• همزمان با برگزاری سومین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران؛

   متخصصان داخلی و خارجی حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر گرد هم می‌آیند

   متخصصان داخلی و خارجی حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر گرد هم می‌آیند

   سومین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر با اهداف بررسی چالش ها و موانع پیش روی سرمایه گذاران در سال های گذشته و راه کارهای بهبود فضای سرمایه گذاری و توسعه این انرژی ها در کشور با حضور جمعی از شرکت‌های ایرانی، اروپایی و آسیایی در عرصه توسعه فناوری‌های مرتبط با انرژی‌های نو و تجدیدپذیر برگزار می‌شود.

   به گزارش واحد خبر معاونت آموزش،پژوهش وفناوری، دکتر برات قبادیان رییس سومین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر ایران در نشست خبری این رویداد اظهار داشت: در این رویداد متخصصان، سازمان ها و فعالان حوزه انرژی های تجدیدپذیر کشور ومحققانی از کشورهای هند والمان گرد هم جمع می شوند تا آخرین دستاوردهای خود را در معرض نمایش قرار دهند.
   قبادیان ادامه داد: امروز اهمیت توسعه فناوری بر کسی پوشیده نیست چرا که بدون داشتن فناوری
   نمی توان از منابع مختلف همچون تجدیدپذیر استفاده کرد. پس برگزاری این کنفرانس می تواند از جنبه کاربردی کردن علم و فناوری در حوزه انرژی نیز دارای اهمیت زیادی باشد.

   معاون پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه امروز حوزه انرژی های تجدیدپذیر قابل رقابت با منابع فسیلی است گفت: 25 سال پیش هزینه تولید 1 کیلووات برق از نیروگاه های بادی 25 برابر نیروگاه های مرسوم بود اما توسعه این حوزه در این سال ها آن را رقابت پذیر کرده است. پس حضور متخصصان برجسته داخلی و خارجی کمکی برای حرکت در مسیر بومی کردن فناوری ها در این حوزه است.
   در ادامه نیز نشست موسوی مدیرعامل انجمن انرژی های تجدیدپذیر نیز با بیان اینکه حوزه انرژی های تجدیدپذیر رشد خوبی را در سال های اخیر تجربه کرده است گفت: در این دوره شاهد حضور دهها شرکت فناور داخلی و خارجی هستیم تا دستاوردها و محصولات فناورانه خود را در معرض نمایش قرار دهند.
   وی در ادامه با اشاره به برگزاری 5 پنل تخصصی گفت: با توجه به اهمیت صادرات برق تجدیدپذیر به کشورهای همسایه پنل تخصصی در رابطه با صادرات برق تجدیدپذیر در کنفرانس خواهیم داشت. "چالش های مالی و اقتصادی نیروگاه های تجدیدپذیر" عنوان پنل دیگری است که برپا می شود تا شاهد ارائه راهکارها در این حوزه نیز باشیم. عنوان پنل های دیگر نیز "نقش انرژی های تجدیدپذیر در هم بست آب و محیط زیست" و "چالش های استانی نیروگاه های تجدیدپذیر" و "نیروگاههای برق آبی کوچک و متوسط، چشم اندازها، چالشها و فرصتها است.
   سید محمد صادق زاده مدیر عامل ساتبا نیز در ادامه نقش انرژی های تجدید پذیر را در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورها پررنگ دانست و گفت: توسعه انرژی های تجدیدپذیر امروز نه تنها به دلیل تامین انرژی در کشورها مدنظر است بلکه حرکتی اجتماعی برای توزیع عادلانه ثروت و حفظ محیط زیست محسوب می شود. در ایران نیز جوانه هایی در این حوزه شروع به رشد کرده است اما هنوز در ابتدای مسیر قرار داریم و نیاز به حمایت و همدلی بیشتر است.

   لازم به ذکر است این کنفرانس با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت،آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر(آیرینا)، ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی، ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی، وزارت نیرو، سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، سازمان حفاظت محیط زیست، شهرداری تهران در تاریخ ۱۷ و ۱۸ مهرماه سال جاری در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار خواهد شد . علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت irec.irrea.ir مراجعه نمایند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 215,620,424
تعداد بازدید امروز : 27,187
تعداد بازدید دیروز : 40,199
تعداد بازدید هفته : 27,187
تعداد بازدید این ماه : 1,188,138
آخرین به روزرسانی : 13:45  1397/11/27

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.