• معرفی پویش

   معرفی پویش

   "پویش ملی تولید، تداوم امید" از روز پنجشنبه 22 خردادماه 1399 با افتتاح طرح های بزرگ و پیشران صنعتی و معدنی در سطح کشور آغاز شد.

   در راستای این پویش قرار است که به صورت هفتگی شاهد افتتاح و بهره برداری از طرح های صنعتی و معدنی در سراسر کشور باشیم.

   در همین راستا برای تکمیل و بهره برداری ۲۰۰ طرح بزرگ و ‌منتخب (پیشران) در سراسر کشور با اشتغال ۴۱ هزار نفر و سرمایه گذاری ۱۶۹ هزار میلیارد تومان در سال 99 برنامه ریزی‌های لازم انجام شده است که این طرح ها در قالب "پویش ملی تولید، تداوم امید" افتتاح خواهند شد.

   این طرح ها از میان تعداد ۳ هزار و ۸۰۰ طرح دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد انتخاب شده که بیشترین تاثیر را بر اشتغال، ارزش افزوده و صادرات خواهند داشت و تکمیل این طرحها با مدنظر قراردادن تکمیل زنجیره ای تولید کالاها مدنظر قرار گرفته است.

   در گام نخست و هفته اول این پویش و با حضور حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در محل طرح صنایع معدنی فولاد سنگان، 5 طرح بزرگ صنعتی و معدنی در استان‌های اصفهان و خراسان رضوی به طور همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس توسط دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان افتتاح شد.

   این 5 طرح در 4 واحد صنعتی با مجموع سرمایه گذاری بیش از 4 هزار 860 میلیارد تومان و اشتغال زایی 1270 نفری به بهره‌برداری می‌رسد.

   این پویش در ایستگاه دوم به استان اصفهان رسید و حسین مدرس خیابانی با حضور در شرکت فولاد مبارکه پست‌های اصلی توزیع برق ۴۰۰ و ۶۳ کیلو ولت شهیدخرازی را در این شرکت مورد افتتاح قرار داد و ضمن افتتاح طرح سپاهان باتری پروژه نورد گرم شماره ۲ شرکت فولاد مبارکه مزین به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی را کلنگ زنی کرد.

   همچنین در هفته سوم پویش «تولید، تداوم امید»، همزمان با بازدید و افتتاح 4 طرح و واحد صنعتی در استان های البرز و قزوین توسط حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاون طرح و برنامه وزارت صمت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز در استان‌های اردبیل و خوزستان، 7طرح صنعتی رادر قالب این پویش افتتاح کردند.

   11 طرح مورد بهره برداری در هفته سوم پویش ملی " تولید، تداوم امید" در زمینه تولیدات انواع قطعات خودرو، پروفیل UPVC، صنایع سلولزی، خط تولید رباتیک قطعات خودرو، دوربین مدار بسته، پمپ های چند فازی سرچاهی صنعت نفت و گاز، پمپ تراک تزریق سیمان در چاه نفت و ساخت قطعات شامل ماشین کاری، ساخت مخازن ذخیره و استراکچرهای صنعتی فعال هستند.

   اما در هفته چهارم این پویش، حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان قم رفت تا در مراسم بهره‌برداری و آغاز به کار چند واحد تولیدی شرکت کند.

   بهره برداری از یک واحد صنعتی تولیدکننده فیلم (B. O. P. P) با سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومان و اشتغالزایی بیش از 80 نفر و راه اندازی مجدد و احیای شرکت گلریز پلیمر قم با سرمایه گذاری بیش از 430 میلیارد تومان و اشتغال 84 نفر در این هفته انجام شد.

   و این پویش همچنان تداوم دارد.....

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,053,013
تعداد بازدید امروز : 71,612
تعداد بازدید دیروز : 84,543
تعداد بازدید هفته : 71,612
تعداد بازدید این ماه : 322,780
آخرین به روزرسانی : 1399/11/04 17:54

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.