• سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  •  
  • فهرست اخبار
   همایش اکتشاف و معدنکاری هشتم تیر برگزار می‌شود

   همایش اکتشاف و معدنکاری هشتم تیر برگزار می‌شود

   به مناسبت بزرگداشت روز صنعت و معدن همایش اکتشاف و معدنکاری زمینه‌ساز توسعه پایدار هشتم تیرماه در تهران برگزار می‌شود. مهندس نادعلی اسماعیلی دبیر همایش با اعلام این خبر گفت: برگزاری این همایش از مهمترین اهداف بخش معدن در روز صنعت و معدن است که از سوی وزارت صنایع و معادن و در سالن اجتماعات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور برگزار خواهد شد. وی با بیان اهداف برگزاری همایش اکتشاف و معدنکاری زمینه‌ساز توسعه پایدار گفت: بدست آوردن جایگاه واقعی بخش معدن با توجه به توان معدنی در اقتصاد کشور و همچنین افزایش سهم معدن در تولید ناخالص ملی از جمله اهداف برگزاری این همایش است. مهندس اسماعیلی با اشاره به موقعیت ت?تونیکی زمین ساخت ایران افزود: با توجه به وضعیت زمین‌شناسی کشور، می‌توانیم با سرمایه‌گذاریهای دولتی، به خصوص در بخش کانیهای فلزی جایگاه معدن در اقتصاد کشور را ارتقا دهیم. وی ادامه داد: البته با توجه به سرمایه‌گذاریهای بخش دولتی و همچنین حمایتهای مالی بخش خصوصی، در سالهای گذشته در تمام زمینه‌های فعالیتهای معدنی رشد چشمگیر داشته‌ایم. دبیر همایش اکتشاف و معدنکاری در خصوص عنوانهای مورد بحث در این همایش گفت: چشم‌اندازهای آتی زمین‌شناسی اکتشاف و معدنکاری در برنامه چهارم توسعه، بررسی موانع سرمایه‌گذاری خارجی در معدن، اهمیت تشکلهای غیر دولتی در توسعه بخش معدن، جایگاه علوم زمین در اکتشاف و معدنکاری، زمینه‌های رشد بخش معدن در اکتشاف کشور، موقعیت اکتشاف و معدنکاری طلا در ایران از مهمترین بخشهایی هستند که در این همایش یک روزه مورد بحث و بررسی کارشناسان و صاحب نظران معدنی کشور قرار می‌گیرد.

   300 دستگاه عیب‌یاب سیستم خودروهای c.l.c تهیه شد

   300 دستگاه عیب‌یاب سیستم خودروهای c.l.c تهیه شد

   سایپا یدک“ نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری خدمات پس از فروش خودروهای جدید “پراید“ که در شرکت سایپا با سیستم c.l.c (کاربراتوری مدار بسته) تولید میشود را تامین کرده است. به گزارش ایسنا، مهندس محمد ابراهیم شریف - رئیس فنی و مهندسی و مدیر پروژه c.l.c شرکت سایپا با اعلام این خبر افزود: شرکت سایپا امسال تولید 200 هزار دستگاه پراید با سیستم c.l.c را در برنامه تولید دارد و شبکه نمایندگیهای مجاز تحت پوشش را برای ارائه خدمات به این خودرو ها تجهیز کرده است. وی، گفت: این شرکت 20 دوره آموزشی برای کارشناسان فنی و تعمیرکاران نمایندگیهای مجاز برگزار کرده است و شرکت کنندگان در این دوره ها آموزشهای تعمیر و عیبیابی، سرویس و نگهداری سیستم c.l.c را فرا گرفته‌اند. سیستم c.l.c بر اساس الزامات زیست محیطی و به منظور کاهش میزان آلاینده‌های خروجی به منظور دریافت گواهی استاندارد euro 1 در خودروهای پراید تولیدی شرکت سایپا نصب شده است. وی خاطرنشان کرد: تمامی قطعات یدکی این سیستم تهیه شده که در مرحله نخست در 40 نمایندگی مجاز توزیع شده است و با افزایش تولید “پراید“ با این سیستم، قطعات یدکی موردنیاز دیگر نمایندگی مجاز توزیع شده است و با افزایش تولید پراید با این سیستم، قطعات یدکی مورد نیاز دیگر نمایندگیهای مجاز سراسر کشور تامین طوری انجام شده که شبکه خدمات با کمبود قطه روبه‌رو نشود. مدیر پروژه c.l.c سایپا یدک با بیان این که تهیه مدارک فنی از دیگر فعالیتهای این شرکت در ارائه خدمات خودروهای تولیدی با این سیستم بوده است، افزود: تاکنون مدارک و مستندات فنی شامل کاتالوگ قطعات یدکی، راهنمای عیب یابی (dpm)، زمان استاندارد تعمیرات و دفترچه راهمای مشتری این خودرو ترجمه و تدوین شده و در حال توزیع در نمایندگی‌های مجاز است؛ ضمن این که کتاب راهنمای تعمیرات جامع این خودرو نیز در دست تدوین است. شریف، در مورد تجهیزات این سیستم، گفت: حدود 300 دستگاه عیبیاب سیستم خودروهای c.l.c خریداری شده که تا پایان مرداد ماه در اختیار نمایندگیهای مجاز قرار خواهد گرفت و در عین حال به منظور آموزش تکمیلی کارشناسان فنی و تعمیرکاران نمایندگیهای مجاز سراسر کشور، نحوه عیب‌یابی سیستم مذکور به روشهای مختلف بدون بهره‌گیری از دستگاه dpm نیز به طور کامل تدوین و آموزش داده شده است.

