X
جمعه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۶:۴۴ ۱۹۹
چچ
ساماندهی صدور کارت پیله وری در بازارچه‌های مرزی/ اجرای طرح وزارت صمت در آزادسازی معادن غیرفعال توسعه و اشتغالزایی مناطق مرزی را به دنبال خواهد داشت

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای ساماندهی مبادلات مرزی پیرانشهر در حضور وزیر صمت تاکید کرد:

ساماندهی صدور کارت پیله وری در بازارچه‌های مرزی/ اجرای طرح وزارت صمت در آزادسازی معادن غیرفعال توسعه و اشتغالزایی مناطق مرزی را به دنبال خواهد داشت

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ساماندهی صدور کارت پیله وری در بازارچه‌های مرزی تاکید کرد.

به گزارش شاتا، کمال حسین پور در شورای ساماندهی مبادلات مرزی با موضوع بررسی مشکلات کولبران در محل فرمانداری شهرستان مرزی پیرانشهر، با بیان این مطلب، افزود: کارت پیله وری طبق قانون صرفاً جهت اشتغال و درآمدزایی مرزنشینانی است که از لحاظ معیشتی در دهک های پایین قرار دارند.

وی همچنین تصریح کرد: محل فعالیت پیله وران فقط بازارچه های مرزی است و بازارچه های تمرچین پیرانشهر و کیله سردشت واقع در جنوب استان عمدتاً بازارچه های صادراتی و بالعکس بازارچه های ساریسو ماکو و رازی خوی واقع در شمال استان وارداتی می باشند.

ضرورت انجام سرمایه‌گذاری‌های لازم در پایانه‌ مرزی پیرانشهر

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی، مرز پیرانشهر و سردشت را دروازه ورود کالا به عراق و سوریه دانست و گفت: باید در پایانه مرزی تمرچین سرمایه‌گذاری و حمایت‌های لازم انجام شود.

تاکید بر طرح فعال سازی معادن غیرفعال توسط وزارت صمت در راستای توسعه و اشتغال مناطق مختلف

حسین پور همچنین با اشاره به طرح آزادسازی معادن غیرفعال کشور گفت: طرح آزادسازی معادن غیرفعال نقش بسیار مهمی در توسعه متوازن و اشتغالزایی مناطق مختلف کشور بویژه مناطق مرزی ایفا خواهد کرد.

وی همچنین بر ساماندهی بیمه کولبران و ایجاد راه های مناسب ترانزیت معادن تاکید کرد.

گفتنی است که شورای ساماندهی مبادلات مرزی با موضوع بررسی مشکلات کولبران در محل فرمانداری شهرستان مرزی پیرانشهر با حضور وزیر صمت، استاندار، نماینده مجلس، معاونین وزیر و مسئولین شهرستانی برگزار شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.0180260340373
Query time: 3.3593247731527