• سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  •  
  • فهرست اخبار
   سال گذشته پروانه اکتشاف 822 میلیون تن ذخیره معادن کشور صادر شد

   سال گذشته پروانه اکتشاف 822 میلیون تن ذخیره معادن کشور صادر شد

   در طول 11 ماه نخست سال گذشته، تعداد یک هزار و 393 فقره پروانه اکتشاف معادن و 275 فقره گواهینامه کشف با ذخیره حدود 822 میلیون تن صادر شده است.
   در زمینه بهرهبرداری از معادن، تعداد 568 فقره پروانه بهرهبرداری با میزان استخراج حدود 24 میلیون تن و 571 فقره اجازه برداشت با میزان استخراج حدود 4/11 میلیون تن صادر شده است و اشتغال ایجاد شده در بخش معدن نیز 9 هزارو 968 نفر است.
   براساس آمارهای دریافتی از سراسر کشور در 11 ماه نخست سال 81، تعداد 24 هزار و 482 فقره اعلامیه تاسیس صنعتی با پیشبینی سرمایهگذاری 5/205 هزار میلیارد ریال و پیشبینی اشتغال حدود 640 هزار نفر صادر شده است.
   مقایسه این ارقام با مدت مشابه سال قبل از آن، حاکی از روند افزایش در تعداد اعلامیه به میزان 64 درصد، پیشبینی سرمایه به میزان 46 درصد و پیشبینی اشتغالزایی به میزان 49 درصد است.
   پیشبینی متوسط سرمایهگذاری هر اعلامیه تاسیس صادر شده در 11 ماه سال گذشته بیش از هشت میلیارد ریال و متوسط اشتغال نیز بیش از 26 نفر بوده است.
   همچنین در این دوره 3 هزار و 701 فقره پروانه بهرهبرداری با سرمایه ثابت مندرج در پروانه به میزان 8/16858 میلیارد ریال و اشتغال 70 هزار و 312 نفر صادر شده است.
   مقایسه این ارقام با مدت مشابه سال قبل نشان دهنده رشد 21 درصدی در تعداد، 44 درصدی در سرمایهگذاری و افزایش 9 درصدی در اشتغال مستقیم است.
   متوسط سرمایهگذاری برای ایجاد یک اشتغال به میزان 239 میلیون و 800 هزار ریال و متوسط اشتغال هر واحد نیز حدود 19 نفر است.
   براساس این گزارش در 11 ماه سال گذشته تعداد 449 فقره گواهی فعالیت صنعتی با سرمایه 378 میلیارد ریال و اشتغال 4 هزار و 461 نفر در محدوده 120 کیلومتری تهران و 50 کیلومتری اصفهان صادر شده است.
   در مجموع، تعداد واحدهایی که پروانه بهرهبرداری، گواهی فعالیت صنعتی و کارت شناسایی دریافت کردهاند، 5/94 درصد مربوط به واحدهای دارای کمتر از 50 کارگر است که 2/34 درصد از کل سرمایهگذاری و 5/58 درصد از اشتغال را به خود اختصاص دادهاند.

   ظرفیت تولید کارخانه لوله‌سازی اهواز، به 550 هزار تن در سال رسید

   ظرفیت تولید کارخانه لوله‌سازی اهواز، به 550 هزار تن در سال رسید

   به گزارش ایسنا، برای طرح توسعه لوله‌سازی اهواز که به منظور افزایش ظرفیت از طریق نوسازی و بازسازی تجهیزات و ماشین‌آلات و تامین نیاز صنعت نفت به لوله‌هایی با قطرهای مختلف به اجرا درآمده، بیش از 22 میلیون دلار هزینه برآورد شده است.
   مهندس طبیبی، مدیرعامل شرکت لولهسازی اهواز، اجرای این طرح را نوید تحولی عظیم در صنعت لوله‌سازی کشور ارزیابی کرد و افزود: با راه‌اندازی مرحله اول این طرح، تولید سالانه آن که 300 هزار تن بود به 550 هزار تن رسید.
   عمده فعالیت شرکت لوله‌سازی اهواز در ساخت لوله با قطر 58/6 تا 56 اینچ است.

   هیات فرانسوی شرکت “رنو - نیسان“ برای بررسی جزئیات تاسیس کارخانه خودروسازی وارد ایران شد.

   هیات فرانسوی شرکت “رنو - نیسان“ برای بررسی جزئیات تاسیس کارخانه خودروسازی وارد ایران شد.

