X
سه شنبه, ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۵۳ ۳۴۸۰
چچ
نیاز به جذب سرمایه گذاریهای جدید در تولید گندله سنگ آهن داریم

مهندس نعمت زاده :

نیاز به جذب سرمایه گذاریهای جدید در تولید گندله سنگ آهن داریم

وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: با کمبود گندله آهن مواجه هستیم که می بایست تلاش خود را برای جذب سرمایه گذاریهای جدید در این بخش معطوف کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛« مهندس محمد رضا نعمت زاده » در نشست پایش 33 طرح کنسانتره و سنگ آهن ؛ با اشاره به اینکه باید از خام فروشی مواد معدنی بطور جد پرهیز شود ، افزود : بهتر است محل اجرای پروژه های معدنی اعم از کنساتره و گندله نزدیک اسکله ها ؛ جاد ه های ترانزیت و خطوط ریلی باشد تا جابه جایی بطور ساده و سریع صورت گیرد
وزیرصنعت، معدن وتجارت تصریح کرد : هیچ پروژه معدنی نباید متوقف شود و اگر صاحب پروژه ای احساس می کند که توانایی ادامه راه را ندارد پس از اعلام به این وزارتخانه ، می توان آن را به افراد ذی صلاح واگذار کرد.
به گفته مهندس نعمت زاده؛ انتخاب پیمانکار مناسب ؛ تجهیزات بکار گرفته شده در اجرای طرحهای معدنی ،اعمال مدیریت زمان ، جانمایی مناسب برای اجرای پروژه ها؛ انجام سرمایه گذاریهای جدید در جاهای مستعد و نزدیک به دریای آزاد ،استاندارد سازی ؛ تعامل با بانکهای عامل از دیگر مواردی است که صاحبان پروژه های معدنی می بایست درامورات خود بکار گیرند.
وزیر صنعت، معدن وتجارت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جهت گیری اصلی ما برای تولید 50 الی 60 میلیون تن فولاد است که این مهم با تکمیل زنجیره تولید فولاد واکتشافات جدید معدنی با وجود منابع وافر و ارزان نیروی کار و انرژی در کشور ، محقق می شود.
مهندس نعمت زاده در ادامه یادآور شد : در زمینه سیمان  ایران یکی از بزرگترین صادرکنندگان سیمان است که می تواندعلاوه بر تامین نیاز داخلی و تحقق تامین مواد اولیه برای ساخت جاده های بتنی کشوربا افزایش ظرفیت بازارهای هدف را به راحتی کسب کند.
وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: ما در پیشرفت فیزیکی طرحها از هیچ کمکی دریغ نورزیده ودر این میان بانکها و صندوق توسعه ملی نیز در انجام این مهم در جهت توسعه ملی ما را یاری دهند.
مهندس نعمت زاده افزود : در سال جاری درنظر داریم در 3 حوزه خودرو، فولاد ولوازم خانگی برنامه های جدیدی را پیاده سازی نماییم.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 29.473424752553
Query time: 28.591793219248