقه‌ای، ظرف مدت 3 ماه اساسنامه شرکت شهرکهای صنعتی ایران را مورد بازنگری قرار داده و پس از تایید سازمان مدیریت و برنامهریزی کشور به عنوان اساسنامه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران به تصویب هیأت وزیران برساند.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,031,682
تعداد بازدید امروز : 20,831
تعداد بازدید دیروز : 37,799
تعداد بازدید هفته : 144,136
تعداد بازدید این ماه : 513,283
آخرین به روزرسانی : 1399/03/13 11:36

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.