   نیاز بالای بازار داخلی و کیفیت محصولات نساجی استان ایلام مانع از صادرات محصولات این بخش شده است

   نیاز بالای بازار داخلی و کیفیت محصولات نساجی استان ایلام مانع از صادرات محصولات این بخش شده است

   نادر رضایی منش - رئیس اداره خدمات صنعتی سازمان صنایع و معادن استان ایلام - در گفتوگو با ایسنا گفت : در حال حاضر 37 واحد صنعتی در ایلام در زمینه صنایع نساجی و پوشاک فعالیت می‌کنند که از این تعداد 22 واحد فعال هستند. رضایی‌منش، افزود: صادرات صنایع نساجی در سال گذشته بالغ بر یک میلیون و 561 هزار دلار بوده است که 29 درصد کل صادرات صنعتی استان را تشکیل میدهد و این صادرات نسبت به سال 80 به میزان 25 درصد کاهش داشته و این در حالی است که این واحدهای تولیدی 25 درصد افزایش تولید داشته‌اند. وی، دلیل این امر را نیاز بالای بازار داخلی و کیفیت مرغوب محصولات این بخش و همچنین ارزان و در دسترس بودن مواد اولیه برشمرد. رئیس اداره خدمات صنعتی سازمان صنایع و معادن ایلام، از اشتغال 510 نفر در بخش پوشاک و نساجی استان خبر داد و گفت: حدود 810 نفر به صورت مستقیم در این بخش شاغل هستند. وی، سوق دادن سیاست‌گذاریهای این بخش به سمت تولید انواع پوشاک و حمایت از سرمایه‌گذاران آن با توجه به مواد اولیه فراوان و با کیفیت ارزان و همچنین ایجاد صنایع نساجی که مواد اولیه آنها از طریق پتروشیمی تامین میشود را از برنامه‌های آینده صنعت نساجی در استان ایلام ذکر کرد. رضایی‌منش، رشد تولیدات نساجی و پوشاک استان ایلام را در سال 80، 40 درصد اعلام کرد و گفت: این درصد در سال 81 نسبت به سال 80 از رشد 25 درصدی برخوردار بوده است.

