• بازدید معاون امور صنایع از روند پیشرفت پروژه‌ی سیستم رانش واگن‌های مترو در جهاددانشگاهی

   بازدید معاون امور صنایع از روند پیشرفت پروژه‌ی سیستم رانش واگن‌های مترو در جهاددانشگاهی

   دکتر مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با همراهی دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی از مراحل پیشرفت پروژه‌ی سیستم رانش واگن‌های مترو در جهاددانشگاهی علم و صنعت بازدید کردند.

   معاون امور صنایع وزارت صمت در بازدید از پروژه سیستم رانش مترو در جهاد دانشگاهی علم و صنعت گفت: طراحی سیستم رانش مترو کار بسیار بزرگی است که جهاد دانشگاهی به آن ورود پیدا کرده است.

   دکتر مهدی صادقی نیارکی خصوص توانمندی جهاد دانشگاهی در حوزه سیستم رانش مترو گفت: مأموریت مجموعه جهاد دانشگاهی از روز تأسیس، ساخت داخل و در حقیقت، بومی‌سازی تکنولوژی و در ادامه، تجاری‌سازی و معرفی به بازار مصرف تکنولوژی بوده است.

   معاون امور صنایع وزارت صمت افزود: این کار بسیار مهمی است. در حمل و نقل شهری درحال تغییر الگو از حمل و نقل‌های سنتی به سمت حمل و نقل مدرن هستیم و تابه حال به غیر از بحث خود واگن (تریم داخلی واگن)، اصل تجهیزات یعنی پروپالشن یا همان رانش لوکوموتیو از خارج خریداری می‌شد.

   صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: طراحی سیستم رانش مترو کار بسیار بزرگی است که جهاد دانشگاهی به آن ورود پیدا کرده است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهرداری تهران و سازمان شهرداری‌ها از آن حمایت کرده‌اند.

   معاون امور صنایع وزارت صمت تأکید کرد: مأموریت وزارت صمت نیز به همین شکل است. درجایی که یک تکنولوژی بومی‌سازی و ساخت داخل شده و توان فنی و ‌مهندسی آن اثبات می‌شود، وزارت صمت حتماً از آن پشتیبانی می‌کند.

   صادقی نیارکی افزود: در ادامه ارائه نمونه اولیه، آنچه حائز اهمیت است بحث بیزنس‌پلن این مجموعه است. حتماً باید به بحث تأمین مالی، تجاری‌سازی و تولید انبوه در کنار تولید نمونه اولیه فکر شود تا از این توان بسیار ممتاز دانش فنی‌مهندسی داخلی و نخبگانی که وارد این حوزه شده و قبول ریسک کرده‌ و کار را انجام داده‌اند، به نحوه احسن استفاده شود.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,052,475
تعداد بازدید امروز : 71,074
تعداد بازدید دیروز : 84,543
تعداد بازدید هفته : 71,074
تعداد بازدید این ماه : 322,242
آخرین به روزرسانی : 1399/11/04 17:54

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.