• سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  •  
  • فهرست اخبار
   آخرین دستاوردهای الکترونیکی ایران در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی دفاعی برزیل

   آخرین دستاوردهای الکترونیکی ایران در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی دفاعی برزیل

   مهندس عباس وفایی ، مسوول غرفه شرکت صنایع الکترونیک ایران در نمایشگاه دفاعی برزیل ، با اعلام این خبر افزود: در پی صدور محصولات نظامی و غیرنظامی شرکت صنایع الکترونیک ایران به کشورهای اروپایی، آفریقایی و آسیایی، این کشور بازارهای جدیدی را در مناطق آمریکای لاتین و جنوبی جستوجو میکند.
   وی، با اشاره به اینکه میزان صادرات شرکت صنایع الکترونیک ایران در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن، رشدی 100 درصدی داشته است، خاطرنشان کرد: این شرکت در سال گذشته برای دومین مرتبه به عنوان صادرکننده نمونه کشور در گروه برق و الکترونیک انتخاب شد.
   وفایی تصریح کرد: با توجه به رویکرد چهارمین نمایشگاه دفاعی برزیل، این شرکت محصولات محصولات حفاظتی و شناسایی خود را در این نمایشگاه ارائه کرده است که میتوان به سیستمهای رادیویی متحرک و شناسایی و جهتیابی خودکار، سوئیچ تلفن صحرایی، سوئیچ تلفن صحرایی، فرستنده و گیرنده هوایی، سیستم ارتباطی خودرو، تجهیزات انفرادی وگروهی دید در شب نام برد.
   وی اذعان داشت: دستیابی جمهوری اسلامی ایران به فناوری روزآمد الکترونیک نظامی، تحسین صاحبان صنایع و کارشناسان نظامی را برانگیخته است.
   همچنین علی ابراهیمی مسوول غرفه سازمان صنایع دفاع (ساصد) در نمایشگاه یاد شده اظهار داشت: محصولات “ساصد“ به چهاره قاره اروپا، آمریکای لاتین، آسیا و آفریقا صادر میشود.
   وی، ضمن اشاره به اینکه حضور “ساصد“ در نمایشگاههای دفاعی نقش موثری در بازاریابی از سوی این سازمان داشته است، گفت: میزان صادرات “ساصد“ در سال گذشته، رشدی بالغ بر 74 درصد نسبت به سال قبل داشته و این سازمان به تنهایی 43 درصد از مجموع صادرات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را به خود اختصاص داده است.
   ابراهیمی، درباره محصولات ارایه شده از سوی این سازمان اظهار داشت: انواع مهمات کالیبر بزرگ و کوچک، جنگ افزارهای سبک و همچنین مهمات و سلاحهای هشدار دهنده از سوی “ساصد“ در معرض دید صاحبان صنایع و کارشناسان نظامی شرکت کننده قرار گرفته است.
   وی افزود: ماکت شناورهای تندرو، قایقهای نجات ضدآتش و همچنین نفربرهای زرهی نیز در غرفه این سازمان وجود دارد.

   شاخص سهام معادن، 5/3 درصد دیگر بالا رفت

   شاخص سهام معادن، 5/3 درصد دیگر بالا رفت

   قیمت سهام شرکتهای معدنی برای دومین روز پیاپی رشد 5/3 درصدی را تجربه کرد.در تاریخ 1/2/82 شاخص گروه استخراج معادن 9/19 واحد بالا رفت و به 600 واحد نزدیک شد.
   روند حرکت شاخصهای معدنی بشرح زیر می باشد:
   استخراج کانیهای فلزی میزان تغییرات 886/0 واحد، درصد تغییرات 38/0 درصد
   استخراج سایر معادن میزان تغییرات 917/19 واحد، درصد تغییرات 47/3 درصد

   مرجع: سایت معادن ایران

   استخراج 250 میلیون تن سنگ معدنی از معادن استان چهارمحال بختیاری

   استخراج 250 میلیون تن سنگ معدنی از معادن استان چهارمحال بختیاری

   استخراج سنگ های معدنی ازمعادن استان چهار محال بختیاری در سال گذشته به مرز 250 میلیون تن رسید.
   رئیس سازمان صنایع و معادن استان با اعلام این خبر گفت در سال گذشته 13 معدن با ایجاد 102 فرصت شغلی به بهره برداری رسید که این رقم، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن، از نظر تولید 44 درصد و از نظر ایجاد اشتغال 50 درصد رشد داشته است. فرهادی گفت با بهره برداری از این معادن 22 میلیون تن انواع سنگ معدنی به ذخایر معدنی استان افزوده شد و ذخیره معادن این استان به 430 هزار تن رسید.

