• تفاهم نامه همکاری با دانشگاه پیام نور امضا شد / همراهی بخش صنعت و معدن برای کارهای تحقیقاتی و پژوهشی افزایش می یابد

   معاون وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت :

   تفاهم نامه همکاری با دانشگاه پیام نور امضا شد / همراهی بخش صنعت و معدن برای کارهای تحقیقاتی و پژوهشی افزایش می یابد

   تفاهم نامه همکاری با دانشگاه پیام نور امضا شد / همراهی بخش صنعت و معدن برای کارهای تحقیقاتی و پژوهشی افزایش می یابد

   معاون آموزش ، ‌پژوهش و فناوری وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت : واحدهای تولیدی می توانند از سال 95 حدود 10 درصد از مالیات ابرازی را صرف کارهای تحقیقاتی بکنند و حتما با مراکز آموزشی و پژوهشی دارای مجوز از وزارت علوم قرار داد ببندند.

   به گزارش "شاتا" علی اصغر توفیق در مراسم امضای تفاهم نامه دو جانبه همکاری آموزشی ، پژوهشی و فناوری بین وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت و دانشگاه پیام نور افزود : همچنین در بخش معدن هم قانونگذار اجازه داده است که 10 درصد از سود دولتی را با عقد قرارداد با مراکز آموزشی و پژوهشی صرف کنند.
   وی اضافه کرد : بخش تجارت کمی عقب افتاده است و دانشکده های بازرگانی و مدیریت ظرفیتها و توانایی هایی دارند که روی آن هم باید کار شود.
   معاون وزی صنعت ،‌معدن و تجارت هدف از امضای این تفاهم نامه را توسعه ارتباطاتد صنعت  با مراکز آموزشی و دانشگاه پیام نور عنوان کرد و گفت : ارتباط صنعت و دانشگاه در حال شکل گیری است و ما با وزارت علوم توافق کردیم که بگوییم با هم شریک هستیم و درهمکاری و ارتباط صنعت و دانشگاه یک قدم پیش رفته ایم.
   توفیق افزود : حدود 30 درصد GDP  و 30 درصد اشتغال کشور  در بخش صنعت کشور است و این در حالی است که سالانه تعداد زیادی دانشجو فارغ التحصیل می شوند  که بخشی خود کارآفرینی می کنند و بخشی را نیز صنعت باید اشتغال ایجاد کند.
   وی اضافه کرد : نخبگان کشور باید زمینه اشتغال را ایجاد کنند و ما در وزارتنخانه باید این زمینه را فراهم کنیم.
   توفیق ادامه داد: ما با دانشگاههای مختلف کشور ارتباط داریم و کار خوبی که انجام شده این است که برای ارتقای اساتید باید فعالیتی خارج از سیستم آموزشی انجام شود و در این سو وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت باید زمینه را فراهم کند.
   در ادامه رییس دانشگاه پیام نور نیز گفت : این دانشگاه آمادگی برگزاری کلاسهای آموزشی در کنار صنایع را برای کلیه کارکنان دولت ، اصناف و برگزاری دوره های کارآفرینی مورد نیاز صنعت را دارد.
   علی اصغر رستمی ابوسعیدی اضافه کرد : آموزشهای میان رشته ای مورد توجه هست و هدایت پایان نامه های دانشجویان در جهت نیاز صنعت و معدن و تجارت و آموزشهای الکترونیکی از جمله محور هاست.
   به گفته رستمی دانشگاه پیام نور با 4 هزار نفر عضو هیات علمی و 540 واحد و مرکز می تواند قدم خوبی در همکاریها بردارد.
   در این مراسم همچنین معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت : سیاست کلان دو مجموعه وزارت علوم و وزارت صنعت ، معدن و تجارت به هم گره خورده است و از آنجا که مبنا بر کارآفرین کردن دانشگاههاست راهی نداریم جز اینکه دانشگاه با حوزه تقاضا مرتبط شود .
   احمدی افزود : R&D  های زیادی در دانشگاه هست که هم تحقیقات کتابخانه ای بود و هم صنعت بهره ای نمی برد و الان این فضا آماده شده و کمک  می کند که ضریب تعاملات علمی و توسعه صنعتی و اقتصادی مسیر درستی را به جلو ببرد.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,101,984
تعداد بازدید امروز : 12,225
تعداد بازدید دیروز : 33,423
تعداد بازدید هفته : 214,438
تعداد بازدید این ماه : 583,585
آخرین به روزرسانی : 1399/03/15 08:51

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.