   شرکت ”دایملر کرایسلر” قصد دارد روابط خود را با ”ایران خودرو دیزل“ را گسترش دهد

   شرکت ”دایملر کرایسلر” قصد دارد روابط خود را با ”ایران خودرو دیزل“ را گسترش دهد

   اشتوت واسل - نماینده شرکت دایملر کرایسلر - در ایران در همایش “معرفی کامیون آتگو“ گفت: دانش فنی کامیون آتگو به ایران انتقال مییابد و گیربکس و موتور این خودرو در کلاس شرکت “دایملر کرایسلر“ تولید خواهد شد. وی، همچنین با ابراز خرسندی از همکاری شرکت خود با “ایران خودرو دیزل“ گفت: کامیون آتگو یکی از مدرنترین خودروهای سنگین در اروپاست که دارای موتور پیشرفته و مصرف حداقل سوخت میباشد. ظرفیت این کامیون 26 تن است که در آینده به 28 تن خواهد رسید. آلدرینگ، یکی مسوولان شرکت ”دایملر کرایسلر“ نیز در این همایش، اظهار داشت: صنعت خودرو هر روز به سمت پیشرفت برای جهانی شدن قدم بر میدارد و این در حالی است که 42 شرکت خودروساز که در گذشته فعالیت میکردند به 11 شرکت کاهش یافته است. شرکت ”بنز” و “دایملر“ که در قرن 19 فعالیت خود را آغاز کردند، در سال 1926 با ادغام در یکدیگر شرکت “دایملر بنز“ را تشکیل دادند و روز به روز به سمت جهانی شدن و صادرات خود به کشورهای دیگر قدم برداشتند. وی، افزود: در سال 1940 با افزایش روح ملیگرایی، جهانی شدن روند نزولی خود را شاهد بود، اما در سالهای پس از پایان جنگ دوم جهانی روند جهانی شدن سرعت گرفت و در سال 1980 جهانی شدن یک گام به جلو برداشت و اتحادیههای مختلف تاسیس شد. آلدرینگ، با بیان این که شرکتهای فراملیتی در جهانیسازی نقش اصلی را ایفا میکنند، افزود: در دهه 90 میلادی شرکت “بنز“ به بازار آمریکا نیز نفوذ کرد و از چند شرکت از جمله ”فورد” نیز پیشی گرفته است و در نهایت با “کرایسلر” آمریکا، شرکت جهانی “دایملر کرایسلر“ را تاسیس کرد. این شرکت در سال 2003 نیز با شرکت “هیوندای“ شرکت مشترکی را تاسیس کرد. وی، افزود: 59 درصد محصولات “دایملر کرایسلر“ هماکنون به منطقه “نفتا“، 33 درصد به اروپا و حدود پنج درصد به آسیا صادر میشود. در این راستا شرکت ”دایملر کرایسلر“ با همکاری مشترک شرکت “ایران خودرو دیزل” و شرکت هیوندایی “میتسوبیشی“ که 43 درصد سهام آن را در دست دارد، قصد دارد به بازارهای آسیا از جمله شرق آسیا و خاورمیانه نفوذ کند.

   سطح کلان اقتصادی در نوسازی صنایع اولویت دارد

   سطح کلان اقتصادی در نوسازی صنایع اولویت دارد

   وزیر صنایع اظهار امیدواری کرد که گروه جوان اتاق بازرگانی بتوانند به توسعه اقتصاد کشور کمک کنند. اسحاق جهانگیری درباره تغییرات اتاق بازرگانی به ایسنا، گفت: نظرات اعضای اتاق بازرگانی همواره برای تصمیم گیران کارساز و تعیین کننده است، چون به هر حال نهادی است که متکی به نظرات بخش خصوصی و بنگاه‌هایی در زمینه صادرات و بخش تولید است. وی افزود: ما همواره از نظرات بخش خصوصی در توسعهی صنعت کشور استفاده زیادی برده‌ایم و فکر می‌کنیم بیش از این می‌توان از نظرات آنها استفاده کرد. وزیر صنایع درباره تغییرات اخیر در اتاق بازرگانی تهران گفت: امیدواریم این اعضا موفق باشند و با پیشنهادها و راهکارهای خود، بتوانند در توسعه اقتصادی و صنعتی کشور نقش ایفا کنند. وی درباره لایحه نوسازی صنایع توضیح داد: یکی از کارهای مهم که آن را انجام میدهیم بحث نوسازی صنایع است که در سه سطح مطرح شده است که اول در سطح کلان اقتصاد کشور بود. جهانگیری تصریح کرد: یک سری مقررات و قوانین وضع شده بود که نه تنها مشوق سرمایه‌گذاری و تولید نبودند که مانع می‌شدند، مثل مالیات 94 درصد و ده‌ها عوارضی که گرفته می‌شود. و عدم اجازهی تجزیه ارزیابی و عدم انحلال شرکتها و مسایلی که در قانون تجارت راجع به ادغام شرکتها، باعث میشد که به جای ایجاد شرکتهای کوچک راه بیفتد. ما در حدود اصلاح این قوانین همیشه که برخی از آنها مثل اصلاح قانون مالیاتها و لایحه تجمیع تصویب شده و برخی مثل تجزیه ارزیابی و بنگاههای بخش خصوصی در مجلس در دست بررسی است. برخی هم مثل قانون تجارت است که امیدواریم لایحه آن به زودی ارائه شود. وی در ادامه گفت: بخشی از اصلاحات هم در داخل وزارت خانه بود، مثل سیستم مجوز ساخت که تبدیل به تعرفه‌ای کردیم، در واقع راه را برای بنگاههایمان رقابتیتر کردیم که حتی در بازار داخل کشور بتوانند رقابت کنند. وزیر صنایع گفت: ماده 4 که دربارهی ساختار مالی بنگاهها بود، خوشبختانه در مجلس تصویب شد. اگر بنگاهدار نقدینگی خود را تامین کند، تا 20 درصد هزینه‌های قابل قبول مالیاتی تلقی خواهد شد.

