• طی تفاهم‌نامه وزارت صنعت با وزارت علوم صورت می‌گیرد

   اقدام برای حل مشکل 98 هزار بنگاه صنعتی و تولیدی با پایان‌نامه‌های دانشجویی

   اقدام برای حل مشکل 98 هزار بنگاه صنعتی و تولیدی با پایان‌نامه‌های دانشجویی

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت از انعقاد تفاهم‌نامه توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار با وزارت علوم خبر داد و گفت: طرح فوق به منظور ارتباط موثر دانشگاه و نیروی انسانی دانش‌محور با بنگاه‌های تولیدی و صنعتی تدوین شده و در راستای انجام تحقیقات تقاضامحور مورد حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.

   به گزارش ایسنا، برات قبادیان در پنل نخست هم‌اندیشی برای اثرگذاری بیشتر صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در حوزه‌های علم و فناوری و نوآوری در جامعه با عنوان "اثربخشی پژوهش در حوزه‌ علم و اقتصاد و جامعه" که از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران (بنیاد علم ایران) در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، به وجود یک میلیون و 200 هزار دانشجوی ارشد و دکتری و به تبع آن همین تعداد پایان‌نامه اشاره کرد و توضیح داد: در کشور 98 هزار بنگاه صنعتی و تولیدی وجود دارد که باید در تدوین پایان‌نامه‌ها به راه حل مشکلات علمی و فنی این بنگاه‌ها بپردازیم.

   وی از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای توانمندسازی و توسعه اشتغال پایدار با وزارت علوم خبر داد و تشریح کرد:‌ طرف عرضه در این طرح منابع انسانی دانش محور و طرف دیگر 98 هزار بنگاه صنعتی و تولیدی هستند که باید مشکلات آنها فهرست‌بندی شده و پایان‌نامه‌ها بر اساس مسائل این بنگاه‌ها تعریف شود.

   معاون وزیر صنعت با اعلام این که پایلوت این طرح از سه ماه دیگر آغاز خواهد شد، ادامه داد: تاکنون عنوان 17 رشته کلان تخصصی را درآورده و مسائل بنگاه‌ها را نیز تا آخر دی ماه اظهار می‌کنیم.

   قبادیان افزود:‌ این طرح برای انجام تحقیقات کاربردی آماده شده و بخش حمایتی آن را وزارت صنعت، معدن و تجارت ترتیب داده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 217,315,942
تعداد بازدید امروز : 21,514
تعداد بازدید دیروز : 41,311
تعداد بازدید هفته : 62,825
تعداد بازدید این ماه : 135,958
آخرین به روزرسانی : 19:43  1398/01/04

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.