   یک منبع آگاه در وزارت صنایع و معادن گفت: یک هیات فرانسوی برای جانمایی سومین کارخانه بزرگ خودروسازی و امضای قرارداد با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران وارد تهران شد. این هیات همچنین در مدت اقامت خود به بررسی چگونگی تامین قطعات از قطعهسازان ایران خواهد پرداخت.
   وی افزود: از شرطهای سازمان گسترش در امضای قرارداد با هیات فرانسوی میتوان به همکاری مشترک با قطعهسازان داخلی (تامین 60 درصد قطعات از سوی قطعهسازان داخلی) و تعادل ارزی به میزان 50 درصد اشاره کرد.
   این مقام آگاه افزود: قیمت عرضه به بازار این خودرو باید در پایینترین مدل، پنج هزار دلار و در بالاترین مدل، هشت هزار دلار باشد. کلاس خودروهای ساخته شده در این کارخانه جدید نیز در کلاس d بوده و حتما طبق پیششرط سازمان گسترش، باید توانایی دوگانه سوخت شدن را داشته باشد.
   کارخانه جدید خودروسازی در ابتدا با ظرفیت حدود 100 هزار خودرو، کار خود را آغاز میکند. این کارخانه زیرنظر شرکت ایرانی فرانسوی اداره خواهد شد و مدیران آن نیز فرانسوی خواهند بود. شرکت مادر مستقر در ایران در آغاز قصد تولید خودروی “l90“ به تعداد 500 هزار دستگاه را دارد که 100 هزار خودرو در کارخانه سوم تحت لیسانس و مدیریت فرانسوی ساخته میشود و در پلاتفرم 400 هزار خودروی دیگر نیز تعداد 250 هزار دستگاه به “ایران خودرو“ و 150 هزار دستگاه به “سایپا“ فروخته میشود که این دو شرکت تغییرات خود را بر روی بدنه و تزئینات داخلی انجام خواهند داد. (به عنوان مثال خودروی ”سمند” بر روی پلاتفرم “پژو 405“ قرار دارد).
   درابتدا قرار بود که 100 هزار دستگاه خودروی “l90” در شرکت ”پارس خودرو” تولید شود که مورد موافقت شرکت “رنو - نیسان“ قرار نگرفت و مسوولان این شرکت خواستار تاسیس کارخانه جدیدی تحت مدیریت خود در ایران شدند. گفتنی است، تفاهمنامهای بین شرکت ”رنو - نیسان” و سازمان گسترش برای تولید خودروی “l90” با 51 درصد سهم شرکت فرانسوی و 49 درصد سهم شرکت ایرانی در سال گذشته امضا شد

   iranian steel company to produce 360,000 tons of products

   iranian steel company to produce 360,000 tons of products

   tehran -- an iranian steel roll and pipe producing company in southwestern iranian city of ahvaz will raise its output to 360,000 tons this year (started march 21) from 201,800 tons last year, irna said. ahvaz steel roll and pipe company managing director seyed ali-asghar zakeri said that just in the month of `farvardin' (march 21-april 21) his company had produced 21,507 tons of steel sheets, registering a 80 percent increase compared to 12,000 tons produced in similar month last year.

   source: tehran times

   وزارت صنایع و معادن طرح جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی را به اجرا میگذارد

   وزارت صنایع و معادن طرح جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی را به اجرا میگذارد

   آقای همایونفر رییس موسسه مطالعات، بهره‌وری و منابع انسانی وزارت صنایع و معادن در اولین جلسه شورای سیاستگذاری جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی در بخش صنعت و معدن ایجاد فضای رقابتی برای تعالی بنگاهها، تشویق بنگاهها برای انجام عملیات خود ارزیابی و شناخت نقاط قوت و نواحی قابل بهبود خود، ایجاد فضای لازم برای تبادل تجربیات موفق بنگاهها را از اهداف اصلی این طرح برشمرد و خاطرنشان کرد: جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی جایزه‌ای ملی است، که براساس مفاد این نظامنامه و دستورالعملهای آن از سوی رییس جمهور ایران، برترین بنگاههای ایرانی حایز شرایط در بخش صنعت و معدن اعطا میشود.
   وی با بیان این که عالیترین مرجع تصمیم‌گیری، شورای سیاستگزاری جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمان خواهد بود، افزود: تمامی بنگاههای تولیدی و خدماتی ایرانی در بخش صنعت و معدن میتوانند متقاضی این جایزه باشند و اجرای این نظامنامه به تفکیک در دو گروه « بنگاههای بزرگ» و « بنگاههای کوچک و متوسط» صورت میپذیرد.
   همایونفر، رهبری، خط مشی و استراتژی، کارکنان، مشارکتها و منابع و فرایندها را از جمله معیارهای اصلی ارزیابی جایزه ملی بهرهوری و تعالی سازمانی ذکر کرد و اظهارداشت: سطوح تعالی، بنگاهها را در دستیابی به تعالی متمایز می‌کند و میزان موفقیت آنها را در دستیابی به تعالی نشان میدهد.
   براین اساس سطوح تعالی با توجه به حدنصابهایی که در ابتدای هر دوره از سوی کمیته علمی پیشنهاد و از سوی کمیته راهبردی به تصویب میرسد، گواهی تعهد برای تعالی، تقدیرنامه برای تعالی، تندیس بلورین، تندیس سیمین و تندیس زرین را به بنگاههای تولیدی و خدماتی اعطا خواهد کرد.
   به گفته وی، از میان نامزدهای جایزه تندیس سیمین، نامزدی که بیشترین امتیاز بالاتر از حد نصاب مربوطه را دارد و میتواند به عنوان الگوی مرجع در سطح ملی مطرح باشد برای اعطای تندیس انتخاب میشود.
   همایونفر در پایان تصریح کرد: اعطای جایزه به صورت سالانه است و به واحدهای متقاضی که مطابق این نظامنامه و برنامه زمانی آن مورد ارزیابی قرار گرفته و حایز شرایط لازم شناخته شود، اعطا میشود.