   برای ??میلیون تن ظرفیت جدید تولید سیمان در کشور گشایش اعتبار شد

   برای ??میلیون تن ظرفیت جدید تولید سیمان در کشور گشایش اعتبار شد

   «اسحاق جهانگیری» وزیر صنایع پنجشنبه شب در جمع مردم و مسئولان دامغان و روستای تویه دروار این شهرستان گفت: این ظرفیت جدید برای تأمین نیازهای کشور به سیمان و صدور این محصول به خارج از کشور ایجاد می شود. وی محل تأمین این تسهیلات را از صندوق ذخیره ارزی با نرخ دو درصد و زمان بازپرداخت ?? ساله ذکر کرد. وزیر صنایع و معادن خاطرنشان کرد: با روند ?? درصدی رشد ساخت و ساز در کشور، در آینده با کمبود سیمان روبه رو خواهیم شد و این ظرفیت برای تأمین این کمبود ایجاد می شود. چهانگیری با اشاره به اینکه تاکنون بخش دولتی در امر ایجاد و توسعه صنعت سیمان فعالیت می کرده است، اظهار داشت، به دنبال ایجاد شرایط لازم برای بهره گیری از تسهیلات صندوق ذخیره ارزی، بخش خصوصی استقبال زیادی برای راه اندازی کارخانجات تولید سیمان کرده است. وی، سیمان را از مهمترین کالاهای توسعه ای در کشور دانست و گفت: در حالی که سرانه مصرف سیمان در کشورهای صنعتی بین ??? تا ??? کیلوگرم است، این سرانه در ایران حدود ??? کیلوگرم می باشد. وزیر صنایع و معادن افزود: ظرفیت تولید سیمان از هفت میلیون تن در سال ?? به ?? میلیون تن در حال حاضر رسیده است. وی همچنین به راه اندازی یک کارخانه سیمان در سوریه توسط ایران اشاره کرد و گفت: این طرح باید طی مدت ?? ماه اجرا شود و مورد بهره برداری قرار گیرد. جهانگیری خطاب به متقاضیان ایجاد کارخانه سیمان تصریح کرد: رقابت در این عرصه بسیار جدی است، وام ارزی باید در موعد مقرر به سیستم برگردد و افرادی که وارد این عرصه می شوند باید در کوتاه ترین زمان حداکثر ?? ماه طرح خود را به بهره برداری برسانند. برخی مسئولان و سرمایه گذاران دامغانی درصدد ایجاد یک کارخانه سیمان در منطقه تویه دروار این شهرستان هستند و در این ارتباط زمینی به مساحت ?? هکتار به این امر اختصاص داده شده است.

   آخرین قیمت سهام برخی از شرکتهای معدنی

   آخرین قیمت سهام برخی از شرکتهای معدنی

   آخرین قیمت سهام برخی از شرکتهای معدنی به شرح زیر می باشد: توسعه معادن روی ایران در تاریخ 28/3/1382قیمت هر سهم1166 ریال درین کاشان در تاریخ 31/2/1380 قیمت هر سهم 2772 ریال تامین ماسه ریخته گری در تاریخ 19/3/1382 قیمت هر سهم 3700 ریال کالسیمین در تاریخ 4/3/1382 قیمت هر سهم1530 ریال خاک چینی ایران در تاریخ 6/3/1382 قیمت هر سهم 15300 ریال برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سهام شرکت های معدنی به <a class=link3 href="http://www.iranmining.com/irm/index.asp?lang=en" target=_blank>بخش بازار بورس در صفحات انگلیسی سایت معادن ایران </a>مراجعه گردد. مرجع: <a class=link3 href="http://www.iranmining.com/" target=_blank>سایت معادن ایران</a>