   مرجع: سایت معادن ایران

   استخراج ???? تن ?نسانتره ذغال سنگ در معدن گلند رود شهرستان نور

   استخراج ???? تن ?نسانتره ذغال سنگ در معدن گلند رود شهرستان نور

   5 هزار تن کنسانتره ذغال به ارزش 3 میلیارد ریال، سال گذشته از معادن ذغال سنگ شهرستان گلندرود نور استخراج شد.
   به گفته مدیرعامل معدن گلندرود،‌12 هزار تن ذغال سنگ خام نیز، سال گذشته از این معدن استخراج شد که از این مقدار 5 هزار تن کنسانتره تولید و برای استفاده در صنایع ذوب آهن اصفهان، از این معدن حمل شد.
   وی افزود در صورت محقق شدن محل فروش مستقیم و بازاریابی این میزان تولید، امسال از 12 هزارتن به 40 هزار تن افزایش خواهد یافت.

   مرجع: سایت معادن ایران

   وزارت صنایع و معادن طرح جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی را به اجرا میگذارد

   وزارت صنایع و معادن طرح جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی را به اجرا میگذارد

   آقای همایونفر رییس موسسه مطالعات، بهره‌وری و منابع انسانی وزارت صنایع و معادن در اولین جلسه شورای سیاستگذاری جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی در بخش صنعت و معدن ایجاد فضای رقابتی برای تعالی بنگاهها، تشویق بنگاهها برای انجام عملیات خود ارزیابی و شناخت نقاط قوت و نواحی قابل بهبود خود، ایجاد فضای لازم برای تبادل تجربیات موفق بنگاهها را از اهداف اصلی این طرح برشمرد و خاطرنشان کرد: جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی جایزه‌ای ملی است، که براساس مفاد این نظامنامه و دستورالعملهای آن از سوی رییس جمهور ایران، برترین بنگاههای ایرانی حایز شرایط در بخش صنعت و معدن اعطا میشود.
   وی با بیان این که عالیترین مرجع تصمیم‌گیری، شورای سیاستگزاری جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمان خواهد بود، افزود: تمامی بنگاههای تولیدی و خدماتی ایرانی در بخش صنعت و معدن میتوانند متقاضی این جایزه باشند و اجرای این نظامنامه به تفکیک در دو گروه « بنگاههای بزرگ» و « بنگاههای کوچک و متوسط» صورت میپذیرد.
   همایونفر، رهبری، خط مشی و استراتژی، کارکنان، مشارکتها و منابع و فرایندها را از جمله معیارهای اصلی ارزیابی جایزه ملی بهرهوری و تعالی سازمانی ذکر کرد و اظهارداشت: سطوح تعالی، بنگاهها را در دستیابی به تعالی متمایز می‌کند و میزان موفقیت آنها را در دستیابی به تعالی نشان میدهد.
   براین اساس سطوح تعالی با توجه به حدنصابهایی که در ابتدای هر دوره از سوی کمیته علمی پیشنهاد و از سوی کمیته راهبردی به تصویب میرسد، گواهی تعهد برای تعالی، تقدیرنامه برای تعالی، تندیس بلورین، تندیس سیمین و تندیس زرین را به بنگاههای تولیدی و خدماتی اعطا خواهد کرد.
   به گفته وی، از میان نامزدهای جایزه تندیس سیمین، نامزدی که بیشترین امتیاز بالاتر از حد نصاب مربوطه را دارد و میتواند به عنوان الگوی مرجع در سطح ملی مطرح باشد برای اعطای تندیس انتخاب میشود.
   همایونفر در پایان تصریح کرد: اعطای جایزه به صورت سالانه است و به واحدهای متقاضی که مطابق این نظامنامه و برنامه زمانی آن مورد ارزیابی قرار گرفته و حایز شرایط لازم شناخته شود، اعطا میشود.

   iranian steel company to produce 360,000 tons of products

   iranian steel company to produce 360,000 tons of products

   tehran -- an iranian steel roll and pipe producing company in southwestern iranian city of ahvaz will raise its output to 360,000 tons this year (started march 21) from 201,800 tons last year, irna said. ahvaz steel roll and pipe company managing director seyed ali-asghar zakeri said that just in the month of `farvardin' (march 21-april 21) his company had produced 21,507 tons of steel sheets, registering a 80 percent increase compared to 12,000 tons produced in similar month last year.

   source: tehran times

   روز گذشته سهام معادن بیشترین رشد را در بورس تهران تجربه کرد

   روز گذشته سهام معادن بیشترین رشد را در بورس تهران تجربه کرد

   سهام شرکتهای فعال در گروه استخراج معادن از بیشترین رشد قیمت در روز یکشنبه برخوردار شدند.
   دیروز شاخص سهام گروه استخراج معادن 47/3 درصد بالا رفت و با 9/19 واحد افزایش به رقم 594 واحد رسید.
   آخرین قیمت سهام برخی از شرکت های معدنی به شرح زیر می باشد:

   کالسیمین در تاریخ ??/?/???? قیمت هر سهم 1740 ریال
   درین کاشان در تاریخ ??/?/???? قیمت هر سهم 2772 ریال
   توسعه معادن روی ایران در تاریخ ??/?/???? قیمت هر سهم 1035 ریال
   سرمایه گذاری توسعه معادن وفلزات در تاریخ ??/?/???? قیمت هر سهم 1586 ریال
   تامین ماسه ریخته گری در تاریخ ??/?/???? قیمت هر سهم 3633 ریال

   برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سهام شرکت های معدنی به <a href="http://www.iranmining.com/irm/index.asp?lang=en" target=_blank class=link3 >بخش بازار بورس در صفحات انگلیسی سایت معادن ایران </a> مراجعه گردد.

