• سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  •  
  • فهرست اخبار
   وزارت صنایع و معادن طرح جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی را به اجرا میگذارد

   وزارت صنایع و معادن طرح جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی را به اجرا میگذارد

   آقای همایونفر رییس موسسه مطالعات، بهره‌وری و منابع انسانی وزارت صنایع و معادن در اولین جلسه شورای سیاستگذاری جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی در بخش صنعت و معدن ایجاد فضای رقابتی برای تعالی بنگاهها، تشویق بنگاهها برای انجام عملیات خود ارزیابی و شناخت نقاط قوت و نواحی قابل بهبود خود، ایجاد فضای لازم برای تبادل تجربیات موفق بنگاهها را از اهداف اصلی این طرح برشمرد و خاطرنشان کرد: جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی جایزه‌ای ملی است، که براساس مفاد این نظامنامه و دستورالعملهای آن از سوی رییس جمهور ایران، برترین بنگاههای ایرانی حایز شرایط در بخش صنعت و معدن اعطا میشود.
   وی با بیان این که عالیترین مرجع تصمیم‌گیری، شورای سیاستگزاری جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمان خواهد بود، افزود: تمامی بنگاههای تولیدی و خدماتی ایرانی در بخش صنعت و معدن میتوانند متقاضی این جایزه باشند و اجرای این نظامنامه به تفکیک در دو گروه « بنگاههای بزرگ» و « بنگاههای کوچک و متوسط» صورت میپذیرد.
   همایونفر، رهبری، خط مشی و استراتژی، کارکنان، مشارکتها و منابع و فرایندها را از جمله معیارهای اصلی ارزیابی جایزه ملی بهرهوری و تعالی سازمانی ذکر کرد و اظهارداشت: سطوح تعالی، بنگاهها را در دستیابی به تعالی متمایز می‌کند و میزان موفقیت آنها را در دستیابی به تعالی نشان میدهد.
   براین اساس سطوح تعالی با توجه به حدنصابهایی که در ابتدای هر دوره از سوی کمیته علمی پیشنهاد و از سوی کمیته راهبردی به تصویب میرسد، گواهی تعهد برای تعالی، تقدیرنامه برای تعالی، تندیس بلورین، تندیس سیمین و تندیس زرین را به بنگاههای تولیدی و خدماتی اعطا خواهد کرد.
   به گفته وی، از میان نامزدهای جایزه تندیس سیمین، نامزدی که بیشترین امتیاز بالاتر از حد نصاب مربوطه را دارد و میتواند به عنوان الگوی مرجع در سطح ملی مطرح باشد برای اعطای تندیس انتخاب میشود.
   همایونفر در پایان تصریح کرد: اعطای جایزه به صورت سالانه است و به واحدهای متقاضی که مطابق این نظامنامه و برنامه زمانی آن مورد ارزیابی قرار گرفته و حایز شرایط لازم شناخته شود، اعطا میشود.

   iranian steel company to produce 360,000 tons of products

   iranian steel company to produce 360,000 tons of products

   tehran -- an iranian steel roll and pipe producing company in southwestern iranian city of ahvaz will raise its output to 360,000 tons this year (started march 21) from 201,800 tons last year, irna said. ahvaz steel roll and pipe company managing director seyed ali-asghar zakeri said that just in the month of `farvardin' (march 21-april 21) his company had produced 21,507 tons of steel sheets, registering a 80 percent increase compared to 12,000 tons produced in similar month last year.

   source: tehran times

   روز گذشته سهام معادن بیشترین رشد را در بورس تهران تجربه کرد

   روز گذشته سهام معادن بیشترین رشد را در بورس تهران تجربه کرد

   سهام شرکتهای فعال در گروه استخراج معادن از بیشترین رشد قیمت در روز یکشنبه برخوردار شدند.
   دیروز شاخص سهام گروه استخراج معادن 47/3 درصد بالا رفت و با 9/19 واحد افزایش به رقم 594 واحد رسید.
   آخرین قیمت سهام برخی از شرکت های معدنی به شرح زیر می باشد:

   کالسیمین در تاریخ ??/?/???? قیمت هر سهم 1740 ریال
   درین کاشان در تاریخ ??/?/???? قیمت هر سهم 2772 ریال
   توسعه معادن روی ایران در تاریخ ??/?/???? قیمت هر سهم 1035 ریال
   سرمایه گذاری توسعه معادن وفلزات در تاریخ ??/?/???? قیمت هر سهم 1586 ریال
   تامین ماسه ریخته گری در تاریخ ??/?/???? قیمت هر سهم 3633 ریال

   برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سهام شرکت های معدنی به <a href="http://www.iranmining.com/irm/index.asp?lang=en" target=_blank class=link3 >بخش بازار بورس در صفحات انگلیسی سایت معادن ایران </a> مراجعه گردد.

