• معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت

   سامانـه بهین‌یـاب بستـر مناسبـی بـرای بانک‌هاسـت

   سامانـه بهین‌یـاب بستـر مناسبـی بـرای بانک‌هاسـت

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سامانه بهین‌یاب با داشتن آخرین اطلاعات واحدهای صنعتی، فرصت مغتنمی برای سیستم بانکی کشور می‌باشد.

   به گزارش شاتا سعید زرندی در جلسه هماهنگی عملیاتی کردن تبصره 18 که با حضور مدیران بانک‌ها برگزار شد افزود: مبنای اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت سامانه بهین‌یاب است و تمام اطلاعات، واحدهای صنعتی از قبیل: فعال و غیرفعال بودن، میزان ظرفیت تولید، سرمایه‌گذاری، اشتغال، ... در این سامانه موجود است لذا بانک‌ها برای استفاده از اطلاعات مورد نیاز، می‌توانند از آن بهره ببرند.
   وی گفت: برای اجرایی شدن تبصره 18 که کمک به ایجاد اشتغال صنعتی می‌نماید، همراهی و همکاری مطلوب نظام بانکی را می‌طلبد.
   زرندی افزود: بانک‌ها هر نظر پیشنهاد و یا ابهامی در اجرای تبصره 18 دارند را اعلام نمایند و ما قبل از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی تبصره 18 نظرات همه ذی‌نفعان را دریافت می‌کنیم و سپس آن را به استان‌ها ابلاغ می‌کنیم.
   وی تأکید کرد: به دنبال فضای جدیدی در سرمایه‌گذاری هستیم و آن این است که سرمایه‌های جدید را به سمت طرح‌های نیمه‌تمام سوق دهیم.
   زرندی در توضیح این مطلب گفت: سرمایه‌گذاری از صفر هم ‌زمان‌بر و هم هزینه‌بر است، پس بهتر است به جای آن، سرمایه‌گذاری جدید را به سمت واحدهای تعطیل یا واحدهای نیمه‌تمام هدایت کنیم.
   معاون طرح و برنامه وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت تصریح کرد: در شرایطی که کشور به لحاظ مالی و پولی در محدودیت است، این سیاست می‌تواند هم برای صنعت و هم برای اقتصاد کلان کشور مفید باشد.
   وی در ادامه جلسه در خصوص نحوه تجهیز منابع مالی کل برنامه‌های تولید و اشتغال حوزه صنعت و معدن در قالب تبصره 18 گفت: تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی 10 هزار میلیارد تومان، تسهیلات از محل منابع نظام بانکی 10 هزار میلیارد تومان، یارانه سود تسهیلات به طور یکسان برای تمام برنامه‌ها به میزان سه درصد در مجموع معادل یک هزار میلیارد تومان و کمک‌های فنی و اعتباری برای توسعه خوشه‌ها و خدمات کلینیکی کسب‌وکار 26 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
   زرندی گفت: جمع منابع تجهیز شده 21 هزار میلیارد تومان، نرخ سود تسهیلات در مناطق محروم 12 درصد و نرخ سود تسهیلات در مناطق غیرمحروم 14 درصد لحاظ شده است.
   وی افزود: در زمینه تولید و اشتغال حوزه صنعت و معدن تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی و معدنی (با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد)، تکمیل 2066 واحد نیمه‌تمام صنعتی و معدنی و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید به میزان 130 هزار نفر برنامه‌ریزی شده است.
   معاون طرح و برنامه وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت گفت: در زمینه توسعه واحدهای موجود (بازسازی و نوسازی) به منظور بازسازی و نوسازی 2165 واحد صنعتی و معدنی کشور و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید به میزان 52 هزار نفر و در راستای تأمین سرمایه در گردش برای واحدهای فعال صنعتی و معدنی موجود ایجاد فرصت‌های شغلی جدید به میزان 87 هزار نفر هدف‌گذاری شده است و در بخش کمک‌های فنی و اعتباری برای توسعه خوشه‌های صنعتی و خدمات کلینیکی ایجاد فرصت‌های شغلی جدید به میزان 1000 نفر پیش‌بینی شده است.
   در این جلسه، مدیران بانک‌ها نظرات خود را در خصوص نحوه عملیاتی کردن این طرح اعلام کردند. همچنین نماینده سایر دستگا‌ه‌های مرتبط با این طرح هم نقطه‌نظرات خود را بیان نمودند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 222,163,354
تعداد بازدید امروز : 7,066
تعداد بازدید دیروز : 22,764
تعداد بازدید هفته : 48,659
تعداد بازدید این ماه : 1,012,190
آخرین به روزرسانی : 18:05  1398/04/30

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.