• چهارمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت برگزار می شود

   اختصاصی/معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

   چهارمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت برگزار می شود

   چهارمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت برگزار می شود

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت از برگزاری چهارمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت در روز 24 آذر ماه سال جاری خبر داد.

   به گزارش شاتا؛« علی اصغر توفیق» گفت: در این جشنواره برترین های صنعت، معدن و تجارت در حوزه های سازمان توسعه ای و شرکت های تابعه این وزارتخانه، سازمان استانی، اتاق بازرگانی،‌اتاق اصناف،‌ طرح پژوهشی، پایان نامه، پیشکسوتان برتر در حوزه پژوهش، مراکز پژوهش های صنعتی و معدنی، مراکز تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی، مراکز خدمات فنی – مهندسی، مراکز علمی – کاربردی،‌ بهترین محصولات تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی،‌ شرکت های تولیدکننده نرم افزار،‌پژوهشگران و مدیران پژوهشی و شرکت شهرک های صنعتی استانی  مورد تقدیر قرار می گیرند.
   وی هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج فرهنگ تحقیق،‌ پژوهش و نوآوری و ایجاد زمینه های لازم برای رشد و شکوفایی ظرفیت های لازم پژوهشی و تحقیقاتی در راستای تحقق اهداف بخش صنعت، معدن و تجارت کشور عنوان کرد.
   دکتر توفیق، توسعه علم و فناوری را یکی از مهم ترین زیرساخت های پیشرفت کشور و ابزار جدّی رقابت در عرصه های مختلف عنوان کرد و افزود: بین پیشرفت در حوزه علم و فناوری و توسعه فراگیر و پایدار در هر کشوری ارتباط مستقیمی وجود دارد و در این ارتباط پژوهش یکی از اساسی ترین نیازها برای نیل به پیشرفت و توسعه همه جانبه کشورها است.
   وی با بیان اینکه وزارت صنعت،‌معدن و تجارت نیز متولی حلقه های مهم و اثرگذار در چرخه علم، فناوری و نوآوری کشور است افزود: این وزارتخانه بر این باور است که تولید هدفمند علم و توسعه فناوری برای خلق ثروت ملی نیازمند تبیین، اطلاع رسانی و ایجاد درک صحیح از نیازهای واقعی حال و آینده است که تحقّق این امر نیازمند تعامل آگاهانه و هوشمندانه عرضه کنندگان و متقاضیان علم و فناوری می باشد.
   معاون‌پژوهش‌و‌آموزش وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار امیدواری کرد که برگزاری چهارمین جشنواره پژوهش فناوری صنعت، معدن و تجارت به ترویج فرهنگ و نهادینه سازی پژوهش کمک و به عنوان ابزاری اثربخش برای انتقال و تبادل دیدگاه های علمی بین سازمان های توسعه ای و استان ها،  شرکت های تابعه، پژوهشگران و مدیران پژوهشی به شمار رود.
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,503,575
تعداد بازدید امروز : 10,428
تعداد بازدید دیروز : 45,262
تعداد بازدید هفته : 263,304
تعداد بازدید این ماه : 620,441
آخرین به روزرسانی : 1399/05/16 22:24

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.