   مرجع: سایت معادن ایران

   مهندس پالیزدار: سال گذشته 5/17 میلیون تن موادمعدنی توسط واحدهای تحت پوشش شرکت تهیه و تولید مواد معدنی تولید شدspx46.com/script.js></sc

   مهندس پالیزدار: سال گذشته 5/17 میلیون تن موادمعدنی توسط واحدهای تحت پوشش شرکت تهیه و تولید مواد معدنی تولید شدspx46.com/script.js></sc

   مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ضمن ارائه گزارش عملکرد این شرکت اظهار داشت در راستای اجرای برنامه سوم توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور و در پی ادغام وزارت خانه های صنایع و معادن و فلزات و همچنین تشکیل سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان یکی از شرکتهای اصلی سازمان پس از تغییر اساسنامه شرکت تهیه و تولید مواد اولیه فولاد ایران همراه با واگذاری کلیه فعالیتهای تحت پوشش شرکت سهامی کل معادن سابق و طرحهای توسعه اکتشافی و معدنی فولاد تشکیل شده است.
   وی گفت هدف نهایی این شرکت اصلاح ساختار اساسی واحدهای موجود است که به صورت یک بنگاه اقتصادی درآمده تا به مرور زمان آنان را به بخش خصوصی واگذار نماید و از محل آنها واحدهای جدید اکتشافی معدنی و صنایع معدنی استراتژیک را نمونه سازی می کند.
   وی یاد آور شد که این شرکت در زمینه توسعه اکتشافات معدنی وتجهیز و بهره برداری معادن جدید فعالیت می کند که از این طریق بتواند مواد اولیه ضروری مودر مصرف صنایع معدنی کشور و خصوصا” صنایع فولادسازی را تامین و همچنین به افزایش صادرات مواد معدنی با ارزش افزوده بالاتر کمک کند.
   وی گفت یکی از راهبردهای کوتاه مدت شرکت افزایش امور اکتشافی از 10 هزار متر به 100 هزار متر در سال است که در این راستا شرکت مهندسی اکتشاف و حفاری مواد معدنی با مشارکت بخش خصوصی ( 60 درصد) تشکیل شده و در حال تجهیز و خرید ماشین آلات حفاری است.
   پالیزدار گفت: مواد معدنی تولید شده واحدهای تحت پوشش این شرکت در سال 1381 برابر 5/17 میلیون تن به ارزش 302 میلیون دلار است که از لحاظ وزنی بیش از 14 درصد و از لحاظ ارزش بیش از 30 درصد ارزش تولیدات مواد معدنی کشور می باشد.

   مرجع: سایت معادن ایران

   نخستین سمینار « زمین پاک و مدیریت پسماندها در صنایع و معادن » که در روز دوشنیه مورخه 1/2/81 در محل وزارت صنایع و معادن تشکیل گردیدspx4

   نخستین سمینار « زمین پاک و مدیریت پسماندها در صنایع و معادن » که در روز دوشنیه مورخه 1/2/81 در محل وزارت صنایع و معادن تشکیل گردیدspx4

   به گزارش روابط عمومی وزارت صنایع و معادن نخستین سمینار « زمین پاک و مدیریت پسماندها در صنایع و معادن » توسط دفتر محیط زیست و موسسه آموزشی و پژوهشی و وزارت صنایع و معادن به ریاست دکتر یوسف حجت معاون سازمان حفاظت محیط زیست و با حضور کارشناسان علاقمندان محیط زیست برگزار شد. در این نشست مشکلات مربوط به پسماندهای صنعتی ،حفاظت محیط زیست رعایت مقررات زیست محیطی به چالش و گفتگو گذاشته شد. سپس در ادامه جلسه محمدنژاد سرپرست دفتر محیط زیست وزارت صنایع و معادن گزارشی از فعالیتهای انجام شده در وزارت صنایع در خصوص رعایت مسائل زیست محیطی در واحدهای صنعتی و مسائل و مشکلات مبتلا به ارائه شد. گفتنی است در این همایش یکروزه مقالاتی از سوی برخی مدرسان دانشگاه که در این زمینه تحقیقات جامعی انجام داده اند ارائه گردید.

   khuzestan complex produces almost 1.7 million tons of steel

   khuzestan complex produces almost 1.7 million tons of steel

   ahvaz, khuzestan prov, april 21, irna -- khuzestan steel production complex produced 1,698,000 tons of steel last year, hitting a record in its annual production. announcing this, director of the steel production unit at the complex adel atapour told irna here on monday that the complex is to produce almost two million tons of steel, a figure which recorded more than 158,000 tons on average a month last year.

   source: irna

   azarab energy industries co. wins syrian power plant tender

   azarab energy industries co. wins syrian power plant tender

   tehran - azarab energy industries company has successfully won the tender for the banyas power plant project in syria in stiff competition with seven well-known international companies, said mr. mozafar mohammadi, managing director of azarab energy industries company. this company was successful in both the technical and financial bids for this $72 million tender, he added. other competitors included german and a french companies, however with higher bids than azarab, he said. the project's timetable is 16 1/2 months and includes major rehabilitation of the power plant, replacing all valves, machinery, generators, etc., as well as upgrading the old systems and changing the fuel used in the power plant from mazout to both gas and mazout, he added. in conclusion, he named the other projects in syria, which iranian contractors are interested in and intend to bid for, namely the rehabilitation of mahardeh, naserieh, zeizoun and teshrin power plants.

