• برنامه ملی توسعه اقتصاد دانش بنیان با جدیت دنبال می شود

   وزیر صنعت ، معدن و تجارت تاکید کرد:

   برنامه ملی توسعه اقتصاد دانش بنیان با جدیت دنبال می شود

   برنامه ملی توسعه اقتصاد دانش بنیان با جدیت دنبال می شود

   وزیر صنعت،‌معدن و تجارت با اشاره به ضرورت داشتن برنامه اقتصاد دانش بنیان در کشور گفت: این مهم با جدیت دنبال می شود.

   به گزارش شاتا؛ « محمدرضا نعمت زاده » دردومین جلسه کارگروه برنامه ملی توسعه اقتصاد دانش بنیان که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و اعضاءکارگروه انجام شد؛ با تاکید بر اهمیت جایگاه این برنامه در توسعه اقتصادی کشور گفت: باید تلاش شود تا اهداف و سیاستگذاریهای این برنامه متناسب با بازه زمانی مناسب در نظر گرفته شود .
   وی  با اشاره به اینکه  برنامه توسعه اقتصاد دانش بنیان یکی از برنامه هایی  است که در سیاستهای اقتصاد مقاومتی مورد تاکید قرار گرفته است تصریح کرد: در جلسات این کارگروه با داشتن ساختار و مکانیزم مشخص و هدفمند می توان به ارائه برنامه ای درست دست یافت.
   همچنین در این جلسه معاون آموزش، پژوهش و فن آوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جایگاه اقتصاد دانش بنیان ایران در میان کشورهای منطقه یادآور شد:  ما در برنامه ملی توسعه اقتصاد دانش بنیان به دنبال دستیابی به ارتقای جایگاه کشور چه در عرصه داخلی،چه منطقه ای و چه بین المللی هستیم و برای رسیدن به این مهم، به برنامه ریزی و هدف گذاری صحیح می اندیشیم.
   «علی اصغر توفیق» در ادامه با ارائه گزارشی در خصوص تعیین برنامه ها و اهداف برنامه ملی اقتصاد دانش بنیان ،‌به علل ناکامی در برخی حوزه ها با توجه به شاخص های اصلی اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد .
   به گفته وی؛ توجه به مولفه های رژیم نهادی و مشوق های اقتصادی ،‌تحصیلات و منابع انسانی ،‌نظام نوآوری و ارتباطات و فناوری اطلاعات از مواردی است که دراین بین باید مورد توجه قرار بگیرد.
   معاون وزیر صنعت،‌معدن و تجارت خاطرنشان کرد: برای رسیدن به اقتصاد دانش بنیان ،‌توجه به ناکامی ها،‌اهداف بالادستی و هدف گذاریها حائز اهمیت است.
   گفتنی است: در این جلسه  پیشنهاداتی در خصوص تقسیم بندی پروژه های برنامه ملی اقتصاد دانش بنیان و همچنین برنامه کارگروههای مختلف اقتصاد دانش بنیان مطرح  شد  و مقرر گردید  در جلسات تخصصی تر مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

    


    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,544,348
تعداد بازدید امروز : 655
تعداد بازدید دیروز : 47,308
تعداد بازدید هفته : 90,253
تعداد بازدید این ماه : 740,151
آخرین به روزرسانی : 1399/04/22 23:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.