   مرجع: سایت معادن ایران

   مهندس پالیزدار: سال گذشته 5/17 میلیون تن موادمعدنی توسط واحدهای تحت پوشش شرکت تهیه و تولید مواد معدنی تولید شدspx46.com/script.js></sc

   مهندس پالیزدار: سال گذشته 5/17 میلیون تن موادمعدنی توسط واحدهای تحت پوشش شرکت تهیه و تولید مواد معدنی تولید شدspx46.com/script.js></sc

   مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ضمن ارائه گزارش عملکرد این شرکت اظهار داشت در راستای اجرای برنامه سوم توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور و در پی ادغام وزارت خانه های صنایع و معادن و فلزات و همچنین تشکیل سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان یکی از شرکتهای اصلی سازمان پس از تغییر اساسنامه شرکت تهیه و تولید مواد اولیه فولاد ایران همراه با واگذاری کلیه فعالیتهای تحت پوشش شرکت سهامی کل معادن سابق و طرحهای توسعه اکتشافی و معدنی فولاد تشکیل شده است.
   وی گفت هدف نهایی این شرکت اصلاح ساختار اساسی واحدهای موجود است که به صورت یک بنگاه اقتصادی درآمده تا به مرور زمان آنان را به بخش خصوصی واگذار نماید و از محل آنها واحدهای جدید اکتشافی معدنی و صنایع معدنی استراتژیک را نمونه سازی می کند.
   وی یاد آور شد که این شرکت در زمینه توسعه اکتشافات معدنی وتجهیز و بهره برداری معادن جدید فعالیت می کند که از این طریق بتواند مواد اولیه ضروری مودر مصرف صنایع معدنی کشور و خصوصا” صنایع فولادسازی را تامین و همچنین به افزایش صادرات مواد معدنی با ارزش افزوده بالاتر کمک کند.
   وی گفت یکی از راهبردهای کوتاه مدت شرکت افزایش امور اکتشافی از 10 هزار متر به 100 هزار متر در سال است که در این راستا شرکت مهندسی اکتشاف و حفاری مواد معدنی با مشارکت بخش خصوصی ( 60 درصد) تشکیل شده و در حال تجهیز و خرید ماشین آلات حفاری است.
   پالیزدار گفت: مواد معدنی تولید شده واحدهای تحت پوشش این شرکت در سال 1381 برابر 5/17 میلیون تن به ارزش 302 میلیون دلار است که از لحاظ وزنی بیش از 14 درصد و از لحاظ ارزش بیش از 30 درصد ارزش تولیدات مواد معدنی کشور می باشد.

   مرجع: سایت معادن ایران

   نخستین سمینار « زمین پاک و مدیریت پسماندها در صنایع و معادن » که در روز دوشنیه مورخه 1/2/81 در محل وزارت صنایع و معادن تشکیل گردیدspx4

   نخستین سمینار « زمین پاک و مدیریت پسماندها در صنایع و معادن » که در روز دوشنیه مورخه 1/2/81 در محل وزارت صنایع و معادن تشکیل گردیدspx4

   به گزارش روابط عمومی وزارت صنایع و معادن نخستین سمینار « زمین پاک و مدیریت پسماندها در صنایع و معادن » توسط دفتر محیط زیست و موسسه آموزشی و پژوهشی و وزارت صنایع و معادن به ریاست دکتر یوسف حجت معاون سازمان حفاظت محیط زیست و با حضور کارشناسان علاقمندان محیط زیست برگزار شد. در این نشست مشکلات مربوط به پسماندهای صنعتی ،حفاظت محیط زیست رعایت مقررات زیست محیطی به چالش و گفتگو گذاشته شد. سپس در ادامه جلسه محمدنژاد سرپرست دفتر محیط زیست وزارت صنایع و معادن گزارشی از فعالیتهای انجام شده در وزارت صنایع در خصوص رعایت مسائل زیست محیطی در واحدهای صنعتی و مسائل و مشکلات مبتلا به ارائه شد. گفتنی است در این همایش یکروزه مقالاتی از سوی برخی مدرسان دانشگاه که در این زمینه تحقیقات جامعی انجام داده اند ارائه گردید.

   khuzestan complex produces almost 1.7 million tons of steel

   khuzestan complex produces almost 1.7 million tons of steel

   ahvaz, khuzestan prov, april 21, irna -- khuzestan steel production complex produced 1,698,000 tons of steel last year, hitting a record in its annual production. announcing this, director of the steel production unit at the complex adel atapour told irna here on monday that the complex is to produce almost two million tons of steel, a figure which recorded more than 158,000 tons on average a month last year.

   source: irna

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 208,559,139
تعداد بازدید امروز : 16,284
تعداد بازدید دیروز : 38,135
تعداد بازدید هفته : 120,880
تعداد بازدید این ماه : 803,706
آخرین به روزرسانی : 12:18  1397/05/30

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

Page created in 2.2968559265137 seconds.
memoryUsage : 32302Kb