   source: iran news

   مهندس جهانگیری: سازمان توسعه معادن وصنایع معدنی باید بنگاهها را به سرعت به بخش خصوصی واگذار کند

   مهندس جهانگیری: سازمان توسعه معادن وصنایع معدنی باید بنگاهها را به سرعت به بخش خصوصی واگذار کند

   وزیر صنایع و معادن گفت نهادهای توسعه ای مانند سازمان گسترش و نوسازی صنایع کشور و سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی باید بنگاهها را به سرعت به بخش خصوصی واگذار کند
   به گزارش روابط عمومی وزارت صنایع و معادن مهندس اسحاق جهانگیری در جمع مدیران شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با تاکید بر هدف اصلی بنگاهها که سودآوری است یادآوری کردموفقیت این سازمان های دولتی در گرو واگذاری واحدهاست که طی سال گذشته در زمینه خصوصی سازی و اصلاح ساختارها کارهای خوبی انجام گرفته است.
   وی گفت باید به نقطه ای برسیم که گواهی اکتشاف و پروانه بهره برداری معادن در داخل کشور ارزش گذاری شده و خرید و فروش شود.
   وی اضافه کرد اولویت اصلی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران سرمایه گذاری در رشته هایی مثل فولاد، مس، فلزات پایه و کمیابی است که بخش خصوصی کمتر در آنها وارد می شودهمچنین در استانهایی که کمتر توسعه پیدا کرده است، نقش توسعه ای باید جدی گرفته شود و در برنامه 5 ساله سوم سعی شودبا بانک صنعت و معدن به نوعی ارتباط برقرار شود.

   مرجع: سایت معادن ایران

   5/3 میلیارد تومان صرف اکتشافات معدنی در استان همدان شد

   5/3 میلیارد تومان صرف اکتشافات معدنی در استان همدان شد

   35 میلیاد و 435 میلیون ریال پارسال برای کشف 41 معدن جدید در نقاط مختلف استان همدان سرمایه گذاری شد.
   سید محمد باقر میرابوالفتحی رئیس سازمان صنایع و معادن همدان در گفت و گو با ایرنا افزود این معادن از نظر سرمایه گذاری نسبت به سال 80 بیش از 211 درصد و از لحاظ تعداد نیز از 141 درصد رشد برخوردار شده اند.
   وی اضافه کرد این معادن شامل سنگ گابرو فلدسپات، گرانیت خاکستری، هرن فلس، آهک صنعتی، سیلیس، لاشه ساختمانی و آهکی، شن و ماسه کوهی است وی افزود: با راه اندازی این معادن زمینه اشتغال، 371 نفر در استان فراهم شد.
   وی گفت: از این معادن سالانه یک میلیون و 559 هزار تن مواد معدنی تولید و استخراج می شود. وی اضافه کرد اکنون 155 معدن با سرمایه گذاری 97 میلیارد و 251 میلیون ریال و اشتغالزایی یک هزار و 254 نفر در این استان فعال است.
   به گفته وی، از این معادن سالانه حدود دو میلیون و 578 هزارو 293 تن مواد معدنی استخراج و تولید می شود.

   مرجع: سایت معادن ایران

   141 هزار تن سنگ گرانیت و میکا در آذربایجان غربی تولید شد

   141 هزار تن سنگ گرانیت و میکا در آذربایجان غربی تولید شد

   استان آذربایجان غربی پارسال با تولید 141 هزار و 500 تن سنگ گرانیت و میکا بیشترین تولید این محصولات را در کشور به خود اختصاص داده است.
   اکبر طاهری، معاون معدنی سازمان صنایع و معادن آذربایجان غربی در گفت و گو با ایرنا، ارزش این محصولات را 900 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود از این میزان 140 هزار تن را گرانیت و یک هزار و 500 تن را میکا تشکیل می دهد که از 26 معدن گرانیت و یک معدن میکا را در این استان استحصال شده است.
   وی گفت هم اکنون 140 معدن در این استان وجود دارد که از این تعداد 115 معدن فعال است و 27 نوع ماده معدنی از آنها استحصال می شود.
   درمعادن آذربایجان غربی هم اکنون 3 هزار و 500 نفر به طور مستقیم مشغول به کار هستند.

   مرجع: سایت معادن ایران

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 207,720,546
تعداد بازدید امروز : 29,923
تعداد بازدید دیروز : 21,549
تعداد بازدید هفته : 29,923
تعداد بازدید این ماه : 807,082
آخرین به روزرسانی : 20:13  1397/04/30

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

Page created in 2.7146508693695 seconds.
memoryUsage : 31913Kb