   بیش از ?? هزار طرح صنعتی نیمه تمام در کشور وجود دارد

   بیش از ?? هزار طرح صنعتی نیمه تمام در کشور وجود دارد

   آمارهای ارائه شده از سوی وزارت صنایع و معادن نشان می دهد در طول سه ماه اول امسال ? هزار و ??? فقره اعلامیه تأسیس در کشور صادر شده است. پیش بینی سرمایه گذاری این واحدها ?? هزار میلیارد ریال و تعداد فرصت های شغلی قابل ایجاد در طرح های مذکور ??? هزار نفر گزارش شده است. تعداد اعلامیه های صنعتی صادره در طول سه ماه اول امسال حدود ?? درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است. پیش بینی سرمایه گذاری در این واحدها نیز ??? درصد و پیش بینی اشتغالزایی ?? درصد رشد را در این دوره تجربه کرده است. به این ترتیب متوسط سرمایه گذاری هر اعلامیه تأسیس صادره طی سه ماه اول امسال حدود ??? میلیارد ریال و متوسط اشتغال حدود ?? نفر بوده است. گزارش های ارائه شده حاکی از آن است که متوسط سرمایه گذاری برای ایجاد یک فرصت شغلی طی سه ماه اول امسال به حدود ??? میلیون ریال رسیده است. متوسط سرمایه گذاری برای ایجاد یک فرصت شغلی در سال گذشته حدود ??? میلیون ریال برآورد شد. براساس این گزارش تعداد ?? هزار و ?? طرح صنعتی و معدنی نیمه تمام در کشور وجود دارد که پیش بینی سرمایه گذاری در آنها حدود ??? هزار میلیارد ریال است. با اتمام طرح های نیمه تمام صنعتی حدود ??? هزار فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد. آمار ارائه شده تنها طرح هایی را شامل می شود که بیش از ?? درصد پیشرفت فیزیکی دارند. براساس برآوردهای صورت گرفته تا پایان خردادماه سال جاری میزان پیشرفت فیزیکی ? هزار و ?? طرح به حدود ?? تا ?? درصد رسید. پیش بینی سرمایه گذاری در این طرح ها حدود ?? هزار میلیارد ریال است که در صورت بهره برداری و تکمیل عملیات اجرایی ??? هزار فرصت شغلی در این قالب ایجاد می شود.همچنین در این دوره زمانی پیشرفت فیزیکی ? هزار و ??? طرح نیمه تمام به ?? تا ?? درصد رسید. پیش بینی سرمایه گذاری این طرح ها ?/?? هزار میلیارد ریال است که در صورت توسعه عملیات اجرایی توانایی ایجاد ??? هزار فرصت شغلی را دارند. تعداد طرح های نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بیشتر از ?? درصد نیز تا پایان خردادماه سال جاری به ? هزار و ??? طرح رسید که سرمایه ای بالغ بر ??/? هزار میلیارد ریال صرف توسعه و بهره برداری آنها خواهد شد. با راه اندازی این طرح ها ??? هزار فرصت شغلی جدید در کشور ایجاد می ود.

