• توانمند سازی نیروی های انسانی و افزایش بهره وری اولویت سازمان ها باشد

   اختصاصی/

   توانمند سازی نیروی های انسانی و افزایش بهره وری اولویت سازمان ها باشد

   توانمند سازی نیروی های انسانی و افزایش بهره وری اولویت سازمان ها باشد

   معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: توجه به توانمند سازی آموزشی نیروی های انسانی و افزایش بهره وری از عوامل موثری است که مرکز نوسازی و تحول اداری وزارتخانه ها باید بیش از گذشته آن را مورد توجه قرار دهد.

   به گزارش شاتا؛ « علی یزدانی» در اولین نشست روسای مراکز نوسازی و تحول اداری وزارتخانه ها که به میزبانی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شده است  با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف، اصلاح نظام اداری کشور است  تصریح کرد: در این رابطه نیازمند برنامه ریزی، سازماندهی و اجرا ی مناسب آنها هستیم .
   وی با تاکید بر اهمیت یکپارچگی و همبستگی در سازمانها افزود: وحدت رویه در هدف، انسجام در معماری  و هماهنگی در فرایندها از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
   یزدانی همچنین به موضوع مدیریت استرس به عنوان یکی از عوامل مهم درون سازمانی اشاره کرد و گفت: هر چه قوانین دست و پاگیر و محدودکننده از  محیط کار دور باشد عوامل آرامش زا جایگزین آن خواهد شد .
   به گفته وی ؛  کیفیت پایین خدمات ، شهرت پایین سازمان ، تصویر ضعیف سازمانی و... از عوامی است که در ایجاد استرس موثر خواهند بود که باید تلاش کنیم تا نقش خود را دراین بین بخ خوبی ایفاء کرده و بخشی از نارسایی های موجود را برطرف کنیم .
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه ، قانون مداری و مقایسه گریزی را دو محور جدی و مورد توجه دولت خواند و افزود:  این محورها از مطالبات جدی در بحث ارتقای سلامت اداری است.
   وی همچنین با اشاره به اینکه اصلاح فرایندها ، تدوین ساختارها ، واگذاری وظایف دولتی و  حضور پرنگ تر تشکل ها را نیز باید دراین بین مد نظر قرار دهیم تصریح کرد: توجه به توانمند سازی آموزشی نیروی های انسانی و افزایش بهره وری از عوامل موثری است که مرکز نوسازی و تحول اداری باید بیش از گذشته آن را مورد توجه قرار دهد.
   یزدانی افزود: وقتی به فرایند اثربخشی و کار آمدی توجه می کنیم و به دنبال تاثیر گذاری دراین زمینه ها هستیم باید تلفیقی از اصلاح فرایندها ، ایجادکارایی و روحیه مناسب در کار را گسترش دهیم .
   معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: با تغییر ساختاری که در سازمان مدیریت و برنامه ریزی  بوجود آمده است دولت در تلاش برای اصلاح ساختارهاست.
   وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم تحولی در نقشه اصلاح اداری ایجاد کنیم باید  ابتدا این اهتمام در درون سازمانها به وجود بیاید و در مرحله بعدی تعاملات دستگاهها را با هم اندیشی و نقش آفرینی  موثر دنبال کنیم.
    
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,102,026
تعداد بازدید امروز : 12,267
تعداد بازدید دیروز : 33,423
تعداد بازدید هفته : 214,480
تعداد بازدید این ماه : 583,627
آخرین به روزرسانی : 1399/03/15 08:51

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.