   استخراج ???? تن ?نسانتره ذغال سنگ در معدن گلند رود شهرستان نور

   استخراج ???? تن ?نسانتره ذغال سنگ در معدن گلند رود شهرستان نور

   5 هزار تن کنسانتره ذغال به ارزش 3 میلیارد ریال، سال گذشته از معادن ذغال سنگ شهرستان گلندرود نور استخراج شد.
   به گفته مدیرعامل معدن گلندرود،‌12 هزار تن ذغال سنگ خام نیز، سال گذشته از این معدن استخراج شد که از این مقدار 5 هزار تن کنسانتره تولید و برای استفاده در صنایع ذوب آهن اصفهان، از این معدن حمل شد.
   وی افزود در صورت محقق شدن محل فروش مستقیم و بازاریابی این میزان تولید، امسال از 12 هزارتن به 40 هزار تن افزایش خواهد یافت.

   مرجع: سایت معادن ایران

   استخراج 250 میلیون تن سنگ معدنی از معادن استان چهارمحال بختیاری

   استخراج 250 میلیون تن سنگ معدنی از معادن استان چهارمحال بختیاری

   استخراج سنگ های معدنی ازمعادن استان چهار محال بختیاری در سال گذشته به مرز 250 میلیون تن رسید.
   رئیس سازمان صنایع و معادن استان با اعلام این خبر گفت در سال گذشته 13 معدن با ایجاد 102 فرصت شغلی به بهره برداری رسید که این رقم، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن، از نظر تولید 44 درصد و از نظر ایجاد اشتغال 50 درصد رشد داشته است. فرهادی گفت با بهره برداری از این معادن 22 میلیون تن انواع سنگ معدنی به ذخایر معدنی استان افزوده شد و ذخیره معادن این استان به 430 هزار تن رسید.

   مرجع: سایت معادن ایران

   شاخص سهام معادن، 5/3 درصد دیگر بالا رفت

   شاخص سهام معادن، 5/3 درصد دیگر بالا رفت

   قیمت سهام شرکتهای معدنی برای دومین روز پیاپی رشد 5/3 درصدی را تجربه کرد.در تاریخ 1/2/82 شاخص گروه استخراج معادن 9/19 واحد بالا رفت و به 600 واحد نزدیک شد.
   روند حرکت شاخصهای معدنی بشرح زیر می باشد:
   استخراج کانیهای فلزی میزان تغییرات 886/0 واحد، درصد تغییرات 38/0 درصد
   استخراج سایر معادن میزان تغییرات 917/19 واحد، درصد تغییرات 47/3 درصد

   مرجع: سایت معادن ایران

   azarab energy industries co. wins syrian power plant tender

   azarab energy industries co. wins syrian power plant tender

   tehran - azarab energy industries company has successfully won the tender for the banyas power plant project in syria in stiff competition with seven well-known international companies, said mr. mozafar mohammadi, managing director of azarab energy industries company. this company was successful in both the technical and financial bids for this $72 million tender, he added. other competitors included german and a french companies, however with higher bids than azarab, he said. the project's timetable is 16 1/2 months and includes major rehabilitation of the power plant, replacing all valves, machinery, generators, etc., as well as upgrading the old systems and changing the fuel used in the power plant from mazout to both gas and mazout, he added. in conclusion, he named the other projects in syria, which iranian contractors are interested in and intend to bid for, namely the rehabilitation of mahardeh, naserieh, zeizoun and teshrin power plants.

   source: iran news

   khuzestan complex produces almost 1.7 million tons of steel

   khuzestan complex produces almost 1.7 million tons of steel

   ahvaz, khuzestan prov, april 21, irna -- khuzestan steel production complex produced 1,698,000 tons of steel last year, hitting a record in its annual production. announcing this, director of the steel production unit at the complex adel atapour told irna here on monday that the complex is to produce almost two million tons of steel, a figure which recorded more than 158,000 tons on average a month last year.

   source: irna

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 205,070,137
تعداد بازدید امروز : 4,879
تعداد بازدید دیروز : 30,760
تعداد بازدید هفته : 35,639
تعداد بازدید این ماه : 35,639
آخرین به روزرسانی : 00:43  1397/02/02

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

Page created in 2.3616030216217 seconds.
memoryUsage : 31832Kb