• بکارگیری فناوری اطلاعات در فرآیندهای تولیدی

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد:

   بکارگیری فناوری اطلاعات در فرآیندهای تولیدی

   بکارگیری فناوری اطلاعات در فرآیندهای تولیدی

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت بکارگیری فناوری اطلاعات در فرآیندهای تولیدی را یکی از سیاست های اصلی این وزارتخانه ذکر کرد و گفت: در تجارت تلاش شده تا از نقش فناوری اطلاعات به عنوان عامل محرک بهره‌برداری شود.

    به گزارش شاتا؛ «علی اصغر توفیق» در مراسم افتتاحیه سی و سومین اجلاس میان دوره‌ای ایفکت در تهران با اشاره به اهمیت این اجلاس در گسترش و تسهیل تجارت فرامرزی در منطقه آسیا و اقیانوسیه گفت: از این رو تلاش می کنیم تا مذاکرات و تعاملات میان کشورهای عضو را با جدیت پیگیری کنیم.
   وی ابراز امیدواری کرد؛ این اجلاس راه را برای تسهیل و توسعه تجارت الکترونیکی باز کند و در این بین وزارت صنعت معدن و تجارت همواره بدنبال ورود و تاثیر فناوری به زندگی روزمره مردم است.
   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصیریح کرد:  تولید دانش و فناوری کشور به یک جایگاه قابل قبول در سطح منطقه آسیا و اقیانوسیه و حتی بین المللی دست یافته است.
   وی با بیان اینکه ایران در زمیته نانوتکنولوژی به رتبه هفتم رسیده است افزود: ایران به پیشرفت های قابل توجهی در حوزه تجارت الکترونیک در طی سال های گذشته رسیده است و همواره تلاش کرده تا در لبه تکنولوژی حرکت کند.
   توفیق افزود: در این میان  بکارگیری تاثیرات و فواید فناوری اطلاعات را در جهت بالا بردن سطح رفاه عمومی در بسیاری از حوزه‌ها از جمله تجارت الکترونیکی، پرداخت الکترونیکی و سایر سرویس های دولتی با جدیت دنبال می کنیم.
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین یادآور شد: کشورمان قصد دارد تسهیل در حوزه تجارت برای بازرگانان ما واضح و ملموس باشد.
   به گفته وی؛ تلاش برای ارائه خدمات عمومی دولت به صورت الکترونیکی به منظور تسهیل دسترسی به این سرویس‌ها برای عموم نیز یکی از اقداماتی است که دراین رابطه دنبال می شود.
    توفیق با اشاره به اینکه گسترش و ترویج تجارت الکترونیکی بدون تعامل و همکاری با سایر کشورهای منطقه و همچنین با سایر کشورها در سطح بین الملل امکان پذیر نخواهد بود خاطرنشان کرد: یقین داریم که اجلاس های ایفکت راهی قابل اطمینان به منظور رسیدن به این اهداف خواهد بود.
   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه سخنان خود به تنوع آب و هوایی ایران و پتانسیل و ظرفیت‌های بالا برای توسعه صنعت توریسم و گردشگری اشاره کرد.
   وی افزود: در این راستا کشور در تلاشیم با متخصصین بین المللی برای گسترش این صنعت با به کارگیری از فن آوری اطلاعات، همکاری و تعاملات لازم را به عمل آوریم.
   معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت دراین رابطه اظهار کرد:شکل‌گیری تعاملات فیمابین کشورهای عضو ایفکت یک فرصت بسیار گران‌بها برای استفاده از ظرفیت های مناسب در اختیار کشورها قرار خواهد داد.
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,541,439
تعداد بازدید امروز : 45,054
تعداد بازدید دیروز : 42,290
تعداد بازدید هفته : 87,344
تعداد بازدید این ماه : 737,242
آخرین به روزرسانی : 1399/04/22 21:00

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.