• دکتر قبادیان در نشست هم‌اندیشی نقش‌آفرینی پژوهش و فناوری در اقتصاد ملی:

   رفع نیازهای فنی و مهندسی کشور با کاربردی کردن یک درصد از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی

   رفع نیازهای فنی و مهندسی کشور با کاربردی کردن یک درصد از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی

   دکتر قبادیان در نشست هم‌اندیشی نقش‌آفرینی پژوهش و فناوری در اقتصاد ملی گفت: با کاربردی نمودن یک درصد از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی، نیازهای کشور در بخش فنی و مهندسی برآورده خواهد شد.

   به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری آنا و فارس، برات قبادیان معاون پژوهشی وزارت صنعت، معدن و تجارت در هم‌اندیشی «نقش‌آفرینی پژوهش و فناوری بر اقتصاد ملی» که در روز دوشنبه نهم مهرماه در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار شد، گفت: در دستگاه‌های اجرایی بازار و جامعه انتقادی به دانشگاه‌ها دارند که می‌گویند آموزش عالی نیروهایی را تربیت می‌کند که رافع مشکلات کشور نیستند و پژوهش‌های تحصیلات تکمیلی اساساً نیاز روز جامعه را برطرف نمی کنند.

   وی افزود: اگر یک درصد پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی در کشور کاربردی شوند یعنی ۱۰ هزار پایان نامه و آنوقت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از هر پایان نامه حمایت ۱۰ میلیونی کند که در مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان می‌شود مطمئن باشید که نیازهای کشور رفع خواهد شد.

   معاون پژوهشی وزارت صنعت در پایان گفت: از ۹۸ هزار شرکت دولتی در کشور فقط ۲ درصد آنها عملاً مراکز تحقیق و توسعه دارند در حالیکه تجربه دنیا در این بخش ۷۰ تا ۸۰ درصد است.

   شایان ذکر است در این نشست علاوه بر دکتر قبادیان؛ آقایان حمیدرضا شاهرودی عضو هیأت علمی مؤسسه رویان جهاد دانشگاهی، هشدار مدیر برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی و برومند معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ارائه دیدگاهها و نقطه نظرات تخصصی در خصوص نقش‌آفرینی پژوهش و فناوری بر اقتصاد ملی پرداختند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 215,620,643
تعداد بازدید امروز : 27,406
تعداد بازدید دیروز : 40,199
تعداد بازدید هفته : 27,406
تعداد بازدید این ماه : 1,188,357
آخرین به روزرسانی : 14:45  1397/11/27

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.