• امضای تفاهم نامه همکاری نانویی بین وزارت صنعت ، معدن و تجارت و ریاست جمهوری

   امضای تفاهم نامه همکاری نانویی بین وزارت صنعت ، معدن و تجارت و ریاست جمهوری

   امضای تفاهم نامه همکاری نانویی بین وزارت صنعت ، معدن و تجارت و ریاست جمهوری

   طی نشستی دو جانبه تفاهم نامه همکاری بین معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری وزارت صنعت ، معدن و تجارت و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری به امضا رسید.

    به گزارش "شاتا"  معاون آموزش ، پژوهش و فناوری وزارت صنعت ، معدن و تجارت در این نشست گفت :  در بخش تجاری سازی فعالیتهای نانویی شناخت کم است و باید زمینه را  برای شناخت جامعه صنعتی با این تکنولوژی فراهم کنیم.
   علی اصغر توفیق افزود: در مذاکرات فیمابین به این نتیجه رسیدیم که مرحله بعد از تولید علم باید تجاری سازی شود و کسانی باید باشند برای این منظور و زمینه های کار را باید وزارتخانه انجام دهد.
   وی اضافه کرد: کشور ما جزو پیشگامان نانو است در دنیا و با اینکه این فناوری جوان است به همت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری ،  پروژه های تحقیقاتی زیادی انجام و به مرحله تجاری سازی نیز رسیده است و وزارت صنعت ، معدن و تجارت نیز باید زمینه های تجاری سازی را فراهم سازد.
   توفیق با اشاره به امضای این تفاهم نامه گفت : بعد از امضای تفاهم نامه کمیته های مشترک را تعریف می کنیم تا برنامه های کاری را زمان بندی و تعیین کنند.
   وی اظهار کرد : در کنار آن با توافقی که با دکتر سرکار و تیمشان انجام شده در آینده نزدیک و کمتر از یکماه نمایشگاهی از دستاوردهای آماده تجاری شدن نانو دایر می شود و دانشمندان این رشته حضور می یابند و ما هم از علاقمندان سرمایه گذاری در این زمینه دعوت می کنیم و قطعا برگزاری اینگونه نمایشگاهها ادامه می باید.
   در ادامه این نشست سعید سرکار رییس ستاد  فناوری نانو ریاست جمهوری گفت : فناوری نانو سه فاز دارد که اول تولید مواد نانویی است که در این زمنی طیف وسیع از مواد نانویی در کشور تولید می شود.
   وی افزود : رسوخ فناوری نانو در صنایع موجود که با به کارگیری آن ارتقای کیفیت محصولات و رقابت پذیری افزایش می یابد جهان نیز اکنون در همین فاز است.
   سرکار ادامه داد: فاز سوم مبتنی بر محصولات جدید مبتنی بر محصولات نانو خواهد بود مثل پارچه یا داروهای هوشمند و کشور در این زمینه کارهای تحقیقاتی و توسعه را انجام می دهد.
   وی تصریح کرد : کارها در فاز تحقیقات و توسعه در کشور خوب پیش می رود و ما از لحاظ بنیه علمی جزو کشورهای طراز اول جهان هستیم اما بدون وارد شدن این فناوری در صنعت به هدف نهایی نرسیده ایم.
   سرکار تصریح کرد :  ستاد توسعه فناوری نانو بدون کمک دستگاههای دیگر نمی تواند رسالت کشور را درتوسعه نانو به انجام برساند .
   رییس ستاد  فناوری نانو  ریاست جمهوری این حرکت بسیار با ارزش و سازنده است و ما  اکنون در 9 حوزه صنعتی فناوری نانو را وارد کردیم اما توان ما بیش از این است و کاربردهای بیشتری نیز دارد.
   وی امضای این تفاهم نامه را منشا ارتقای صنعت کشور و حرکتی برای توسعه صادرات محصولات مبتنی بر فناوری های پیشرفته به ویژه نانو دانست.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,099,912
تعداد بازدید امروز : 10,153
تعداد بازدید دیروز : 33,423
تعداد بازدید هفته : 212,366
تعداد بازدید این ماه : 581,513
آخرین به روزرسانی : 1399/03/15 01:37

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.