• با استفاده از تسهیلات تکلیفی و وجوه اداره شده، نمی‌توان صنعت را توسعه داد

   با استفاده از تسهیلات تکلیفی و وجوه اداره شده، نمی‌توان صنعت را توسعه داد

   با استفاده از تسهیلات تکلیفی و وجوه اداره شده، نمی‌توان صنعت را توسعه داد

   به گزارش ایسنا، استاندار آذربایجان غربی در نشست کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اظهار داشت: وجوه اداره شده سال 80 و 81 و سهم آوردهی نظام بانکی 37 میلیارد تومان است؛ مبلغ مذکور نمی تواند منجر به شکل‌گیری یک واحد بزرگ در سطح استان شود.
   به گفته جمشید انصاری در قانون بودجه، تسهیلات تکلیفی و وجوه اداره شده 500 میلیارد تومان است.
   وی هدف از تسهیلات تکلیفی یا وجوه اداره شده در قانون بودجه را از کمک به پا گرفتن واحدهای صنعتی در مناطق فاقد مزیت و کمک به شکل‌گیری صنعتی که در شرایط عادی امکان سرمایه‌گذاری در آن وجود ندارد دانست.
   انصاری تصریح کرد: هدف اصلی ما اشتغال است و اختصاص وجوه اداره شده توسط دولت در جهت تحقق اهداف کمی اشتغال کشور است.
   وی با بیان اینکه ما باید وقت، توجه و پیگیری بیشتری را در توسعه صنعتی استان داشته باشیم افزود: در بخش صنعت ارزش افزوده قابل توجهی موجود است و حتی می‌تواند ارزش افزوده بخش کشاورزی را هم افزایش دهد و بطور غیر مستقیم نیز منجر به توسعه بخش خدمات شود.
   استاندار آذربایجان غربی گفت: بعضی از سرمایه‌گذاران در صورت سرمایه‌گذاری در سایز بزرگ، زمین رایگان در اختیارشان گذاشته خواهد شد و این انگیزهای است که میخواهیم ایجاد کنیم.
   وی اولویتهای سرمایه‌گذاری و تسهیلات و وجوه اداره شده را توجه ویژه به مزیتهای نسبی مناطق و اولویتهای اعلام شده توسعه صنعت استان در تخصیص اعتبارات، سهم آورده بیشتر، سرانهی اشتغال بالاتر، دارا بودن مزیت بازار و پیشرفت فیزیکی بالاتر ذکر کرد.
   در ادامه جلسه، رییس سازمان صنایع و معادن استان اظهار داشت: طبق آخرین اطلاعات رسیده 2 درصد تقاضاهای کل سرمایه گذاری بخش صنعت مربوط به اداره کل تعاون، 4/2 درصد تقاضای سرمایه‌گذاری مربوط به صنایع روستایی جهاد کشاورزی و 6/95 درصد تقاضاهای سرمایه گذاری مربوط به بخش سازمان صنایع و معادن میشود.
   زرگر با بیان اینکه بیش از 95 درصد تقاضاهای سرمایه‌گذاری مرتبط با سازمان صنایع و معدن است افزود: سازمان مذکور در بخش سیاست‌گذاری توزیع اعتبارات و مدیریت این منابع به سازمان صنایع و معادن محول شود.
   وی عمده‌ترین اولویتهای پیش‌بینی شده در سیاستهای بخشی سازمان را اول: صنایع مرتبط با مزیتهای مناطق مختلف استان، دوم:صنایعی که منجر به تولید و فن آوری و دانش در بخش ماشین سازی شود، سوم: صنایعی که منجر به تغییر الگوهای مدیریتی در صنایع استان شود، چهارم: پیشرفت فیزیکی بالاتر طرحها و پنجم بحث سرانه اشتغال اعلام کرد.
   به گفته وی استان آذربایجان غربی جزو یکی از 20 استانی است که18 درصد بخش صنعت را در اختیار دارد.

   به گزارش ایسنا، استاندار آذربایجان غربی در نشست کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اظهار داشت: وجوه اداره شده سال 80 و 81 و سهم آوردهی نظام بانکی 37 میلیارد تومان است؛ مبلغ مذکور نمی تواند منجر به شکل‌گیری یک واحد بزرگ در سطح استان شود. به گفته جمشید انصاری در قانون بودجه، تسهیلات تکلیفی و وجوه اداره شده 500 میلیارد تومان است. وی هدف از تسهیلات تکلیفی یا وجوه اداره شده در قانون بودجه را از کمک به پا گرفتن واحدهای صنعتی در مناطق فاقد مزیت و کمک به شکل‌گیری صنعتی که در شرایط عادی امکان سرمایه‌گذاری در آن وجود ندارد دانست. انصاری تصریح کرد: هدف اصلی ما اشتغال است و اختصاص وجوه اداره شده توسط دولت در جهت تحقق اهداف کمی اشتغال کشور است. وی با بیان اینکه ما باید وقت، توجه و پیگیری بیشتری را در توسعه صنعتی استان داشته باشیم افزود: در بخش صنعت ارزش افزوده قابل توجهی موجود است و حتی می‌تواند ارزش افزوده بخش کشاورزی را هم افزایش دهد و بطور غیر مستقیم نیز منجر به توسعه بخش خدمات شود. استاندار آذربایجان غربی گفت: بعضی از سرمایه‌گذاران در صورت سرمایه‌گذاری در سایز بزرگ، زمین رایگان در اختیارشان گذاشته خواهد شد و این انگیزهای است که میخواهیم ایجاد کنیم. وی اولویتهای سرمایه‌گذاری و تسهیلات و وجوه اداره شده را توجه ویژه به مزیتهای نسبی مناطق و اولویتهای اعلام شده توسعه صنعت استان در تخصیص اعتبارات، سهم آورده بیشتر، سرانهی اشتغال بالاتر، دارا بودن مزیت بازار و پیشرفت فیزیکی بالاتر ذکر کرد. در ادامه جلسه، رییس سازمان صنایع و معادن استان اظهار داشت: طبق آخرین اطلاعات رسیده 2 درصد تقاضاهای کل سرمایه گذاری بخش صنعت مربوط به اداره کل تعاون، 4/2 درصد تقاضای سرمایه‌گذاری مربوط به صنایع روستایی جهاد کشاورزی و 6/95 درصد تقاضاهای سرمایه گذاری مربوط به بخش سازمان صنایع و معادن میشود. زرگر با بیان اینکه بیش از 95 درصد تقاضاهای سرمایه‌گذاری مرتبط با سازمان صنایع و معدن است افزود: سازمان مذکور در بخش سیاست‌گذاری توزیع اعتبارات و مدیریت این منابع به سازمان صنایع و معادن محول شود. وی عمده‌ترین اولویتهای پیش‌بینی شده در سیاستهای بخشی سازمان را اول: صنایع مرتبط با مزیتهای مناطق مختلف استان، دوم:صنایعی که منجر به تولید و فن آوری و دانش در بخش ماشین سازی شود، سوم: صنایعی که منجر به تغییر الگوهای مدیریتی در صنایع استان شود، چهارم: پیشرفت فیزیکی بالاتر طرحها و پنجم بحث سرانه اشتغال اعلام کرد. به گفته وی استان آذربایجان غربی جزو یکی از 20 استانی است که18 درصد بخش صنعت را در اختیار دارد.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,792,969
تعداد بازدید امروز : 31,895
تعداد بازدید دیروز : 43,879
تعداد بازدید هفته : 162,515
تعداد بازدید این ماه : 323,364
آخرین به روزرسانی : 1399/07/08 20:28

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.