• مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت صمت اعلام‌کرد:

   بازمهندسی فرایندهای تجارت خارجی کشور

   بازمهندسی فرایندهای تجارت خارجی کشور

   مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار اعلام‌کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت رتبه برتر در حوزه عمل به مبانی دولت الکترونیک را داراست.

   مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار اعلام‌کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت رتبه برتر در حوزه عمل به مبانی دولت الکترونیک را داراست.

   محمد رضا کلامی، با اعلام این مطلب افزود: الکترونیکی کردن کلیه فرآیندهای تجارت داخلی و خارجی به منظور ایجاد شفافیت در عرصه اقتصادی از سوی این وزارتخانه با جدیت پیگیری شده است و در حال حاضر بیش از هشت سامانه در حوزه فعالیت‌های تجاری کشور مشغول فعالیت هستند .

   مدیر کل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه الکترونیکی شدن فعالیت ها همچنان از سوی این وزارتخانه با هدف تسهیل خدمات رسانی به بازرگانان، تجار، تولیدکنندگان و ... پیگیری می شود، اضافه‌کرد: سامانه رتبه بندی و اعتبار سنجی تجار، سامانه جامعه تجارت و سامانه ثبتارش از جمله این سامانه‌ها هستند .

   وی ادامه داد: سامانه ارزی، سامانه پنجره واحد گمرکی و نهایتا سامانه انبارها و مرکز نگهداری در کنار سامانه تجارت داخلی و سامانه صدور فاکتور الکترونیکی نقشه تولید و تجارت در ایران را شفاف کرده است .

   وی گفت: با این ابزارها امکان سوء استفاده از شرایط به حداقل می‌رسد و فضا برای کسانی که می‌خواهند تخلفی انجام دهند، ناامن خواهد شد .

   مدیر کل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصریح کرد: بازمهندسی فرایندهای تجارت خارجی با اولویت ثبت سفارش و کارت بازرگانی نیز در دستور کار وزارت صمت قرار دارد .

   کلامی تاکید کرد:حرکت به سمت الکترونیکی شدن فرآیندها می‌تواند بخش مهمی از مشکلات را برطرف کرده و زمینه را برای ارتقای شفافیت فراهم نماید.

   گفتنی است ،توسعه فرآیند الکترونیکی شدن وزارت صمت، از برنامه های رضا رحمانی است. وزیر صمت راه‌اندازی شبکه زنجیره‌ تأمین الکترونیک به تفکیک گروه کالایی دارای اولویت، راه‌‌اندازی پنجره واحد خدمات بنگاه‌های کوچک کسب و کار و راه‌اندازی سامانه تأمین و توزیع کالاهای اساسی و ضروری را از جمله برنامه های اجرایی در حوزه تجارت عنوان کرده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 217,304,305
تعداد بازدید امروز : 9,877
تعداد بازدید دیروز : 41,311
تعداد بازدید هفته : 51,188
تعداد بازدید این ماه : 124,321
آخرین به روزرسانی : 19:45  1398/01/03

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.