• قائم مقام وزیر صنعت و تجارت: چاره ای جز ارز دونرخی نداریم/ قرار نبود کود انسانی وارد شود

   قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت: چاره ای جز ارز دونرخی نداریم/ قرار نبود کود انسانی وارد شود

   - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دونرخی شدن نرخ ارز سبب فساد می شود گفت: در حال حاضر چاره ای جز دونرخی شدن نرخ ارز نداریم.

   به گزارش خبرنگار مهر، رضا رحمانی ظهر شنبه در آیین تقدیر از برترین های بخش صنعت و معدن مازندران با بیان اینکه اگر درست عمل و برنامه ریزی کنیم، مقابل تحریم ها مشکلی وجود ندارد گفت: دلار و ارز چهار هزار و ۲۰۰تومانی آن چیزی نیست که مدنظر ما باشد و دولت اقتضایی تصمیم گرفته است.

   وی با اشاره به اینکه خطر بزرگتری را با خطر کوچکتری دفع کردیم افزود: دو نرخ بودن ارز سبب ایجاد مفاسد می شود و در شرایط جدید چاره ای جز دونرخ کردن ارز نداریم.

   رحمانی یادآور شد:۸۵ هزار واحد صنعتی و سه میلیون واحد صنفی در کشور وجود دارد و وزارت صنعت چاره ای ندارد از بخش خصوصی حمایت کند و جنس کار این وزارتخانه نیز همین را ایجاب می کند.

   معاون برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برگزاری جلسات مختلف با تشکل های صنعتی و معدنی تصریح کرد: قانون بهبود مستمر کسب و کار از قوانین خوب در حوزه صنعت و معدن بوده و از زمان جلوتر است و در ماده ۲ و ۳ اتاق بازرگانی موظف شده، هر سه ماه گزارشی از کسب و کار ارائه دهد و دولت نیز موظف شد هر گونه تغییری در حوزه کسب و کار بدون اجازه بخش خصوصی صورت نگیرد.

   وی با بیان اینکه شرایط جدید مشکلات خاص خود را دارد و باید متناسب با آن برنامه ریزی شود گفت: مازندران از نظر ما غیرصنعتی نیست و باید از بخش صنعت آن حمایت شود و ظرفیت های خوبی نظیر سرمایه های انسانی درآن وجود دارد.

   رحمانی یادآور شد: یکی از سیاست های سال جاری، این است که امسال ۱۰ میلیارد دلار از واردات سال قبل را داخلی سازی کنیم و برنامه خاصی در این زمینه شده است.

   وی با بیان اینکه از فرصت های تحریم باید استفاده کنیم گفت: در ماه گذشته از واردات بیش از هزار و ۳۰۰ قلم کالا جلوگیری شد و این ناشی از شرایط جدید کشور در دوره تحریم است.

   قائم مقام وزیر صنعت با عنوان اینکه قرار نبود کود انسانی وارد شود گفت: اخیرا نیز مطرح شد یک خودروسازی، چای ساز وارد کرده است و این مسئله درست نبوده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 214,423,266
تعداد بازدید امروز : 31,800
تعداد بازدید دیروز : 42,070
تعداد بازدید هفته : 73,870
تعداد بازدید این ماه : 1,280,911
آخرین به روزرسانی : 18:00  1397/10/30

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.