• تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه باعث هم افزایی هر دو بخش می شود

   وزیر صنعت ، معدن و تجارت:

   تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه باعث هم افزایی هر دو بخش می شود

   تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه باعث هم افزایی هر دو بخش می شود

   وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : مصمم هستیم که سیاست پسندیده ارتباط صنعت و دانشگاه را جدی بگیریم و عمل کنیم.

    به گزارش "شاتا" مهندس محمد رضا نعمت زاده در مراسم امضای تفاهم همکاری برای تولید خودروی هیبریدی و الکتریکی افزود : با شکل گیری ارتباط صنعت و دانشگاه دو نیروی علمی و صنعتی در کنار هم قرار می گیرند و باعث تقویت هر دو بخش خواهد شد.
   نعمت زاده تصریح کرد : ما معتقدیم تا ارتباط فکری و فیزیکی و کاری بین صنعت و دانشگاه نباشد بقیه اش بخشنامه و .. است و از آن چیزی در نمی آید و 95 درصد کاراین است که با هم کار کنند.
   وی اضافه کرد : ارتباط صنعت و دانشگاه یک ضرورت است و اگر نباشد عقب می افتیم و بیش از دانشگاه این صنعت است که بهره مند می شود.
   نعمت زاده  افزود : یکی از مشکلات ما این است که دانشجویان جنبه های کار آفرینی و اجرایی را کمتر می بینند در در حالی که دانشگاه می تواند در تمام شوون و امور صنعت اعم از اجتماعی و صادرات و پژوهش ، بازار یابی و محیط زیست و ... وارد شود.
   وی اظهار کرد : انشاء اله با کمک دانشگاه خط تولید انبوه این دو نوع خودرو را افتتاح خواهیم کرد.
   مهندس نعمت زاده بسته حمایتی و تشویقی و زیر ساختها را لازمه به تولید انبوه رسیدن این خودرو ها برشمرد و گفت : این بسته را در کمیسیون زیر بنایی و دولت مطرح کرده ایم  و توجیه فنی و اقتصادی ارائه دادیم و امکانات زیر بنایی باید به وجود بیاید و نیز قواعد و ضوابط و استانداردش باید باشد.
   وی همچنین بهبود و ارتقای کیفیت را از برنامه های خودرو سازان عنوان کرد و افزود : نرمهایی را هدفگذاری کرده ایم و واحدها ملزم شده اند طی سه سال در ارتقای کیفیت و قطعات تلاش کنند.
   وزیر صنعت ، معدن و تجارت تصریح کرد : خودرو سازان و قطعه سازان در این چند سال خیلی در جهت گرفتن تکنولوژی میل همکاری نداشتند و ما نوسازی را در شاخه قطعه سازی شروع کرده ایم و امیدواریم بعد از این شرکتهای خارجی رغبت بیشتری را برای همکاری با قطعه سازان داشته باشند.
   به گفته وی روزی 4 هزار خودرو تولید می شود و بنابر این باید تعداد تعمیرگاههای مجاز و با صلاحیت هم افزایش یابد.
   نعمت زاده  با اشاره به تولید 1.2 میلیون خودرو طی سال گذشته گفت : سال گذشته 270 هزا رخودرو فرسوده جایگزین شد ولی هنوز جایگزینی خودروهای فرسوده را در برنامه ندیده ایم.
   در ادامه مراسم محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری نیز با تاکید برارتباط بیشتر دانشگاه با صنعت گفت : برنامه هایی مد نظر است که دوره های پسا دکترا و فرصتهای مطالعاتی در صنعت داخل کشور خوب پیش رفته است و حد اقل 100 نفر برای امسال مد نظر هست.
   فرهادی  تصریح کرد : نسل سوم و کار آفرین دانشگاهی تربیت نمی شود مگر اینکه با صنعت مرتبط باشند.
   وی افزود : در آینده باید دانشگاهی را برای یک صنعت تخصیص دهیم که هر دانشگاهی با یکی دو صنعت مرتبط باشند و همه ابعادش و مساله مدیریتی و اجتماعی و فرهنگی و مالی و بازاریابی را دنبال کنند و از طرف دیگر برنامه های آموزشی باید به سمت و سوی آموزشی بروند.
   در این مراسم همچنین محمود فتوحی رییس دانشگاه صنعتی شریف گفت : با ساخت خودروهای برقی صرفه جویی و بحث های محیط زیستی پیش می آید و از طراحی تا ساخت در داخل کشور صورت می گیرد و با اینکار بومی سازی دانش فنی اتفاق می افتد.
   سید احمد معتمدی رییس دانشگاه امیرکبیر نیز گفت : با این تفاهم نامه مدل خوبی در ارتباط صنعت و دانشگاه شکل می گیرد و با اینکه پروژه سنگین است اما کار ملی و با مشارکت همه دانشگاهها شدنی است.
    در این نشست همچنین هاشم یکه زارع گفت : با تاکید مقام معظم رهبری در ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه تصمیم گرفتیم که حرکت بزرگی را شکل دهیم و با استفاده از مشاورین خارجی تولید خودروهای هیبرید و الکتیریکی را انجام دهیم و با  دانشگاههای دیگر هم این حرکت را ادامه می دهیم.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,111,476
تعداد بازدید امروز : 21,717
تعداد بازدید دیروز : 33,423
تعداد بازدید هفته : 223,930
تعداد بازدید این ماه : 593,077
آخرین به روزرسانی : 1399/03/15 15:21

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.