   تکنولوژی های جدید فرصت های شغلی را کاهش می دهد

   تکنولوژی های جدید فرصت های شغلی را کاهش می دهد

   صنعت در دنیا به سوی تکنولوژی پیشرفته حرکت میکند و تکنولوژی جدید فرصتهای شغلی را در این بخش کاهش خواهد داد. امروز کاربری صنعتی در دنیا به شدت کاهش یافته و در مقابل حجم سرمایه‌گذاری مورد نیاز بالا رفته است. به گزارش خبرنگار صنعت و معدن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهندس نباتچیان، رییس خانه صنعت و معدن استان زنجان، در همایش بزرگداشت روز صنعت و معدن، در سخنانی اظهار داشت: روزی بود که در کشورمان 8 میلیون تومان سرمایهگذاری برای اشتغال یک کارگر کافی بود، ولی این رقم باید صعودی مواجه است. اگر امروز بخواهیم برای یک واحد صنعتی که با صد کارگر کار میکند، ماشین آلات جدید مطابق با تکنولوژی روز وارد کنیم، میتوانیم آنرا با 10 کارگر اداره کنیم، به عبارت دیگر تکنولوژی جدید فرصتهای شغلی را در بخش صنعت کاهش میدهد. کاربری صنعتی به شدت کاهش مییابد و در مقابل، حجم سرمایهگذاری مورد نیاز بالا میرود. و امروز به ناچار برای رقابت در دنیا بایستی برویم به دنبال تکنیکهای جدید که در نتیجه اشتغال ما کاهش خواهد یافت. از سوی دیگر، نسل جوان ما به سمت بازار حرکت کرده است و تقاضا برای ایجاد کار، از این هم فراتر خواهد رفت. مهندس نباتچیان، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه تلاش در جهت جذب سرمایه‌گذاری خارجی از وظایف عمدهی دولت و مجلس است، ضمن تشریح مشکلات پیش روی این مقوله گفت: من زمانی با تعدادی خارجی پیرامون همین مسئله صحبت میکردم، مطلبی را اشاره کردند که وقتی سرمایه‌گذاران خودتان در کشورهای اروپایی و آمریکایی سرگردانند و حاضر نیستند در کشور خودشان سرمایه‌گذاری کنند، چطور از خارجیها میخواهید که این کار را انجام دهند؟ رییس خانه صنعت و معدن استان زنجان در ادامه سخنان خود، بهره‌های بانکی رایج در کشور را یکی از مشکلات عمده صنعتگران کشور عنوان کرد و افزود: در حال حاضر، بهترین تجار جامعه ما بانکها هستند. آنها تبدیل به بنگاههای تجاری شده‌اند. بهره‌های بانکی در کشور ما در مقایسه با دیگر کشورها بسیار سنگین هستند. وی تصریح کرد: بین صنعتگران، حداقل من کسی را سراغ ندارم که با بهرهی مثل 17 درصد بتواند در امر تولید سود ببرد. وی در پایان خاطر نشان ساخت: قانون کار، یکی از مقولاتی است که مشکلات زیادی را برای بخش صنعت ایجاد کرده است و هر وقت هم که صحبت از اصلاح آن میشود، عکس‌العملهای مختلفی، بالاخص از سوی برادران کارگر صورت میگیرد. در حالیکه در این قانون نه نفعی برای کارگران و نه نفعی برای کارفرمایان وجود دارد و فقط روابط این دو گروه را با مشکل مواجه ساخته است.

   رقابت در تولیدات صنعتی برای جهانی شدن لازم است

   رقابت در تولیدات صنعتی برای جهانی شدن لازم است

   وزیر بازرگانی در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن گفت : راهبرد صنعتی کشور باید منطبق بر افزایش توان رقابتی به منظور حضور در بازارهای جهانی تدوین شود. محمد شریعتمداری افزود: با توجه به گسترش پدیده جهانی شدن ، چنانچه بخواهیم در عرصه تولید صنعتی و معدنی برای صادرات در بازارهای جهانی حضورداشته باشیم ، باید توان رقابتی را تقویت کنیم که لازمه آن تولید محصولات باکیفیت و قیمت مناسب است . وی با بیان اینکه امروزه ابزارهای مختلفی برای تسهیل تجارت وجود دارد،افزود: به عنوان مثال تجارت الکترونیک سبب کاهش قیمت تمام شده و کاهش هزینه صادرات می شود. شریعتمداری اظهار داشت : میانگین ارزش افزوده بخش صنعت در تولید ناخالص ملی در جهان بیش از ?? درصد است ، اما این سهم در ایران ?/ ?? درصد است که این تفاوت نشان می دهد برای پیشبرد توسعه صنعتی نیاز به عزم ملی و تدوین راهبرد مناسب است . وی با بیان اینکه تولیدکنندگان باید رفاه مصرف کننده و حفظ حقوق آنان را مدنظر قرار دهند، گفت : لایحه حمایت از حقوق مصرف کننده ، اکنون در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است .

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 202,596,999
تعداد بازدید امروز : 16,948
تعداد بازدید دیروز : 50,354
تعداد بازدید هفته : 180,903
تعداد بازدید این ماه : 142,318
آخرین به روزرسانی : 11:08  1396/11/04

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

Page created in 2.3037240505219 seconds.
memoryUsage : 31837Kb