• خودروهای معیوب نباید بدون رفع نقص وارد بازار شوند

   خودروهای معیوب نباید بدون رفع نقص وارد بازار شوند

   خودروهای معیوب نباید بدون رفع نقص وارد بازار شوند

   خودروهای معیوب حتی با مشخص شدن عیب در بخش کنترل کیفیت کارخانههای خودروسازی ایران، بدون رفع نقص وارد بازار می‌شود.
   مسعود تهرانچی - رئیس کانون دارندگان خودرو - در گفتوگو با ایسنا با بیان این مطلب، افزود: خودروهای معیوب به علت نیاز بازار و تقاضای بالا، حتی با وجود مشخص شدن نقص در بخش کنترل کیفیت به عنوان خودروی سالم وارد بازار میشوند. خودروهایی هم که دارای مشکلات عمده باشند، به عنوان خودروی غیر تجاری روانه بازار میشوند و از سوی خریدار، بازسازی و به صورت خودروی تجاری عرضه می‌شوند.
   وی، با تاکید بر این که کوچکترین عیب در خودرو سبب مرگ و میر فراوان و به خطر افتادن جان افراد جامعه میشود، افزود: در کشورهای پیشرفته با توجه به امر کنترل کیفییت، فعالیت پیچیده در این زمینه انجام میشود ومعمولا بخش کنترل کیفیت هر کارخانه خودروسازی دقیقترین قسمت آن است.
   تهرانچی، گفت: خودرو با مشخص شدن عیب در مرحله کنترل کیفیت، برای رفع عیب به واحد مورد نظر بازگشت داده می‌شود که در صورت به وجود آمدن عیب اساسی، باید از چرخه مصرف خارج شود و حتی در بعضی مواقع نیز مشکل با تغییر خط تولید اصلاح می‌شود.
   وی، با بیان این که تولید هر خودرو با توجه به تاییدیه از طرف بخشهای کنترل کیفیت و تولید انجام میشود، افزود: این در حالی است که تولید خودرویی مانند “پژو rd” با توجه به نقصهای فراوان در طراحی، از ابتدا نیز اشتباه بوده است.
   وی با تاکید بر کم‌اهمیت بودن نظر مشتری در ایران، افزود: کانون دارندگان خودرو در این رابطه فعالیت خود را آغاز کرده و برای کاهش اشکالات در بخش کنترل کیفییت، کمیسیونی به همین نام با بهره‌گیری از افراد متخصص را تاسیس کرده است و در صورت شکلگیری این بخش، با دادن تذکر به خودروسازان، تولیدات به شکل بهتری عرضه خواهد شد.
   تهرانچی افزود: این در حالی است که وجود بخش کنترل کیفیت در کارخانه‌های خودروسازی و همچنین شرایط ویژه بازار و توجه کارخانه‌ها به کیفیت خودروی تولیدی میتواند سبب بهبود وضعیت موجود صنعت خودرو کشور شود.

   خودروهای معیوب حتی با مشخص شدن عیب در بخش کنترل کیفیت کارخانههای خودروسازی ایران، بدون رفع نقص وارد بازار می‌شود. مسعود تهرانچی - رئیس کانون دارندگان خودرو - در گفتوگو با ایسنا با بیان این مطلب، افزود: خودروهای معیوب به علت نیاز بازار و تقاضای بالا، حتی با وجود مشخص شدن نقص در بخش کنترل کیفیت به عنوان خودروی سالم وارد بازار میشوند. خودروهایی هم که دارای مشکلات عمده باشند، به عنوان خودروی غیر تجاری روانه بازار میشوند و از سوی خریدار، بازسازی و به صورت خودروی تجاری عرضه می‌شوند. وی، با تاکید بر این که کوچکترین عیب در خودرو سبب مرگ و میر فراوان و به خطر افتادن جان افراد جامعه میشود، افزود: در کشورهای پیشرفته با توجه به امر کنترل کیفییت، فعالیت پیچیده در این زمینه انجام میشود ومعمولا بخش کنترل کیفیت هر کارخانه خودروسازی دقیقترین قسمت آن است. تهرانچی، گفت: خودرو با مشخص شدن عیب در مرحله کنترل کیفیت، برای رفع عیب به واحد مورد نظر بازگشت داده می‌شود که در صورت به وجود آمدن عیب اساسی، باید از چرخه مصرف خارج شود و حتی در بعضی مواقع نیز مشکل با تغییر خط تولید اصلاح می‌شود. وی، با بیان این که تولید هر خودرو با توجه به تاییدیه از طرف بخشهای کنترل کیفیت و تولید انجام میشود، افزود: این در حالی است که تولید خودرویی مانند “پژو rd” با توجه به نقصهای فراوان در طراحی، از ابتدا نیز اشتباه بوده است. وی با تاکید بر کم‌اهمیت بودن نظر مشتری در ایران، افزود: کانون دارندگان خودرو در این رابطه فعالیت خود را آغاز کرده و برای کاهش اشکالات در بخش کنترل کیفییت، کمیسیونی به همین نام با بهره‌گیری از افراد متخصص را تاسیس کرده است و در صورت شکلگیری این بخش، با دادن تذکر به خودروسازان، تولیدات به شکل بهتری عرضه خواهد شد. تهرانچی افزود: این در حالی است که وجود بخش کنترل کیفیت در کارخانه‌های خودروسازی و همچنین شرایط ویژه بازار و توجه کارخانه‌ها به کیفیت خودروی تولیدی میتواند سبب بهبود وضعیت موجود صنعت خودرو کشور شود.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,284,788
تعداد بازدید امروز : 16,555
تعداد بازدید دیروز : 55,848
تعداد بازدید هفته : 183,817
تعداد بازدید این ماه : 583,894
آخرین به روزرسانی : 1399/09/11 00:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.